Igrzyska w Gulczewie (foto)

Wydarzenia

Igrzyska w Gulczewie (foto)

09.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Turniej siatkarski, igrzyska sołeckie, koncert disco – polo – to główne atrakcje Festynu Sportowo – Rekreacyjnego, który w Gulczewie odbył się już po raz 16. Dopisała pogoda i… terminarz rozgrywek mundialu, w którym w niedzielę była akurat przerwa.
Na festyn zaprosili: Gmina Wyszków, Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie, Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa i rada sołecka Gulczewa. – Igrzyska sołeckie stały się już piękną tradycją. Niech Gulczewo kojarzy się państwu z życzliwością i gościnnością – witał Sławomir Wróbel.
Najwcześniej, przed południem rozpoczął się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej, do którego zgłosiło się 8 drużyn. Puchar za I miejsce odebrali siatkarze FIT-LAND I: Adrian Grzybowski, Krystian Kruk, Piotr Jurczyk, Dariusz Szulik, Przemysław Czerwiński i Bartosz Karłowicz. II miejsce zajęła drużyna FC Ubojnia w składzie: Łukasz Zdrojewski, Oskar Jackowski, Dominik Choromański, Bartosz Deptuła, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski i Olek Purgacz. III miejsce - drużyna Sikalafą w składzie: Michał Urbaniak, Mateusz Obrębski, Kamil Obrębski, Jacek Obrębski, Bartosz Wartecz-Wartecki, Mateusz Rozwadowski, Kamil Bodzon, Cezary Borzymek, Nikodem Obrębski, Dominik Czajkowski.
Mecz towarzyski rozegrali radni miejscy i mieszkańcy Gulczewa. Z wygranej cieszyć mogli się gospodarze.
Atrakcją festynu w Gulczewie są konkurencje, wymagające od uczestników siły, wytrwałości, ale i sprytu. Prawdziwą próbą wytrzymałościową była dla panów ściana płaczu - konkurencja polegająca na utrzymaniu jak najdłużej wyciągniętych rąk z pozoru lekkimi, dwukilogramowymi hantlami. Najdłużej, 4,05 min. wytrzymał Adam Rosiński. II miejsce zajął Paweł Sarnacki (3,37 min.), III – Szymon Kołodziejczyk (3,08 min.).
Panowie chętnie zgłaszali się również do konkurencji polegającej na rzucie workiem wypełnionym sianem. Na prawie 12 m worek rzucił Adam Rosiński z Mystkówca. II miejsce zajął Paweł Sarnacki z Leszczydołu-Działek (10,40 m), III – Krzysztof Wielgolewski z Leszczydołu-Podwielątek (10,30 m).
Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji jest przeciąganie ciągnika. Najsprawniej z zadaniem poradziło sobie w tym roku Gulczewo, drugi był Leszczydół, trzecie – Rybno.
Nie zabrakło odważnych pań i panów chętnych do udziału w konkurencji dojenia krowy. Najwięcej mleka w wyznaczonym czasie wydoił Janusz Rogulski z Leszczydołu-Podwielątek (950 ml). II miejsce zajęła Urszula Gemza z Gulczewa (900 ml), III – Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowin (850 ml).
Jak zwykle sporym zainteresowaniem cieszyła się konkurencka piramida skrzynek. Uczestnicy mieli większe szanse na wygraną z uwagi na nieobecność niepokonanego od kilku lat Łukasza Kędziora. Konieczna była dogrywka, ponieważ piramidę z 15 skrzynek udało się ustawić trzem panom Pawłom. Ostatecznie I miejsce zajął Paweł Pomaski, II – Paweł Styś, III – Paweł Skoczeń.
Po zmaganiach rekreacyjno – sportowych przyszedł czas na część artystyczną. Najpierw wystąpił zespół Bobi, później zespół Ellixir. Wieczorem rozlosowano nagrody główne w zabawie fantowej, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Do wygrania było 250 nagród, m.in. rowery, piła spalinowa, telewizor, myjka ciśnieniowa, tablet i laptop.
Na uczestników festynu czekało mnóstwo stoisk, m.in. gastronomicznych i piwny ogródek, na najmłodszych - dmuchany plac zabaw, meleks i wspaniała zabawa w pianie.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość