Finał Szlachetnej Paczki (foto)

Wydarzenia

Finał Szlachetnej Paczki (foto)

08.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Trwa Weekend Cudów, czyli finał osiemnastej już edycji Szlachetnej Paczki. W powiecie wyszkowskim pomoc trafi do 39 rodzin. – To trudne historie, ale często z happy endem – mówi koordynatorka akcji w Wyszkowie Agnieszka Sawko.
Szlachetna Paczka oparta jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Pomagają rodzinom, które, z przyczyn od siebie niezależnych, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. „Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi” – podkreślają organizatorzy akcji.
Finał Szlachetnej Paczki w całej Polsce odbywa się w weekend, 8 – 9 grudnia. W Wyszkowie cały czas dary dla rodzin trafiają do magazynu, który mieści się w Polsko- Angielskiej Szkole Podstawowej „Akademia Ucznia” przy ul Geodetów. Wolontariusze dary kompletują w paczki, które przewożone są do potrzebujących. Niejednokrotnie towarzyszą im darczyńcy.
Wśród darów są zarówno żywność i chemia, jak i duże prezenty, m.in. meble, łóżka, sprzęt AGD. – Jedna z pań ma zmęczone ręce od codziennych masaży niepełnosprawnego dziecka. Na pytanie, o czym marzy, roześmiała się i powiedziała, że o zmywarce. I ją dostanie! – cieszy się Agnieszka Sawko.
Rodziny typowane są we współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej, szkołami i służbą zdrowia. W tym roku jest ich 39. Wszystkie znalazły swoich darczyńców.
Koordynatorka akcji serdecznie dziękuje nie tylko darczyńcom, ale też wolontariuszom, m.in. uczniom i pedagogom CEZiU Kopernik i I LO im. C.K. Norwida.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane