Huczny początek fetowania (foto)

Wydarzenia

Huczny początek fetowania (foto)

11.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Mocnym akcentem obchody 50-lecia rozpoczął Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. W niedzielę 11 marca wyszkowianie mieli okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie „Lampa Aladyna” w wykonaniu rodziców i nauczycieli szkoły.
Obchody pięknego jubileuszu ośrodek rozłożył na kilka miesięcy, a określa je słowem FETA. Słowem nieprzypadkowym, bo po pierwsze oznaczającym świętowanie, a po drugie składającym się z pierwszych liter słów doskonale określających charakter szkoły: Fantazja, Empatia, Talent, Aktywność. – Te cztery słowa określają to, co jest ważne w codziennej pracy ośrodka – podkreśliła jego dyrektor Edyta Jarosz. – Będziemy się starali je pokazywać i wyjaśniać w poszczególnych wydarzeniach.
Fantazja
Przedstawienie „Lampa Aladyna” udowodniło, że nauczyciele i rodzice mają nie tylko fantazję, ale też odwagę, poczucie humoru i dystans. Do pofantazjowania zachęcało też widzów. – Powróćmy na chwilę do naszych dziecięcych fantazji. A o czym marzymy dzisiaj? – do zastanowienia się zachęcała Edyta Jarosz. Ale przedstawienie, choć szalenie dowcipne i proste w przekazie, na serio niosło bogate przesłanie o tym, co jest w życiu ważne.
Spektakl został doskonale obsadzony, na pochwałę zasłużył każdy z aktorów. Wystąpili rodzice uczniów ośrodka: Matka Aladyna – Magdalena Sobczak, Dżin – Jacek Kulesza, Aisza, ukochana Aladyna – Monika Szulkowska, Handlarka chustami – Elżbieta Manowska, Handlarka cebulą – Katarzyna Pilarska oraz nauczyciele: Alladyn – Tomasz Milczarczyk, Czarownik – Andrzej Roman, Sułtan – Grzegorz Skolimowski, Fakir – Marzena Szulc, Wąż – Agnieszka Wojtkowska, uwodziciele Aiszy: Ornitolog – Bartłomiej Staszkiewicz i Astronom – Marek Jończyk, Handlarka dywanami – Maryla Piekart, Dworzanin – ks. Adam Hryc, choreografia i taniec – Edyta Jakacka, Tancerki – Małgorzata Pilacińska, Paulina Bralewska, Iza Szczerba, Sylwia Befinger i Agnieszka Skoczeń.
Scenografię przygotowały Anna Wojtaszek, Joanna Niemczyk i Marta Andrzejewska; wspaniałe kostiumy – Marzena Szulc, Bogusława Woźnica i Joanna Juszczyńska.
Największe podziękowania należą się Elżbiecie Iglik, która napisała scenariusz przedstawienia, wyreżyserowała je, przygotowała też oprawę dźwiękową i multimedialną.
- Ważny jubileusz wymaga bogatej oprawy – podkreśliła Edyta Jarosz. - Mamy nadzieję, że dzięki przedstawieniu zachęcimy państwa do udziału w kolejnych wydarzeniach. Przedstawienie skierowane zostało do mieszkańców. To wam chcemy powiedzieć, że ośrodek jest ważną częścią lokalnej społeczności.
Empatia
19 marca w SOSW rozpocznie się Tydzień Drzwi Otwartych (w godz. 9 – 13): 19 marca - praca z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, FCC i znacznym, 20 marca - z zespołem Downa, 21 marca - ze spektrum autyzmu, 22 marca - z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, 23 marca – wczesna interwencja pedagogiczna.
Talent
W dniach 5 – 25 kwietnia w „Hutniku” będzie można oglądać wystawę fotografii z życia uczniów SOSW. Na 25 kwietnia planowany jest koncert „My też potrafimy”, 17 maga – I Międzyszkolny Przegląd Piosenki „Feta”. W maju ośrodek zaprosi do Biblioteki Miejskiej na wystawę prac uczniów wykonanych metodą wełny czesankowej
Aktywność
7 czerwca w SOS-W odbędzie się Dzień Dziecka, którego atrakcją będzie Teatr Kubika i jego animacje.
Uroczysta gala podsumowująca obchody 50-lecia odbędzie się w 20 września w siedzibie ośrodka.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość