Groby Pańskie w wyszkowskich kościołach (foto)

Wydarzenia

Groby Pańskie w wyszkowskich kościołach (foto)

20.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Trwa Triduum Paschalne. W kościołach odsłonięto Groby Pańskie, przed którymi wierni gromadzą się do Wielkanocy. Zobacz, jak w tym roku Groby Pańskie wyglądają w wyszkowskich parafiach i jakie niosą przesłanie.
 
W tym roku okazały Grób Pański zlokalizowany jest w tylnej części kościoła parafii św. Wojciecha. Jego przesłanie przypomina nam, że to Jezus Chrystus jest źródłem wody żywej, źródłem łask, miłości, spełnienia i prawdziwego szczęścia.
W kościele parafii św. Idziego wzrok przyciąga tradycyjna, duża grota. W centralnym miejscu znajduje się okryta monstrancja z Najświętszym Sakramentem, okryta przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.
Grób Pański w kościele parafii św. Rodziny nawiązuje z kolei do najważniejszych wartości, rdzenia chrześcijańskiego życia: wiary, nadziei i miłości.

Na zdjęciach Groby Pańskie kolejno w kościele św. Wojciecha, św. Idziego i św. Rodziny.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ogromny pożar. Spłonęły budynki, zwierzęta, maszyny, samochody (foto)

Ogromny pożar. Spłonęły budynki, zwierzęta, maszyny, samochody (foto)

Ogromny pożar wybuchł w środę po południu w Starej Pecynie, w gminie Długosiodło. Spłonęły budynki gospodarskie w czterech siedliskach, a wraz z nimi zwierzęta, maszyny rolnicze, samochody. Na szczęście, nie ma ofiar w ludziach i udało się uratować domy. Ogień gasiło ponad stu strażaków.
zobacz więcej
Włącz się w organizację Finału WOŚP

Włącz się w organizację Finału WOŚP

Pierwsze spotkanie organizacyjne przed zbliżającym się 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w czwartek 22 listopada o godz. 18 w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Wyszkowie. Do włączenia się w akcję gmina zachęca wszystkich chętnych, organizacje pozarządowe, społeczników.
zobacz więcej
Z rzeki wyłowiono ciała matki i syna

Z rzeki wyłowiono ciała matki i syna

Tragicznych odkryć w czwartek 18 sierpnia rano dokonali wędkarze zarzucający wędki nad Bugiem. Najpierw na wysokości dawnego mostu pontonowego jeden z nich dostrzegł ciało kobiety. Półtorej godziny później w Rybienku Starym inny wędkarz znalazł ciało mężczyzny. Policja ustaliła tożsamość ofiar, to matka i syn, mieszkańcy Wyszkowa.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Na zdrowie Racjonalizacjo!

ŻYCIE W PEŁNI: Na zdrowie Racjonalizacjo!

Budzimy się rano, a w głowie wciąż kłótnia z partnerem z poprzedniego wieczora. Kończymy pracę zdołowani, bo szef znów nas nie docenił. Nasze dziecko mówi, że obiad dziś wcale nie jest smaczny i że kiepska z nas kucharka. Mąż jedzie zmienić opony do mechanika, a żona ma pretensje, że nie umie zrobić tego sam. 
zobacz więcej