I słowa trzy, które przez pokolenia szły: Bóg, Honor, Ojczyzna (foto)

Wydarzenia

I słowa trzy, które przez pokolenia szły: Bóg, Honor, Ojczyzna (foto)

09.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W wyjątkowej scenerii i z wyjątkowej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się wieczór patriotyczny "100 lat Niepodległej 1918 - 2018". Rodziców i przyjaciół szkoła zaprosiła w czwartek 8 listopada. Wszyscy uczniowie uroczysty program mogli obejrzeć w piątek.
Sala gimnastyczna szkoły zmieniła się do nie poznania. Patriotyczny program uczniowie przedstawili w pięknej, jesiennej scenerii świerków i krzewów, w nastrojowym, przyciemnionym świetle. Prozą, wierszem i piosenką uczniowie opowiedzieli o trudnych losach Ojczyzny, która na 123 lata zniknęła z mapy Europy, o walce o niepodległość, niegasnącym w narodzie duchu. Przekaz wspaniale oddają wypowiedziane przez jednego z uczniów słowa: "Wiele mówi nam ta cisza, tam zapisane są przodków marzenia, wszystkie tęsknoty, bóle i cierpienia. I słowa trzy, które przez pokolenia szły: Bóg, Honor, Ojczyzna."
Zaprezentowano również prace Emilii Sokalskiej i Agaty Łady, które zajęły pierwsze miejsca w konkursie "Niepodległa" zorganizowanym przez Muzeum Niepodległości (w kategoriach gazetka i praca multimedialna).
Program zaprezentowano jeszcze raz w piątek. O godz. 11.11 cała szkoła, czyli ok. 700 uczniów, zaśpiewała wspólnie hymn państwowy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Będzie budowa

Będzie budowa

Powiat podpisał umowę na budowę kolejnego etapu drogi Wyszków – Rybno – Kręgi – Somianka. Koszt - prawie 4,5 mln zł.
zobacz więcej
Co w damskiej torebce robi mała maszyna do szycia?

Co w damskiej torebce robi mała maszyna do szycia?

Czeka Cię kolejny służbowy wyjazd, konferencja naukowa albo po prostu – jesteś poza domem cały dzień i w tym czasie nie możesz pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia, zwłaszcza jeśli chodzi o Twój wygląd? Może lecisz na wakacje z przyjaciółmi i obawiasz się, że delikatne sukienki mogą ucierpieć wtedy, gdy będziesz miała ochotę je założyć? Obiecałaś Pannie Młodej, że zadbasz, by wszystko było tak, jak sobie wymarzyła? Sytuacji, gdy musisz działać niezawodnie jest naprawdę dużo. Sprawdź, co warto wrzucić do damskiej torebki i co właściwie robi tam mała maszyna do szycia?
zobacz więcej
Plisy na okna dachowe: pytamy eksperta - jak właściwie je dobrać?

Plisy na okna dachowe: pytamy eksperta - jak właściwie je dobrać?

Okna dachowe na poddaszu to częsty obrazek w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Dają dużo światła i są dość estetycznym elementem wnętrza, ale bez odpowiedniej zasłony potrafią napsuć sporo nerwów. Aby pomieszczenie z takim oknem było funkcjonalne i komfortowe, trzeba właściwie dobrać plisy na okna dachowe. O tym, jak zabrać się za zakupy oraz czym wyróżniają się dobrej klasy rolety na okno dachowe, dowiedzieliśmy się od eksperta z serwisu master.kalisz.pl.
zobacz więcej
Spotkanie parafian w Rybienku Leśnym

Spotkanie parafian w Rybienku Leśnym

Komitet Społeczny Parafian w Rybienku Leśnym zaprasza na spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji w parafii: w niedzielę 18 marca o godz. 12.30 w Szkole Podstawowej w Rybienku Leśnym.
zobacz więcej
Zitcom