Igrzyska w Gulczewie (foto)

Wydarzenia

Igrzyska w Gulczewie (foto)

09.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Turniej siatkarski, igrzyska sołeckie, koncert disco – polo – to główne atrakcje Festynu Sportowo – Rekreacyjnego, który w Gulczewie odbył się już po raz 16. Dopisała pogoda i… terminarz rozgrywek mundialu, w którym w niedzielę była akurat przerwa.
Na festyn zaprosili: Gmina Wyszków, Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie, Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa i rada sołecka Gulczewa. – Igrzyska sołeckie stały się już piękną tradycją. Niech Gulczewo kojarzy się państwu z życzliwością i gościnnością – witał Sławomir Wróbel.
Najwcześniej, przed południem rozpoczął się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej, do którego zgłosiło się 8 drużyn. Puchar za I miejsce odebrali siatkarze FIT-LAND I: Adrian Grzybowski, Krystian Kruk, Piotr Jurczyk, Dariusz Szulik, Przemysław Czerwiński i Bartosz Karłowicz. II miejsce zajęła drużyna FC Ubojnia w składzie: Łukasz Zdrojewski, Oskar Jackowski, Dominik Choromański, Bartosz Deptuła, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski i Olek Purgacz. III miejsce - drużyna Sikalafą w składzie: Michał Urbaniak, Mateusz Obrębski, Kamil Obrębski, Jacek Obrębski, Bartosz Wartecz-Wartecki, Mateusz Rozwadowski, Kamil Bodzon, Cezary Borzymek, Nikodem Obrębski, Dominik Czajkowski.
Mecz towarzyski rozegrali radni miejscy i mieszkańcy Gulczewa. Z wygranej cieszyć mogli się gospodarze.
Atrakcją festynu w Gulczewie są konkurencje, wymagające od uczestników siły, wytrwałości, ale i sprytu. Prawdziwą próbą wytrzymałościową była dla panów ściana płaczu - konkurencja polegająca na utrzymaniu jak najdłużej wyciągniętych rąk z pozoru lekkimi, dwukilogramowymi hantlami. Najdłużej, 4,05 min. wytrzymał Adam Rosiński. II miejsce zajął Paweł Sarnacki (3,37 min.), III – Szymon Kołodziejczyk (3,08 min.).
Panowie chętnie zgłaszali się również do konkurencji polegającej na rzucie workiem wypełnionym sianem. Na prawie 12 m worek rzucił Adam Rosiński z Mystkówca. II miejsce zajął Paweł Sarnacki z Leszczydołu-Działek (10,40 m), III – Krzysztof Wielgolewski z Leszczydołu-Podwielątek (10,30 m).
Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji jest przeciąganie ciągnika. Najsprawniej z zadaniem poradziło sobie w tym roku Gulczewo, drugi był Leszczydół, trzecie – Rybno.
Nie zabrakło odważnych pań i panów chętnych do udziału w konkurencji dojenia krowy. Najwięcej mleka w wyznaczonym czasie wydoił Janusz Rogulski z Leszczydołu-Podwielątek (950 ml). II miejsce zajęła Urszula Gemza z Gulczewa (900 ml), III – Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowin (850 ml).
Jak zwykle sporym zainteresowaniem cieszyła się konkurencka piramida skrzynek. Uczestnicy mieli większe szanse na wygraną z uwagi na nieobecność niepokonanego od kilku lat Łukasza Kędziora. Konieczna była dogrywka, ponieważ piramidę z 15 skrzynek udało się ustawić trzem panom Pawłom. Ostatecznie I miejsce zajął Paweł Pomaski, II – Paweł Styś, III – Paweł Skoczeń.
Po zmaganiach rekreacyjno – sportowych przyszedł czas na część artystyczną. Najpierw wystąpił zespół Bobi, później zespół Ellixir. Wieczorem rozlosowano nagrody główne w zabawie fantowej, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Do wygrania było 250 nagród, m.in. rowery, piła spalinowa, telewizor, myjka ciśnieniowa, tablet i laptop.
Na uczestników festynu czekało mnóstwo stoisk, m.in. gastronomicznych i piwny ogródek, na najmłodszych - dmuchany plac zabaw, meleks i wspaniała zabawa w pianie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Młody mężczyzna zginął na miejscu

Młody mężczyzna zginął na miejscu

24-letni mieszkaniec gminy Długosiodło zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło 1 sierpnia ok. godz. 16 w Przetyczy Włościańskiej.
zobacz więcej
Plakaty – niewielki akcent, który wiele zmienia

Plakaty – niewielki akcent, który wiele zmienia

Co zrobić, żeby wygląd naszego salonu, sypialni czy łazienki zmienił się o 180 stopni? Wystarczy, że wprowadzimy do przestrzeni efektowne akcenty dekoracyjne. Nie musimy przeprowadzać całościowej metamorfozy wystroju, wystarczy jedynie wyrazisty dodatek, który zrewolucjonizuje niewyróżniające się dotąd pomieszczenie. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy są albo bardzo zapracowani, albo wolny czas wolą spędzić z rodziną, a nie dekorując mieszkanie. 
zobacz więcej
Fototapety - dekoracja, dzięki której odmienisz swoje wnętrze

Fototapety - dekoracja, dzięki której odmienisz swoje wnętrze

Nadchodząca pora roku może nas skłaniać przede wszystkim do jesiennych porządków – kończenia letniego sezonu i szykowania się powoli do nadejścia chłodnego, deszczowe okresu. Jest to jednak także znakomity moment, by jeszcze przed nadejściem zimy, przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza. Jeśli chcemy sobie stworzyć idealne warunki do przetrwania w naszym domowym zaciszu słotnej jesieni i mroźnej zimy, mamy świetny pomysł, jak to zrobić. Potrzebne nam będą efektowne fototapety. Jakie? O tym jest właśnie ten artykuł.
zobacz więcej
Chcemy dziękować za wolność naszej Ojczyzny (foto)

Chcemy dziękować za wolność naszej Ojczyzny (foto)

3 Maja cała Polska świętowała 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Wyszkowie odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, odbył się przegląd pieśni patriotycznych i religijnych oraz rajd rowerowy śladami miejsc pamięci narodowej. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan