Festiwal Piosenki o Zdrowiu (foto)

Wydarzenia

Festiwal Piosenki o Zdrowiu (foto)

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
200 uczestników, od przedszkolaków po gimnazjalistów, wzięło udział 17 maja w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, po raz ósmy zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną oraz WOK „Hutnik”.
- Czas i zdrowie to skarby, których nie doceniamy, póki się nie wyczerpią. Zapraszam młodych wykonawców do wspaniałej zabawy – uczestników powitała dyrektor wyszkowskiego sanepidu Beata Kiliańczyk-Szawłowska.
Występy oceniało jury w składzie: przewodniczący kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Józef Bieganowski, przedstawiciele wojewódzkiego inspektoratu Małgorzata Zielnik i wyszkowskiego Grażyna Borkowska oraz supertalent Wyszkowa Monika Turek.
Dzieci i młodzież śpiewali piosenki m.in. o wodzie, warzywach i owocach, myciu zębów, aktywnym wypoczynku. Zadanie było poważne, ponieważ udział w konkursie polegał także na napisaniu własnych tekstów piosenek. Niektórzy poszli dalej – napisali także muzykę.
W kategorii przedszkoli I miejsce zajęły przedszkolaki ze Starego Bosewa: Natalia Wójcik, Maciej Borecki, Julia Pietrzykowska, Maja Śniadała, Lena Paluszak. II miejsce – Przedszkole nr 9 w Wyszkowie: Lena Czarnecka, Michał Gołębiewski, Nikola Arnal, Mikołaj Hanusiak, Julia Wydryszek, Kornelia Romanowska, III – oddział przedszkolny przy SP w Blochach: Weronika Krajewska, Paulina Puścian, Natalia Rutkowska, Alan Kacprzyk, Filip Kukielski, Wiktor Gałązka.
Zwycięzcy starszych kategorii wiekowych będą reprezentowali powiat wyszkowski na etapie wojewódzkim. W kategorii szkół podstawowych będą to uczniowie SP w Porządziu: Kajetan Karłowicz, Dawid Przychodzki, Łucja Zwolińska, Sandra Napiórkowska, Karolina Kulesza, Marysia Łada, Oliwia Piecychna, Liwia Cierlica, Jakub Kępka i Amelia Bloch.
II miejsce zajęli uczniowie SP w Trzciance: Natalia Błońska, Maja Kania, Agnieszka Kurowska, Zuzanna Marszał, Oliwia Nasiadka, Patrycja Oleksiak, Klaudia Pujer, Karolina Pułaska, Zofia Zalewska i Zuzanna Zdziarstek, III – SP w Brańszczyku: Julia Bajor i Paweł Ponichtera.
W kategorii gimnazjów jury przyznało I miejsce gimnazjalistom z Brańszczyka: Filipowi Bolickiemu, Karolinie Piórkowskiej, Monice Piórkowskiej, Agacie Biedrzyckiej i Michałowi Laskowskiemu.
II miejsce zajęli przedstawiciele – Gimnazjum w Porębie: Klaudia Przybyłowska, Natalia Filipowicz, Anita Bobowska, Martyna Gałązka, Julia Iwańska i Kamil Hartman.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bezpieczni… nie tylko na rowerach (foto)

Bezpieczni… nie tylko na rowerach (foto)

Uczniowie szkół podstawowych w Długosiodle i Porządziu wygrali powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w środę 24 kwietnia na terenie hali WOSiR.
zobacz więcej
Lekkoatletyka w natłoku imprez. Koronawirus największą przeszkodą?

Lekkoatletyka w natłoku imprez. Koronawirus największą przeszkodą?

Najlepsi sportowcy na świecie mają bardzo napięty terminarz. Gdy odbywają się Letnie Igrzyska Olimpijskie, każdy z nich chce przygotować się do tej imprezy najlepiej, jak można. Polscy sportowcy muszą dokładnie zaplanować swoje sporty i… śledzić sytuację związaną z epidemią.
zobacz więcej
Jerzy Różycki ma symboliczny grób. Wyszkowianie na oficjalnej uroczystości (foto)

Jerzy Różycki ma symboliczny grób. Wyszkowianie na oficjalnej uroczystości (foto)

W uroczystości upamiętnienia polskich kryptologów – Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego – która odbyła się 6 wrześnie w Krakowie, brała udział kilkudziesięcioosobowa grupa z Wyszkowa. W Krypcie Panteonu Narodowego, w podziemiach kościoła świętych Piotra i Pawła, złożono w sarkofagu urny z ziemią z miejsc związanych ze śmiercią lub pochówkiem polskich kryptologów. Dla Jerzego Różyckiego (absolwenta wyszkowskiego gimnazjum z 1926 roku), który utonął w Morzu Śródziemnym 9 stycznia 1942 roku podczas katastrofy statku pasażerskiego „Lamoriciere”, to grób symboliczny. 
zobacz więcej
Targi edukacyjne w szczególnym momencie (foto)

Targi edukacyjne w szczególnym momencie (foto)

Doświadczenia naukowe, konkursy, pokazy, a nawet jedzenie – uczniowie placówek ponadgimnazjalnych robili, co mogli, by zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do wyboru swoich szkół. Salon edukacyjny dla gimnazjalistów odbył się 28 października na hali WOSiR.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Zitcom