Filmy młodzieży o Wyszkowie

Wydarzenia

Filmy młodzieży o Wyszkowie

20.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Do 22 maja można zgłaszać się do Przeglądu Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Nie szukaj daleko bohaterów”. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia ubiegłorocznych zwycięskich filmów.
W tym roku konkurs organizowany jest już po raz czwarty. Skierowany jest do uczniów klas V-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Temat zachęca do poszukiwania w dalszej i nowszej historii Wyszkowa i wyróżnienia ludzi, którzy zasłużyli się naszemu miastu, wpływali/wpływają na ich rozwój lub zasłużyli swoją postawą na uznanie.
Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Wyszkowie, a patronują mu poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, burmistrz Grzegorz Nowosielski i przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska. Prace należy dostarczyć do 22 maja.

Nagrodzone filmy z zeszłego roku:
 


 


 


 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mieszkają i nie płacą

Mieszkają i nie płacą

Ponad 3,1 miliona złotych (!) wynosi w sumie zadłużenie mieszkań w blokach zarządzanych przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz największą wyszkowską spółdzielnię mieszkaniową „Przyszłość”. Bulwersuje nie tylko wysokość tej kwoty, ale też fakt, że dłużnikami nie zawsze są ludzie biedni. W biurach obu zarządców półki zawalone są ugodami i sądowymi nakazami zapłaty, ale w niektórych przypadkach egzekucja komornicza jest zwyczajnie niemożliwa. TBS może przeprowadzić dłużnika do lokalu o niższym standardzie, ale co zrobić, jeśli niższego od już zajmowanego nie ma?
zobacz więcej
INTERWENCJA: Zakazać wyprzedzania! (foto)

INTERWENCJA: Zakazać wyprzedzania! (foto)

Mieszkańcy Rybienka Nowego nie mogą doczekać się zmian w organizacji ruchu na drodze krajowej do Serocka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że obietnicy dotrzyma. Będzie m.in. podwójna linia ciągła, która w praktyce uniemożliwia wyprzedzanie.
zobacz więcej
Czy za dowód i prawo jazdy zapłacimy kartą?

Czy za dowód i prawo jazdy zapłacimy kartą?

Być może. Gmina Wyszków wystąpiła do Polskiego Banku Spółdzielczego, prowadzącego kasy zarówno w urzędzie miejskim, jak i starostwie, o przedstawienie oferty.
zobacz więcej
Ekologicznie znaczy logicznie (foto)

Ekologicznie znaczy logicznie (foto)

- to hasło VII Wyszkowskiego Dnia Nauki. Młodzież ukazała różne oblicza ekologii, m.in. wizję ekologicznego Wyszkowa przyszłości, twórczy recykling, modele alternatywnych źródeł energii, zdrową żywność. Ukoronowaniem święta wyszkowskiej oświaty było nagrodzenie uczniów najlepszych w międzyszkolnych konkursach.
zobacz więcej
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star