Festyn strażacki na 100-lecie niepodległości (foto)

Wydarzenia

Festyn strażacki na 100-lecie niepodległości (foto)

17.05.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie i strażacy ochotnicy na dwudniowy festyn z okazji Dnia Strażaka i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje stoiska miały też Komenda Powiatowa Policji i Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – instytucje, które również dbają o nasze bezpieczeństwo. 
Starosta Bogdan Pagowski wręczył dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.
Prezes Quad/Graphics Europe w Wyszkowie Tomasz Kędziora oraz komendant powiatowy st. bryg. Marek Krassowski podpisali umowę partnerską między Quad/Graphics Europe i PSP w Wyszkowie. Partnerstwo to polega na wzajemnym udzielaniu wsparcia merytorycznego, organizacyjnego lub finansowego w realizowaniu działań służących poprawie bezpieczeństwa. Quad/Graphics Europe zobowiązuje się do dofinansowania Funduszu Wsparcia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przeznaczonego na realizację działań przede wszystkim służących utrzymaniu sprawności bojowej funkcjonariuszy oraz poprawie zaplecza komendy.  Natomiast KP PSP deklaruje pomoc w organizacji specjalistycznych szkoleń, w pełnym zakresie swych możliwości oraz współudział w ćwiczeniach wraz z pracownikami Quad/Graphics Europe. Szczególną uwagą zostanie otoczona organizacja i współpraca Drużyny Ratowniczej QGE.
Pierwszym działaniem wynikającym z partnerstwa jest dofinansowanie siłowni dla strażaków w komendzie powiatowej.
Przygotowane przez strażaków atrakcje to, m.in. podanie prądu wody z sikawki dwucylindrowej, dwa tory wodne do tarcz, dmuchana zjeżdżalnia, przejście przez zadymiony namiot, przejście przez pianę gaśniczą, nauka sztucznego oddychania, pokaz ratownictwa technicznego.
Strażaków z PSP wsparli strażacy z Lucynowa Dużego, Kamieńczyka, Gulczewa i Rybna.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku