Festyn strażacki na 100-lecie niepodległości (foto)

Wydarzenia

Festyn strażacki na 100-lecie niepodległości (foto)

17.05.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie i strażacy ochotnicy na dwudniowy festyn z okazji Dnia Strażaka i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje stoiska miały też Komenda Powiatowa Policji i Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – instytucje, które również dbają o nasze bezpieczeństwo. 
Starosta Bogdan Pagowski wręczył dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.
Prezes Quad/Graphics Europe w Wyszkowie Tomasz Kędziora oraz komendant powiatowy st. bryg. Marek Krassowski podpisali umowę partnerską między Quad/Graphics Europe i PSP w Wyszkowie. Partnerstwo to polega na wzajemnym udzielaniu wsparcia merytorycznego, organizacyjnego lub finansowego w realizowaniu działań służących poprawie bezpieczeństwa. Quad/Graphics Europe zobowiązuje się do dofinansowania Funduszu Wsparcia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przeznaczonego na realizację działań przede wszystkim służących utrzymaniu sprawności bojowej funkcjonariuszy oraz poprawie zaplecza komendy. Natomiast KP PSP deklaruje pomoc w organizacji specjalistycznych szkoleń, w pełnym zakresie swych możliwości oraz współudział w ćwiczeniach wraz z pracownikami Quad/Graphics Europe. Szczególną uwagą zostanie otoczona organizacja i współpraca Drużyny Ratowniczej QGE.
Pierwszym działaniem wynikającym z partnerstwa jest dofinansowanie siłowni dla strażaków w komendzie powiatowej. Zostało zakupionych 40 różnych przyrządów (ławek, drążków, podpór, hantli itd.), siłownię wyposażono także w specjalistyczną, profesjonalną nawierzchnię.
Przygotowane przez strażaków na dwudniowy festyn atrakcje to, m.in. podanie prądu wody z sikawki dwucylindrowej, dwa tory wodne do tarcz, dmuchana zjeżdżalnia, przejście przez zadymiony namiot, przejście przez pianę gaśniczą, nauka sztucznego oddychania, pokaz ratownictwa technicznego.
Strażaków z PSP wsparli strażacy z Lucynowa Dużego, Kamieńczyka, Gulczewa i Rybna.
Festyn trwa 17 i 18 maja w godzinach 10-14.
*
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 22 maja.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
O wolną, suwerenną i niepodległą Polskę walczyli aż do końca (foto, wideo)

O wolną, suwerenną i niepodległą Polskę walczyli aż do końca (foto, wideo)

1 lutego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie miała miejsce niecodzienna uroczystość. Instytut Pamięci Narodowej ogłosił nazwiska 22 osób, których szczątki odnaleziono w Polsce i za granicą. Wśród zidentyfikowanych osób jest Jan Kmiołek ps. Wir, pochodzący z Rząśnika dowódca oddziału NZW walczącego na Ziemi Wyszkowskiej w latach 1948-1951. Wraz z ośmioma innymi żołnierzami został odnaleziony na Łączce na Powązkach Wojskowych.
zobacz więcej
Kościuszki znów dwukierunkowa…

Kościuszki znów dwukierunkowa…

… ale jeszcze nie na całym odcinku. Zgodnie z zapowiedziami, od soboty 29 października drogą krajową nr 62 możemy jeździć już w obu kierunkach, ale tylko na odcinku od Daszyńskiego do 11 Listopada. Wciąż czekamy na otwarcie wiaduktu.
zobacz więcej
Ferie w gminie Wyszków

Ferie w gminie Wyszków

Wyszkowskie placówki sportu i kultury przygotowały dla dzieci pozostających w ferie w mieście wiele propozycji.
zobacz więcej
Jedna czy dwie podstawówki?

Jedna czy dwie podstawówki?

- to pytanie zadają sobie rodzice z centrum miasta. Kolejne wątpliwości i pytania dotyczące przyszłości uczniów szkół podstawowych rodzice z „jedynki” zgłosili we wtorek, 27 września na spotkaniu z zastępczynią burmistrza. Aneta Kowalewska przedstawiła dwie propozycje, a rodzice kolejną: utworzenie w obecnym Gimnazjum nr 2 trzeciej w centrum miasta podstawówki, ale do czasu jej „wypełnienia” przeniesienie także starszych uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star