Goście z Białorusi na koloniach w Wyszkowie (foto)

Wydarzenia

Goście z Białorusi na koloniach w Wyszkowie (foto)

20.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, urząd miejski
Prawie dwutygodniowe kolonie spędza w Wyszkowie 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Wołkowyska na Białorusi.
Goście z Białorusi (40 dzieci w wieku 11 – 16 lat i 4 opiekunów) przyjechali w poniedziałek 17 lipca i spędzą w Wyszkowie prawie 2 tygodnie. Ponieważ chodzą do polskiej szkoły, nie mają problemów z porozumiewaniem się z mieszkańcami. Zresztą dla większości z nich nie jest to pierwsza wizyta w Polsce, niektórzy mają tu rodziny. – Dużo jest wycieczek do Polski – mówi jedna z opiekunek dzieci. – To dla nas dobra okazja, żeby poznać język i tradycje. Bardzo dziękujemy panu burmistrzowi za zaproszenie.
- Mieszkańcy Wyszkowa są bardzo gościnni. Jestem pewien, że się o tym przekonacie i że będą to udane wakacje – w środę podczas spotkania w urzędzie gości zapewnił burmistrz.
- Mam nadzieję, że te dni będą atrakcyjne, że na długo je zapamiętacie – dodał starosta Bogdan Pągowski.
W programie kolonii m.in. dwie wycieczki do Warszawy, do Żelazowej Woli, Opinogóry, Pułtuska, Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie, zwiedzanie sanktuariów Matki Bożej Loretańskiej, św. Idziego i św. Rodziny, seanse w wyszkowskim kinie, zajęcia na pływalni, w hali sportowej WOSiR i w parku linowym w Deskurowie, zwiedzanie miasta i okolic, udział w grze miejskiej „Eskapada”, spotkanie z zespołem „Oberek”, popołudnie na plaży miejskiej, zwiedzanie Mazowieckiego Edukacyjnego Centrum Energii Odnawialnej. Goście nocują w schronisku młodzieżowym „Jowisz” (dawna bursa), zaplanowano więc zajęcia sportowe i z udzielania pierwszej pomocy na terenie CEZiU „Kopernik”. Na ognisko do Gulczewa zaprosiła tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan