Gra, która uczy spokoju i wytrwałości (foto)

Wydarzenia

Gra, która uczy spokoju i wytrwałości (foto)

13.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Nową grę na teren powiatu wyszkowskiego wprowadzają niepełnosprawni. We wtorek 12 grudnia odbył się I Zimowy Turniej Bocce Osób z Niepełnosprawnościami. Najlepiej poradzili sobie uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Prowadzący turniej Marek Rosłoniec, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej za współorganizację turnieju podziękował gospodarzom obiektu - Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespołowi Szkół nr 3. – Nasze turnieje organizujemy w różnych ośrodkach, żeby uczyć współpracy z osobami niepełnosprawnymi – podkreśliła przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Urszula Mikołajczyk.
Bocce to dyscyplina wywodząca się z gry popularnej już w starożytnym imperium rzymskim. W swojej aktualnej formie rozwinęła się we Włoszech, znana jest w całej Europie, a także w krajach zamorskich. – W Polsce gra się w nią od 1985 r., polscy zawodnicy odnoszą sukcesy – dodała Urszula Mikołajczyk. – Ma uczyć spokoju, wytrwałości. Życzę udanej zabawy i, oczywiście, wygranej.
Turniej dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego, a patronat objął starosta wyszkowski. – Serdeczne podziękowania dla wszystkich państwa za włożony wkład – zwrócił się do organizatorów. Mam nadzieję, że ta gra znajdzie w naszym powiecie zwolenników nie tylko wśród osób niepełnosprawnych.
Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 17 drużyn, prawie 70 zawodników. Puchar starosty zdobyli uczestnicy Warsztatów Terapii zajęciowej: Maciej Rudnik, Przemysław Paszkiewicz, Robert Pych i Anna Domańska. II miejsce zajęła reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w składzie: Julia Filipiak, Wojciech Gawroński, Joanna Kisiel i Kacper Osytek. III miejsce zdobyły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ząbkach: Barbara Soldatke, Aneta Stańczak, Hanna Winnicka i Tomasz Lewandowski.
W zawodach wzięli udział również reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz”, Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju, Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku i Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan