Jak kierowcy ignorują znak STOP przy przejeździe kolejowym (wideo)

Wydarzenia

Jak kierowcy ignorują znak STOP przy przejeździe kolejowym (wideo)

18.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Wyszkowscy policjanci publikują film, na którym widać, jak kierowcy, mimo znaku STOP, nie zatrzymują się przed przejazdem kolejowym na ul. 3 Maja w Wyszkowie.
 
W ostatnich dniach policjanci drogówki sprawdzili, czy kierowcy stosują się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem kolejowym. Szybko okazało się, że nie. Kierującym szkoda czasu, aby się zatrzymać, rozejrzeć i bezpiecznie przejechać. Czują się pewnie na przejeździe z rogatkami. Jest też jednak znak STOP, którego ignorować nie wolno. - Pozostaje więc pytanie, czy ta krótka chwila jest warta ryzykowania utraty życia i zdrowia - zastanawiają się policjanci.
Za popełnienie wykroczenia, które widać na filmie, taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 100 zł i dwóch punktów karnych. - Kierujący ponieśli konsekwencje prawne. Dodatkowo policjanci drogówki z każdym zatrzymanym do kontroli przeprowadzili rozmowę profilaktyczną, mającą na celu uświadomienie, jak poważne popełnili wykroczenie i czym takie zachowanie może skutkować - dodaje podkom. Damian Wroczyński.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom