Festyn misyjny (foto)

Wydarzenia

Festyn misyjny (foto)

20.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Nietypowy, bo misyjny festyn odbył się w niedzielę 18 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Do wspólnej zabawy, a jednocześnie wspierania misji w Kamerunie zaprosili parafia św. Wojciecha i siostry pallotynki.
Festyn jest efektem współpracy parafii ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego. Od dłuższego czasu przy parafii działa grupa Mały Misjonarz, która czynnie włączyła się w organizację imprezy.
Za wsparcie siostry szczególnie ciepło podziękowały burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, proboszczowi ks. Romanowi Karasiowi i dyrektor szkoły Hannie Dziubiel. – Mam nadzieję, że będzie to wspaniale, rodzinnie spędzona niedziela – udanej zabawy życzył burmistrz. A sprzyjała temu wspaniała pogoda i doskonałe humory uczestników.
Scena tętniła życiem i pozytywną energią. Wystąpiły grupy parafialne św. Wojciecha: dzieci z grupy Mały Misjonarz, Promyczki Jezusa, zespoły Gloriosa Trinita i Mamre. Egzotyczną, choć nie afrykańską kulturę, przybliżył barwny, wielopokoleniowy zespół Jagiellonia z Ukrainy. Publiczność traciła dech, kiedy diakonia z parafii św. Jakuba w Warszawie pokazywała, jak wspaniale jest modlić się nie tylko śpiewem, ale i tańcem. 
Mnóstwo pomysłowych konkursów dla młodszych i starszych przygotował wodzirej Karol Stolarski, a pokaz musztry - klasa policyjna CK ZDZ. Chłopców ciągnęło do wozów strażackich, gdzie w gaszeniu pożarów pomagali strażakom ochotnikom z Rybna i Gulczewa. Dziewczyny chętnie odwiedzały salon fryzur afro prowadzony przez uczennice CK ZDZ. 
Przez cały czas trwała zbiórka środków na pomoc dla dzieci w Kamerunie, które – jak podkreślały siostry – nie mają co jeść, nie chodzą do szkoły. – Bardzo, bardzo dziękujemy za każdą złotówkę. Bez dobrych serc nie byłoby misji – podkreślały organizatorki festynu.
Siostry chętnie opowiadały o życiu w Afryce, dawały świadectwo swojej pracy, podobnie jak pielgrzym z Rwandy. Sporym zainteresowaniem cieszył się bazarek misyjny, na którym można było znaleźć m.in. sukienki z Afryki, obrazy malowane przez kameruńskich twórców, przedmioty ozdobne: wisiorki, breloczki; przedmioty sakralne: różance, figurki Matki Bożej z Kibeho z informacją o objawieniach.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom