Advertisement 
Gruzini zatrzymani na włamaniu

Wydarzenia

Gruzini zatrzymani na włamaniu

04.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Za kratki trafiło dwóch Gruzinów zatrzymanych na gorącym uczynku włamania do domu na jednym z wyszkowskich osiedli. Skuteczna akcja policji możliwa była dzięki czujności sąsiada.
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Po południu na policję zadzwonił mężczyzna, który zauważył, że do mieszkającej obok seniorki ktoś się właśnie włamuje. Kobieta była akurat na zakupach.
Wysłani policjanci prewencji i dzielnicowi, którzy dobrze znają teren osiedla, na miejscu zobaczyli dwóch mężczyzn plądrujących wnętrze domu. Na widok mundurowych starszy z nich próbował uciec, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Dalej jednak nie poddawał się, szarpał się i wyrywał. Drugi z włamywaczy został zatrzymany w okradanym mieszkaniu.
Zatrzymani są obywatelami Gruzji, mają 24 i 29 lat. Śledczy zabezpieczyli samochód, którym najprawdopodobniej przyjechali oraz narzędzia, które mogły posłużyć im do włamania. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie wniosek o udzielenie pozwolenia czasowego pobytu.
Czasowo wylądował jednak za kratkami. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku