Gra, która uczy spokoju i wytrwałości (foto)

Wydarzenia

Gra, która uczy spokoju i wytrwałości (foto)

13.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Nową grę na teren powiatu wyszkowskiego wprowadzają niepełnosprawni. We wtorek 12 grudnia odbył się I Zimowy Turniej Bocce Osób z Niepełnosprawnościami. Najlepiej poradzili sobie uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Prowadzący turniej Marek Rosłoniec, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej za współorganizację turnieju podziękował gospodarzom obiektu - Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespołowi Szkół nr 3. – Nasze turnieje organizujemy w różnych ośrodkach, żeby uczyć współpracy z osobami niepełnosprawnymi – podkreśliła przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Urszula Mikołajczyk.
Bocce to dyscyplina wywodząca się z gry popularnej już w starożytnym imperium rzymskim. W swojej aktualnej formie rozwinęła się we Włoszech, znana jest w całej Europie, a także w krajach zamorskich. – W Polsce gra się w nią od 1985 r., polscy zawodnicy odnoszą sukcesy – dodała Urszula Mikołajczyk. – Ma uczyć spokoju, wytrwałości. Życzę udanej zabawy i, oczywiście, wygranej.
Turniej dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego, a patronat objął starosta wyszkowski. – Serdeczne podziękowania dla wszystkich państwa za włożony wkład – zwrócił się do organizatorów. Mam nadzieję, że ta gra znajdzie w naszym powiecie zwolenników nie tylko wśród osób niepełnosprawnych.
Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 17 drużyn, prawie 70 zawodników. Puchar starosty zdobyli uczestnicy Warsztatów Terapii zajęciowej: Maciej Rudnik, Przemysław Paszkiewicz, Robert Pych i Anna Domańska. II miejsce zajęła reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w składzie: Julia Filipiak, Wojciech Gawroński, Joanna Kisiel i Kacper Osytek. III miejsce zdobyły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ząbkach: Barbara Soldatke, Aneta Stańczak, Hanna Winnicka i Tomasz Lewandowski.
W zawodach wzięli udział również reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz”, Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju, Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku i Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość