Integracja Leszczydołów w Dniu Leszczyny (foto)

Wydarzenia

Integracja Leszczydołów w Dniu Leszczyny (foto)

19.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Na niedzielne popołudnie 18 czerwca sołtysi Leszczydołów: Nowin, Starego, Pustki, Działki i Podwielątki oraz Burmistrz Wyszkowa zaprosili mieszkańców na Dzień Leszczyny. To była już piąta edycja tego święta. Przygotowano wiele atrakcji, dopisała pogoda. 
Imprezę, która odbyła się na terenie świetlicy w Leszczydole-Działkach, rozpoczął zespół AMANTI, kilkakrotnie wystąpił na scenie. O godzinie 15 na scenę weszli sołtysi – organizatorzy imprezy: Henryk Borkowski – Leszczydół-Działki, Bożena Grzegorczyk – Leszczydół-Nowiny, Janusz Rogulski – Leszczydół-Podwielątki, Monika Nozderka – Leszczydół-Pustki i Monika Bieżuńska – Leszczydół Stary.
Z powodów losowych sami musieli prowadzić imprezę, a w zasadzie robiły to sołtyski. Jako debiutantki wypadły bardzo dobrze. 
- To święto regionalne wszystkich Leszczydołów. Serdecznie witam sołtysów, mieszkańców wszystkich Leszczydołów i gości na naszym wspólnym święcie. Jest mi niezmiernie miło, że zechcieliście spędzić z nami to niedzielne popołudnie. Mam wielką nadzieję, że ten dzień bardziej przybliży do siebie i zintegruje nasze sołectwa, a Dzień Leszczyny stanie się coroczną imprezą na świeżym powietrzu, na którą będziemy czekać z utęsknieniem cały rok – do wspólnej zabawy zaprosił Janusz Rogulski.  
- Święto Leszczyny czas zacząć – wspólnie otworzyli imprezę sołtysi.
Wspaniałej zabawy życzyła wszystkim zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Na przybyłych pod namiotem słodkości czekało pyszne ciasto (wiele rodzajów), kawa i herbata – to było gratis, a także ogródek piwny, gdzie, co zrozumiałe, trzeba było zapłacić, stoiska gastronomiczne, stoiska z zabawkami, biżuterią etniczną, upominkami. 
W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z leszczydolskich szkół. Jako pierwszy wystąpił chór szkolny z Leszczydołu-Nowin, który w 2016 r, zdobył tytuł Supertalent. Uczniowie klasy II ze szkoły w Leszczydole Starym zatańczyły krakowiaka, trzy piosenki zaśpiewały uczennice kl. V: Karolina Augustynik, Gabriela Ciach, Kinga Kowalczyk i Sandra Nowakowska, a wspólnie z nimi w jedną piosenkę zaśpiewała Nikola Borek z oddziału przedszkolnego. Pokaz akrobatyczny zaprezentowała Julka Jastrzębska, zatańczyli uczniowie z młodszych klas, a po nich cztery szóstoklasistki: Weronika Buźniak, Patrycja Bloch, Julita Sarnacka i Joanna Gołębiewska. Na zakończenie części uczniowskiej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” – założony w 1965 r., od 2001 działa przy Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach. Od roku kierownikiem artystycznym zespołu jest Bartosz Wójcik.
Zainteresowaniem nie tylko chłopców cieszył się pokaz sztuk walki, zaprezentowany przez Bambero Team Wyszków, nie tylko dziewczętom podobał się pokaz zumby w wykonaniu Joanny Zglec.
Sporo emocji i śmiechu wywołały konkursy dla sołectw, m.in. skoki w workach, turlanie na czas kawałka drewna, bieg w płetwach.
Na zakończenie imprezy wystąpił Marcin Kłosowski, młody wokalista z gatunku disco polo.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star