Wydarzenia

1 / 3

Jak alpiniści na ratunek (foto)

20.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Nietypową interwencję wyszkowscy strażacy podjęli w poniedziałek 20 marca rano. By pomóc uwięzionej w mieszkaniu niepełnosprawnej osobie, musieli użyć sprzętu alpinistycznego.
O pomoc do wyszkowskiej straży pożarnej pogotowie zwróciło ok. godz. 8.40. Okazało się, że niepełnosprawna osoba uwięziona jest na czwartej kondygnacji jednego z bloków przy ul. Sowińskiego. Przypuszczano, że starsza kobieta upadła. Uskarżała się na złe samopoczucie, nie mogła wstać i otworzyć drzwi służbom ratunkowym.
Strażacy nie mogli dojechać do bloku podnośnikiem, nie było też możliwości rozstawienia drabiny przystawnej. Podjęto więc decyzję o skorzystaniu ze sprzętu alpinistycznego. Strażacy przedostali się z balkonu lokalu na piątej kondygnacji na balkon poszkodowanej, dostali się do mieszkania i otworzyli drzwi pracownikom pogotowia.
fot. PSP Wyszków
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Potrącił kobietę stojącą na poboczu

Potrącił kobietę stojącą na poboczu

Do szpitala trafiła 39-letnia mieszkanka gminy Tłuszcz ranna w wypadku, do którego doszło w czwartek 28 lipca po południu w Adelinie.
zobacz więcej
Zarząd przesłucha kandydata na komendanta

Zarząd przesłucha kandydata na komendanta

Mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Kurek w piątek 26 sierpnia złożył w starostwie pismo z prośbą o uzgodnienie mł. bryg. Marka Krzyżańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie. Starosta przedstawi swoją opinię na ten temat po wtorkowym posiedzeniu zarządu powiatu.
zobacz więcej
Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Od niedzieli Gmina Wyszków ma ośmiu honorowych obywateli – 12 listopada na uroczystej sesji radni podjęli uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa ppłk. Franciszkowi Józefowi Bieganowskiemu, od 1986 r. kapelmistrzowi Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. - Jest pan, panie kapelmistrzu dumą Wyszkowa, orkiestra pod pana batutą jest wizytówką Wyszkowa – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Nie spocznę na laurach i nadal, jeśli zdrowie i Bóg pozwoli, ze wszystkich sił będę służył swoją wiedzą i doświadczeniem mieszkańcom Wyszkowa – zadeklarował nowy honorowy obywatel. W części artystycznej wystąpiły Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego i MOD OSP Wyszków.
zobacz więcej
Zmarł ksiądz Wojciech Borkowski

Zmarł ksiądz Wojciech Borkowski

W środę 24 sierpnia wieczorem, w wieku 83 lat, zmarł ks. Wojciech Borkowski. Przez 58 lat kapłaństwa pełnił w Kościele wiele funkcji, ale przez wyszkowian zostanie zapamiętany przede wszystkim jako proboszcz najstarszej wyszkowskiej parafii św. Idziego. Był nim przez 19 lat, w Wyszkowie pełnił kapłańską służbę przez 34 lata.
Pogrzeb księdza kanonika odbędzie się w najbliższą sobotę.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan