Gonitwy na koniec sezonu (foto)

Wydarzenia

Gonitwy na koniec sezonu (foto)

11.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. urząd miejski
Ponad 70 koni wzięło udział w Hubertusie’2017, w sobotę 7 października.
Miłośników koni już po raz kolejny do miejscowości Tumanek zaprosili tamtejsza rada sołecka, Burmistrz Wyszkowa i wyszkowski okręg Związku Piłsudczyków RP.
Hubertus to święto organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, zwykle w okolicach 3 listopada. Nazwa pochodzi od świętego Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców, którego wspomnienie obchodzone jest właśnie 3 listopada.
Z Pucharami Burmistrza Wyszkowa za wygrane gonitwy za lisem do domów wrócili Alan Słowik z Warszawy (mała gonitwa) i Maciej Rasiński z Zegrza (duża gonitwa). Daniel Pietrzak z Radzymina zwyciężył w zawodach kawaleryjskich o szablę rotmistrza Józefa Najnerta, Dawid Giera z Radzymina - w zawodach cross.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej (foto)

Przy jednym głosie wstrzymującym burmistrz Grzegorz Nowosielski otrzymał, 21 czerwca, od rady miejskiej absolutorium za ubiegły rok. – Dochody wykonano powyżej planu, co potwierdza dynamiczny rozwój naszej gminy – podsumowując rok 2015, podkreślił skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. Zauważył, że z roku na rok rosną dochody gminy, a maleje zadłużenie.
- Trzeba to zawdzięczać przede wszystkim mądrej polityce burmistrza, skarbnika, nas radnych – sytuację finansową i inwestycje chwalił radny Jan Abramczyk, zwracając jednak uwagę na niskie środki pozyskane z zewnątrz.
zobacz więcej
Pechowy poranek (foto)

Pechowy poranek (foto)

Podczas poniedziałkowych (28 listopada) opadów śniegu pełne ręce roboty miały nie tylko służby drogowe, ale i ratunkowe. Rano doszło do dwóch poważnych wypadków, w Kręgach i Nowej Wsi. 
zobacz więcej
Wspólnie uczyć się od Chrystusa (foto)

Wspólnie uczyć się od Chrystusa (foto)

Na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży do Wyszkowa przyjechała grupa 53 młodych Włochów, by wspólnie z naszą młodzieżą przygotować się do wyjątkowego spotkania z papieżem Franciszkiem, poznać naszą kulturę i zwyczaje. 
zobacz więcej
Kolejne przejście na Białostockiej do poprawy

Kolejne przejście na Białostockiej do poprawy

Dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł gmina otrzyma na trzeci etap projektu poprawy bezpieczeństwa. Dzięki tym środkom doświetlone zostanie kolejne przejście dla pieszych na ul. Białostockiej.
zobacz więcej
ITAMED
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star