Gorączka studniówkowej nocy (foto)

Wydarzenia

Gorączka studniówkowej nocy (foto)

29.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Symbol gorączkowych przygotowań do matury, a jednocześnie noc, którą maturzyści zapamiętują na długo – jednym słowem studniówka. W sobotę 28 stycznia na swojej studniówce bawili się trzecioklasiści I Liceum Ogólnokształcącego.
Tradycyjnego poloneza prowadzili dyrektor szkoły Dorota Piotrowicz z Maciejem Mrozem, starosta Bogdan Pągowski z Aleksandrą Orłowską, wicedyrektor Wojciech Chaciński z Wandą Śniadałą, wicestarosta Adam Mróz z Martyną Przybyłowską i przewodniczący rady powiatu Jacek Bachański z Mileną Palesą.
Jak podkreśliła dyrektor, bal maturzystów „Norwida” jest wyjątkowy, bo odbywa się w murach szkoły. – Wyznacza symboliczny, studniowy okres przed egzaminem maturalnym w maju – dodała. – Mam nadzieję, że wykorzystacie ten czas na intensywną naukę. Jako nauczyciele będziemy was na tym etapie wspierać.
Maturę starosta porównał do mety: - Życzę, byście wszyscy do niej dobiegli. Jej wyniki w dużej mierze będą decydowały o waszej przyszłości – podkreślił. – Zawsze będę mówił, że liceum to najlepsza średnia uczelnia w naszym powiecie.
- Życzę, by wasze kariery związane były z powiatem wyszkowskim, byście tu wracali – dodał Adam Mróz, wicestarosta, a jednocześnie przewodniczący komitetu studniówkowego.
Przewodnicząca rady rodziców Dorota Rogulska zauważyła, jak bardzo przez minione lata zmienili się obecni maturzyści: - Do szkoły przyszły dzieci, a dziś widzimy przepiękne kobiety i przystojnych mężczyzn.
Prawdziwej gorączki sobotniej nocy – rzeczywiście najpiękniejszej w życiu życzył przewodniczący samorządu szkolnego Maciej Kopytowski.
Maturzyści podziękowali swoim nauczycielom, a w sposób szczególny wychowawcom: Grażynie Piotrowicz, Beacie Ziembowskiej, Janowi Kowalczykowi, Januszowi Kosińskiemu, Patrycji Ogrodzińskiej, Elżbiecie Stańczyk i Katarzynie Mielcarz. - O tym, że dorosłość to nie tylko dowód osobisty i prawo jazdy uczyli nas wychowawcy. Oni stali zawsze na pierwszej linii frontu, mobilizowali nas do nauki, ganili, kiedy robiliśmy coś źle, ale i chwalili, kiedy było za co. To oni przeprowadzają nas przez okres niełatwych wyborów życiowych, związanych z końcem szkoły – podkreślili prowadzący uroczystość Karolina Pujer i Karol Pych.
Ciepłe słowa maturzyści skierowali również do licznie zgromadzonych rodziców. Studniówka nie wyglądałaby zresztą tak pięknie, gdyby nie ich zaangażowanie: - To wam zawdzięczamy wszystko, co mamy. Na balu poprzedzającym nasz egzamin dojrzałości chcemy powiedzieć wam serdecznie „dziękujemy” za wszystko, co dla nas robicie. 
Były życzenia, podziękowania, ale i błogosławieństwo, którego młodzieży udzielił proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. – Przed maturą pobożność troszkę wzrasta – przyznał z uśmiechem.
Część oficjalną zakończyły występy. „We are young” oraz „Ta sama chwila” zaśpiewali Karolina Pujer, Rozalia Wota, Magdalena Osik, Aleksandra Królik i Mikołaj Szulc. Natomiast pokaz walca przygotowali: Aleksandra Sawko i Przemysław Stryjek, Martyna Przybyłowska i Marcin Piechociński, Aleksandra Wojtkowska i Przemysław Gorczyński, Natalia Skoczeń i Tomasz Pankowski, Paulina Pawłowska i Karol Pych, Aleksandra Bloch i Michał Skurzewski, Kinga Teofilak i Maciej Mróz. Za pomoc młodzi tancerze podziękowali Mateuszowi Puławskiemu z kl. II oraz nauczycielce Zofii Bernatowicz.
Po części oficjalnej na parkiet wkroczyli już wszyscy maturzyści, by rzeczywiście oddać się gorączce studniówkowej nocy…
miss mazowsza 2017
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Marek Krzyżański zastępcą komendanta Powiatowego PSP

Marek Krzyżański zastępcą komendanta Powiatowego PSP

Od 1 grudnia  zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie jest mł. bryg. Marek Krzyżański, dotychczas dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
zobacz więcej
Nie wstydzę się, zamierzam nadal tworzyć disco polo (foto)

Nie wstydzę się, zamierzam nadal tworzyć disco polo (foto)

Dawid Kulesza, lider formacji „Dejw” jest wschodzącą gwiazdą sceny disco polo. Ten utalentowany i sympatyczny chłopak, mimo młodego wieku, osiąga coraz większy sukces. Warto wspomnieć, że pod swoimi teledyskami na YouTube ma już ponad milion wyświetleń. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest singel „Petarda”, pod teledyskiem zebrały się już ponad 4 miliony wyświetleń. Dawid nie tylko jest zaangażowany w muzykę disco polo, jest również dj-em, prowadzi studio muzycznie, gdzie - jak się dowiedzieliśmy - produkuję muzykę, którą sprzedaję innym artystom.
zobacz więcej
Trzy dni w Brukseli (foto)

Trzy dni w Brukseli (foto)

Na zaproszenie europosłanki Julii Pitery, grupa 16 dziennikarzy z mazowieckich mediów regionalnych, wśród nich przedstawicielka naszej redakcji, przebywała w Brukseli, w Parlamencie Europejskim. 
zobacz więcej
Nie dostałeś cegiełki? Zgłoś się na policję

Nie dostałeś cegiełki? Zgłoś się na policję

Prokuratura i policja prowadzą postępowanie w sprawie niezgodnych z prawem praktyk stosowanych w wyszkowskim szpitalu. Chodzi o cegiełki, za które w poradniach specjalistycznych można było ominąć długą kolejkę. Osoby, które cegiełkę wykupiły, ale jej nie otrzymały, proszone są o zgłaszanie się do wyszkowskiej komendy.
zobacz więcej

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
55.96% (108 głosów)
44.04% (85 głosów)