Groby Pańskie w wyszkowskich parafiach (foto)

Wydarzenia

Groby Pańskie w wyszkowskich parafiach (foto)

31.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W Wielką Sobotę wyszkowianie tłumnie odwiedzają kościoły, by poświęcić pokarmy i pomodlić się przed Grobami Pańskimi. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mają one bardzo patriotyczny charakter.
Słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny. Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć.” – widnieją nad Grobem Pańskim w kościele św. Wojciecha. Ogromny orzeł pochyla się nad Grobem Pańskim i Polską, której kształt ułożony jest z mchu.
Akcenty patriotyczne wyraźne są również w sanktuarium św. Idziego. Hasło „Zbawienie przyszło przez krzyż” widnieje na biało-czerwonej fladze. Odniesieniem do odzyskania przez Polskę niepodległości są również daty 1918 – 2018. 
Z kolei Grób Pański w sanktuarium św. Rodziny, otoczony pięknymi kompozycjami kwiatowymi, zachęca do głębokiego przeżycia Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, której przesłanie nadaje naszemu życiu sens: „Przynieś mi o poranku słowo Twej miłości, bo Tobie zaufałem. Ukazał mi drogę, którą ma iść do Ciebie moja dusza.”
Na zdjęciach Groby Pańskie w kolejności: sanktuarium św. Rodziny, sanktuarium św. Idziego, kościół św. Wojciecha.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Zburzyć, bo burzy porządek

INTERWENCJA: Zburzyć, bo burzy porządek

Rosnące przy samej ulicy krzaki nie tylko psują estetykę otoczenia, ale i stwarzają niebezpieczeństwo. Z taką sytuacją zetknęli się mieszkańcy jednej z ulic na osiedlu Latoszek. Porządek, który utrzymują przy swoich posesjach burzy fatalny stan sąsiedniej nieruchomości.
zobacz więcej
Oddali hołd

Oddali hołd

W 77. rocznicę napaści Związku Radzieckiego  na Polskę, w sobotę 17 września o godz. 10.30, powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości oraz Światowego Związku Żołnierzy AK Obwód "Rajski Ptak" Ośrodek V Koło pod pomnikiem „Gloria Victis” zorganizowały uroczystość, by oddać hołd ofiarom sowieckiej agresji.
zobacz więcej
To będzie Izba Pamięci na miarę XXI wieku (foto)

To będzie Izba Pamięci na miarę XXI wieku (foto)

- Mamy nadzieję, że będzie to miejsce uczące młode pokolenie patriotyzmu i szacunku dla przeszłości, ale nowoczesne, dobrze wyposażone, na miarę XXI wieku – z takim założeniem do budowy nowej Izby Pamięci przystępuje Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej. Szkoła, wraz z dwiema innymi, wygrała konkurs Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 
zobacz więcej
W Popowie kręcą film (foto)

W Popowie kręcą film (foto)

Ośrodek wypoczynkowy „Dźwigar” w Popowie na kilka dni zamienił się w dom wczasowy „Relax”, który przygotowuje się do przyjęcia uchodźców. W ośrodku trwają zdjęcia do krótkometrażowego filmu, w którym zagrają nie tylko aktorzy znani miłośnikom polskiego kina, ale też mieszkańcy Wyszkowa i okolic.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku