Festyn misyjny (foto)

Wydarzenia

Festyn misyjny (foto)

20.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Nietypowy, bo misyjny festyn odbył się w niedzielę 18 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Do wspólnej zabawy, a jednocześnie wspierania misji w Kamerunie zaprosili parafia św. Wojciecha i siostry pallotynki.
Festyn jest efektem współpracy parafii ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego. Od dłuższego czasu przy parafii działa grupa Mały Misjonarz, która czynnie włączyła się w organizację imprezy.
Za wsparcie siostry szczególnie ciepło podziękowały burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, proboszczowi ks. Romanowi Karasiowi i dyrektor szkoły Hannie Dziubiel. – Mam nadzieję, że będzie to wspaniale, rodzinnie spędzona niedziela – udanej zabawy życzył burmistrz. A sprzyjała temu wspaniała pogoda i doskonałe humory uczestników.
Scena tętniła życiem i pozytywną energią. Wystąpiły grupy parafialne św. Wojciecha: dzieci z grupy Mały Misjonarz, Promyczki Jezusa, zespoły Gloriosa Trinita i Mamre. Egzotyczną, choć nie afrykańską kulturę, przybliżył barwny, wielopokoleniowy zespół Jagiellonia z Ukrainy. Publiczność traciła dech, kiedy diakonia z parafii św. Jakuba w Warszawie pokazywała, jak wspaniale jest modlić się nie tylko śpiewem, ale i tańcem. 
Mnóstwo pomysłowych konkursów dla młodszych i starszych przygotował wodzirej Karol Stolarski, a pokaz musztry - klasa policyjna CK ZDZ. Chłopców ciągnęło do wozów strażackich, gdzie w gaszeniu pożarów pomagali strażakom ochotnikom z Rybna i Gulczewa. Dziewczyny chętnie odwiedzały salon fryzur afro prowadzony przez uczennice CK ZDZ. 
Przez cały czas trwała zbiórka środków na pomoc dla dzieci w Kamerunie, które – jak podkreślały siostry – nie mają co jeść, nie chodzą do szkoły. – Bardzo, bardzo dziękujemy za każdą złotówkę. Bez dobrych serc nie byłoby misji – podkreślały organizatorki festynu.
Siostry chętnie opowiadały o życiu w Afryce, dawały świadectwo swojej pracy, podobnie jak pielgrzym z Rwandy. Sporym zainteresowaniem cieszył się bazarek misyjny, na którym można było znaleźć m.in. sukienki z Afryki, obrazy malowane przez kameruńskich twórców, przedmioty ozdobne: wisiorki, breloczki; przedmioty sakralne: różance, figurki Matki Bożej z Kibeho z informacją o objawieniach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Służby w pogotowiu (foto)

Służby w pogotowiu (foto)

W środę po południu stan rzeki Bug w Wyszkowie wynosił 4,2 m. Na terenie całego powiatu obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.
zobacz więcej
Wyburzenia i rozbiórka - podstawowe informacje

Wyburzenia i rozbiórka - podstawowe informacje

Rozbiórka może być opisana jako rozbieranie na części budynków lub innych konstrukcji, zazwyczaj przez wykonawcę robót rozbiórkowych. Wyburzenie konkretnego budynku lub konstrukcji odbywa się z różnych powodów: kiedy trzeba zbudować nowy budynek zastępując starą i niestabilną strukturę, gdy budynek lub konstrukcja staje się przeszkodą dla projektów rozwojowych i zostaje upoważniona przez władzę do zniszczenia, lub nawet gdy dana osoba zdecyduje się na zburzenie jej w celu zbudowania czegoś nowego. Mimo że termin "rozbiórka" ma negatywny wydźwięk, w większości przypadków prowadzi do późniejszych działań rozwojowych.
zobacz więcej
Determinacja i praca się opłaca

Determinacja i praca się opłaca

Miłosz Grzybowski, Dawid Głowacki, Aleksandra Żebrowska i Mateusz Tryc – to tegoroczni sportowi stypendyści gminy Wyszków. Czterech kolejnych zawodników dzięki ubiegłorocznym wynikom zasłużyło na wyróżnienia, które burmistrz wręczył w piątek 13 stycznia.
zobacz więcej
Nabór do szkół zakończy się 14 lipca

Nabór do szkół zakończy się 14 lipca

Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. 5 lipca zostały ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych klas. Do 14 lipca kandydaci mają czas, by potwierdzić wolę przyjęcia i dostarczyć oryginały świadectw do wybranych szkół. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku