INTERWENCJA: Jak ten teren ma wyglądać? (foto)

Wydarzenia

INTERWENCJA: Jak ten teren ma wyglądać? (foto)

02.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Po wycince drzew teren przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Komisji Edukacji Narodowej (przy zjeździe na dawny most pontonowy) zmienił swoje oblicze. A zmieni jeszcze bardziej, kiedy powstanie dopuszczona w tym miejscu zabudowa wielorodzinna. 
Wycinka negatywnie zaskoczyła nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i przyjezdnych. To miejsce często uczęszczane ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo szpitala. – Czy coś zostanie posadzone w zamian? – dopytuje nasz czytelnik. – Jak ten teren ma wyglądać?
Gmina sprzedała ten teren prywatnemu przedsiębiorcy. W planie zagospodarowania nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę wielorodzinną (do trzech kondygnacji plus dominanty) z usługami na parterze.
Zgodnie z pozwoleniem wyciętych zostało 20 sosen pospolitych. - Wykonany został operat, z którego wynika, że drzewa były chore, pochylone i stwarzały niebezpieczeństwo. Do wniosku została dołączona dokumentacja wykonana przez biegłego leśnika wraz z dokumentacją fotograficzną. Nie było wątpliwości – informuje naczelnik miejskiego wydziału zagospodarowania przestrzennego Iwona Kozon.
Zgodnie z decyzją, właściciel musi posadzić 25 sztuk drzewek, których obwód na wysokości 1 metra nie może być mniejszy niż 12 cm. – To nie mogą być małe sadzonki – dodaje Iwona Kozon. Właściciel ma jednak na to czas do 30 maja 2019 r.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom