Flagi będą powiewały 1 marca

Wydarzenia

Flagi będą powiewały 1 marca

21.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Zwracamy się z prośbą o uczczenie pamięci bohaterów antykomunistycznej partyzantki poprzez wywieszenie w Wyszkowie flag narodowych 1 marca” – piszą do burmistrza wyszkowskie organizacje. 
- Ponieważ takie jest oczekiwanie społeczne, w centrum miasta powiesimy flagi – odpowiada jego zastępczyni.
Autorzy przypominają, że do tej pory 1 marca flagi wywieszane były przy urzędzie miejskim i pomniku żołnierzy wyklętych. Dyskusja a ten temat wywiązała się rok temu. Burmistrz utrzymywał wówczas, że flagi na ulicach miasta będą wywieszane, jak dotychczas, na święta 1-3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada. - Zawsze komuś może być mało, bo każdy ma inny stosunek do różnych świąt, tym bardziej że mamy wiele świąt narodowych, rocznic – przekonywał.
W tym roku pod apelem podpisało się znacznie więcej organizacji: Marek Głowacki – Klub Gazety Polskiej, Bogdan Osik – OW NSZZ Solidarność przy Ardagh Glass, Paweł Baranowski – NSZZ Solidarność Oświaty, Michał Czajka – Kukiz’15 „Potrafisz Polsko” oraz stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15, Marek Filipowicz – „Pepisko”, Konrad Wróbel – Związek Piłsudczyków RP, Mirosław Powierza – Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, Karol Dądera – Młodzież Wszechpolska oraz Eugeniusz Zaremba – komitet PiS gminy Wyszków.
Z roku na rok przybywa wiedzy w związku z bohaterstwem żołnierzy antykomunistycznego podziemia i masową skalą represji, z jakimi spotkali się oni i ich rodziny. Przybywa również inicjatyw upamiętniających walkę i ofiarę tych, którzy odważyli się walczyć o Polskę po drugiej wojnie światowej, pomimo olbrzymiej przewagi i bezwzględności komunistów” - zauważają. – „Zwracamy się z prośbą o uczczenie pamięci bohaterów antykomunistycznej partyzantki poprzez wywieszenie w Wyszkowie flag narodowych 1 marca, analogicznie do tego, jak jest to robione w Święto Niepodległości, czy inne narodowe święta.”
Co na to gmina? - Ponieważ takie jest oczekiwanie społeczne, 1 marca w centrum miasta wywiesimy flagi – odpowiada zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Oczywiście będą również przy pomniku oraz podczas niedzielnego biegu „Tropem wilczym”.
*
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest jednym ze świąt państwowych. Są nimi także: Święto Pracy (1 maja), Święto Konstytucji 3 Maja, Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności (8 maja), Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1 sierpnia), Dzień Solidarności i Wolności (31 sierpnia), Święto Niepodległości (11 listopada).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan