Groby Pańskie w wyszkowskich parafiach (foto)

Wydarzenia

Groby Pańskie w wyszkowskich parafiach (foto)

31.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W Wielką Sobotę wyszkowianie tłumnie odwiedzają kościoły, by poświęcić pokarmy i pomodlić się przed Grobami Pańskimi. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mają one bardzo patriotyczny charakter.
Słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny. Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć.” – widnieją nad Grobem Pańskim w kościele św. Wojciecha. Ogromny orzeł pochyla się nad Grobem Pańskim i Polską, której kształt ułożony jest z mchu.
Akcenty patriotyczne wyraźne są również w sanktuarium św. Idziego. Hasło „Zbawienie przyszło przez krzyż” widnieje na biało-czerwonej fladze. Odniesieniem do odzyskania przez Polskę niepodległości są również daty 1918 – 2018. 
Z kolei Grób Pański w sanktuarium św. Rodziny, otoczony pięknymi kompozycjami kwiatowymi, zachęca do głębokiego przeżycia Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, której przesłanie nadaje naszemu życiu sens: „Przynieś mi o poranku słowo Twej miłości, bo Tobie zaufałem. Ukazał mi drogę, którą ma iść do Ciebie moja dusza.”
Na zdjęciach Groby Pańskie w kolejności: sanktuarium św. Rodziny, sanktuarium św. Idziego, kościół św. Wojciecha.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche-1
Bricomarche