Gimnazjum nr 2 przechodzi do historii (foto)

Wydarzenia

Gimnazjum nr 2 przechodzi do historii (foto)

19.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Zakończenie roku 2018/2019 to historyczna chwila. We wtorek 18 czerwca w uroczystości po raz ostatni wzięły udział dwa sztandary: Szkoły Podstawowej 4 i Gimnazjum nr 2. Mury szkoły opuścili ostatni gimnazjaliści.
 
Jak zauważyli absolwenci, po 20 latach gimnazjum staje się historią: „To 20 lat tradycji, pełne trudów, strachu i nadziei na lepsze jutro.”
Gimnazjum nr 2 było jedynym w gminie Wyszków samodzielnym gimnazjum. Pierwszy dzwonek dla 364 uczniów zabrzmiał 1 września 1999 r. Ostatni rocznik liczy tylko 170 osób. Pierwsze egzaminy gimnazjalistów odbyły się w 2002 r. Gimnazjum otrzymało wówczas sztandar i imię Obrońców Westerplatte, tak jak Szkoła Podstawowa nr 4, poprzedniczka i - jak się okazało po 20 latach – również następczyni gimnazjum.
- A teraz nadchodzi nowa era – zauważyli absolwenci. Pierwszoklasiści z Czwórki pożegnali starszych kolegów słowami piosenki „Możesz wszystko”.
- Dzisiaj żegnamy tę szkołę, ale najważniejsi jesteście wy - dyrektor Ewa Runo zwróciła się do absolwentów. - Z etapu dziecięcego robicie pierwszy krok w dorosłe życie. Nie musicie się niczego obawiać, bo ta szkoła dała wam mocne fundamenty. Pracowitość, uczciwość, odpowiedzialność za siebie i za innych – tak wychowywało to gimnazjum, tak wychowuje szkoła podstawowa.
Błogosławieństwa absolwentom udzielił proboszcz parafii św. Idziego ks. Zdzisław Golan. Życzenia i podziękowania popłynęły również ze strony przewodniczącego rady rodziców Grzegorza Kuleszy, naczelnika gminnego wydziału edukacji Sławomira Cieślaka, przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Karola Garlacza, Zofii Dawidzkiej ze Stowarzyszenia Pomocy Szkole i samorządu uczniowskiego, który podziękował przede wszystkim nauczycielom: - Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłości.
Na przestrzeni lat w Gimnazjum nr 2 znacznie uszczupliła się kadra pedagogiczna, ale są nauczyciele związani z gimnazjum od początku do końca: Hanna Czyżo, Ewa Nowak-Kowalska, Dorota Świerczewska, Ineza Pieniążek, Jolanta Sarnacka, Elżbieta Dobrzyńska, Iwona Dudek, Jolanta Sieńkowska, Ewa Decyk, Beata Kamińska, Bogusława Gemza, Małgorzata Kocięcka, Magdalena Kozon, Bożena Lewandowska, Urszula Wierzchoń, Jolanta Paczkowska.
Dyrektor szkoły Ewa Runo podziękowała również: Konradowi Chrzczonowskiemu, Ewie Decyk, Agnieszce Kaczmarczyk, Aleksandrze Lange, Krzysztofowi Ogrodzińskiemu, Agnieszce Pałce, Maryli Piech, Urszuli Siankowskiej, Ninie Szawie, Danucie Świerczewskiej, Agnieszce Trzcińskiej, Elżbiecie Włodarczyk i Katarzynie Zarzyckiej.
Niestety, dla kilku kolejnych osób od nowego roku szkolnego nie będzie pracy w Czwórce. Ze szkołą, z nieukrywanym żalem, pożegnał się Krzysztof Ogrodziński. - Trzymajcie się, bądźcie zawsze weseli, bo po burzy wychodzi słonce - zwrócił się do uczniów.
Pożegnała się również Magdalena Kozon: - Zostawiam tutaj połowę swojego życia. Dziękuję za atmosferę, za przyjaźń. Życzę, by ta szkoła przetrwała wiele, wiele lat
Zarówno pan Krzysztof, jak i pani Magdalena serdecznie podziękowali obecnemu na uroczystości byłemu dyrektorowi Mirosławowi Kowalskiemu.
 
Neptuny
Nagrody odebrali szkolni prymusi, najlepsi sportowcy, laureaci konkursów przedmiotowych i artystycznych, wolontariusze. Zgodnie z wieloletnią tradycją, uroczystość zakończenia roku szkolnego nazywana jest Neptunami, a to dlatego, że wśród absolwentów specjalnymi statuetkami nagradzane są osoby wyróżniające się pod różnymi względami.
Neptuna za najlepszy wynik z egzaminu otrzymał Piotr Zaniewski, dla aktywnego samorządowca - Oliwier Ciskowski. Artystą roku została Nikola Mróz, top model - Patrycja Gasiul i Adrian Gasiul, czyli tzw. Gasiule. Tytuł niewidzialnej ręki przyznano Roksanie Tyburze, pozytywnie zakręconej - Adeli Zadrożnej.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość