Igrzyska w Gulczewie (foto)

Wydarzenia

Igrzyska w Gulczewie (foto)

17.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gulczewo już po raz 15. było gospodarzem międzysołeckich zmagań. Festyn Sportowo – Rekreacyjny odbył się w niedzielę 16 lipca.
Tradycyjnie najwcześniej rozpoczął się otwarty turniej piłki siatkowej, w którym wzięło udział 16 zespołów. Puchar za I miejsce odebrała drużyna FC Ubojnia w składzie: Łukasz Zdrojewski, Mateusz Matak, Damian Szydlik, Alan Rzemek, Olek Purgacz, Oskar Jackowski i Antoni Ciskowski.
II miejsce zajęło Łosinno: Kamil Gołębiewski, Mariusz Gołębiewski, Tomasz Gołębiewski, Monika Gołębiewska, Justyna Gołębiewska, Maciej Szcześnik i Adrian Augustynik.
III miejsce wywalczył zespół Adamy z Niegowa: Mateusz Bala, Piotr Antczak, Patryk Kurzątek, Sebastian Klusek, Dawid Dąbrowski, Adrian Urbaniak, Dominik Czajkowski.
Mecz towarzyski radni miejscy rozegrali z gulczewianami, ulegając gospodarzom 3:0.
Konkurencje sportowo – rekreacyjne dały panom wiele okazji do wykazania się siłą i odwagą. Ściana płaczu – to konkurencja polegająca na utrzymaniu jak najdłużej wyciągniętych rąk z pozoru lekkimi, dwukilogramowymi hantlami. Bezkonkurencyjny był Arkadiusz Wygryz z Rybienka Starego. II miejsce zajął Dominik Ciach z Gulczewa, III – Paweł Turek z Rybienka Nowego.
Ku zaskoczeniu, mniejszym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje drużynowe, które zawsze budziły wielkie emocje. W przeciąganiu ciągnika I było Rybienko Nowe, II – Gulczewo, III – Rybienko Stare. Do przeciągania liny zgłosiły się tylko dwie drużyny. Tym razem zwyciężyło Gulczewo, II było Rybienko Nowe. 
Wiele radości przysporzyła konkurencja rodzinna. Na torze sprawnościowym najlepiej poradzili sobie Kamila i Paweł Turkowie z Rybienka Nowego. II miejsce przypadło Dorocie i Julii Karolewskim z Rybna, III – Przemysławowi i Sebastianowi Blochom z Tulewa Dolnego.
Jak co roku, przygotowano też zabawną konkurencję dla pan, które tym razem zamieniły się w prawdziwe „wiejskie baby”. Ze zbieraniem jajek najszybciej poradziła sobie Beata Bloch z Tulewa Dolnego. Kolejne miejsca zajęły Wiktoria Pamrowska z Tulewa Dolnego i Izabela Turek z Deskurowa.
Na 27 sołectw w konkurencji dla sołtysów wzięli udział przedstawiciele tylko 4 miejscowości. W rzucie podkową najlepszy był Paweł Turek – Rybienko Nowe, II – zastępujący (z powodu choroby) sołtysa Gulczewa Marcin Król, III – sołtys Leszczydołu-Podwielątki Janusz Rogulski.
W klasyfikacji ogólnej sołectw zwyciężyło Rybienko Nowe. II miejsce zajęło Gulczewo, III – ex aequo Rybienko Stare i Leszczydół-Podwielątki.
Podobnie jak w latach poprzednich wielu panów chciało sprawdzić się w konkurencji piramida skrzynek. Zwycięstwa z trzech poprzednich lat nie oddał Łukasz Kędzior z Gulczewa (ustawił 21 skrzynek). II miejsce (20 skrzynek) zajęli Paweł Pomaski z Gulczewa i Kamil Wysocki z Tulewa Górnego, III (18 skrzynek) – Adrian Staniszewski z Rybna.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Nic dziwnego, bo do wygrania było 200 nagród, w tym m.in. telewizor Philips 49 cali, laptop, rowery i piły spalinowe.
Mnóstwo osób zebrało się wieczorem na zabawie z zespołem Jorrgus, którego zaproszono na specjalne życzenie mieszkańców Gulczewa. Przypomniał swoje hity: „Niebezpieczna”, „Malowana lala”, :Na zabawie”, „Będziesz moja”.
Na festyn zaprosili: Burmistrz Wyszkowa, Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie, Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa. – Stowarzyszenia lokalne sprawiają, że nasza społeczność tętni życiem - za zaangażowanie podziękował Sławomir Wróbel, radny miejski i prezes NSPG.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star