Inwestor porzucił zamiar budowy spalarni odpadów medycznych

Wydarzenia

Inwestor porzucił zamiar budowy spalarni odpadów medycznych

05.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Firma ECO ABC wycofała się z zamiaru budowy na naszym terenie budowy spalarni odpadów medycznych. Trwająca od miesięcy droga administracyjna skończyła się wycofaniem wniosku przez inwestora.
 
Afera wybuchła jesienią, gdy okazało się, spółka z Bełchatowa zamierza wybudować w dzielnicy przemysłowej zakład przetwarzania odpadów niebezpiecznych. Pod koniec października 2019 r. właściciel firmy ROLSTAL, gdzie miałaby powstać spalarnia odpadów medycznych, poinformował inwestora, że wycofuje się z transakcji sprzedaży działki. Wziął pod uwagę ostry sprzeciw społeczny i brak akceptacji władz miasta.
To jednak formalnie sprawy nie zakończyło, bo firma ECO ABC wniosku nie wycofała, w urzędzie miejskim wciąż toczyło się postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej. Na tym etapie inwestor nie musiał wykazywać się prawem do dysponowania gruntem. Procedura udziału społeczeństwa w postępowaniu wszczynana była zresztą kilka razy, gdy inwestor uzupełniał raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Dopiero na początku czerwca do urzędu miejskiego wpłynęło pismo, w którym inwestor całkowicie wycofuje wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To kończy procedurę administracyjną związaną z inwestycją, która tak bardzo zaniepokoiła mieszkańców.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W niedzielę wybory

W niedzielę wybory

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Głosować możemy już od godz. 7, gdy otwarte zostaną lokale wyborcze w całym kraju. Głos w wyborach prezydenckich będzie można oddać do godz. 21. Po godz. 21 szansę na oddanie głosu dostaną tylko ci wyborcy, którzy wejdą do lokalu przed godziną zakończenia głosowania.
zobacz więcej
Dzieci w sieci (foto)

Dzieci w sieci (foto)

Internet – narkotyk XXI wieku, cyberprzemoc – choć nie zostawia śladów na ciele, stanowi ogromne zagrożenie, także dla dzieci i młodzieży. - Nigdy w historii świata nie było tak wielkiego przełomu, jak teraz poprzez rozwój technologii cyfrowych. Dają wielkie możliwości, ale też niosą ogromne zagrożenia. Tu dzieci są ekspertami, to one wiedzą, jak coś w sieci znaleźć. Mówimy o społeczeństwie wiedzy, ale czy to społeczeństwo mądrości? Co nas czeka w przyszłości, jeśli już jest tak źle? – pytał jeden z prelegentów podczas konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie – profilaktyka cyberprzemocy”.
zobacz więcej
Miniwkrętarka – czym się kierować, by kupić dobrym model?

Miniwkrętarka – czym się kierować, by kupić dobrym model?

Mały rozmiar, kompaktowy charakter – wkrętarki elektryczne w wersji mini możemy zabrać ze sobą wszędzie. Co ciekawe zakres możliwości jest tylko nieznacznie mniejsz od tego, co oferują wiertarko-wkrętarki.
zobacz więcej
W niedzielę najsłodszy festiwal na Mazowszu

W niedzielę najsłodszy festiwal na Mazowszu

Na Festiwal Miodu i Chleba Kamieńczyk zaprasza w niedzielę 4 sierpnia. Wystąpią Kapela Czerniakowska i Dariusz Kordek.
zobacz więcej
Zitcom