Festiwal Piosenki o Zdrowiu (foto)

Wydarzenia

Festiwal Piosenki o Zdrowiu (foto)

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
200 uczestników, od przedszkolaków po gimnazjalistów, wzięło udział 17 maja w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, po raz ósmy zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną oraz WOK „Hutnik”.
- Czas i zdrowie to skarby, których nie doceniamy, póki się nie wyczerpią. Zapraszam młodych wykonawców do wspaniałej zabawy – uczestników powitała dyrektor wyszkowskiego sanepidu Beata Kiliańczyk-Szawłowska.
Występy oceniało jury w składzie: przewodniczący kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Józef Bieganowski, przedstawiciele wojewódzkiego inspektoratu Małgorzata Zielnik i wyszkowskiego Grażyna Borkowska oraz supertalent Wyszkowa Monika Turek.
Dzieci i młodzież śpiewali piosenki m.in. o wodzie, warzywach i owocach, myciu zębów, aktywnym wypoczynku. Zadanie było poważne, ponieważ udział w konkursie polegał także na napisaniu własnych tekstów piosenek. Niektórzy poszli dalej – napisali także muzykę.
W kategorii przedszkoli I miejsce zajęły przedszkolaki ze Starego Bosewa: Natalia Wójcik, Maciej Borecki, Julia Pietrzykowska, Maja Śniadała, Lena Paluszak. II miejsce – Przedszkole nr 9 w Wyszkowie: Lena Czarnecka, Michał Gołębiewski, Nikola Arnal, Mikołaj Hanusiak, Julia Wydryszek, Kornelia Romanowska, III – oddział przedszkolny przy SP w Blochach: Weronika Krajewska, Paulina Puścian, Natalia Rutkowska, Alan Kacprzyk, Filip Kukielski, Wiktor Gałązka.
Zwycięzcy starszych kategorii wiekowych będą reprezentowali powiat wyszkowski na etapie wojewódzkim. W kategorii szkół podstawowych będą to uczniowie SP w Porządziu: Kajetan Karłowicz, Dawid Przychodzki, Łucja Zwolińska, Sandra Napiórkowska, Karolina Kulesza, Marysia Łada, Oliwia Piecychna, Liwia Cierlica, Jakub Kępka i Amelia Bloch.
II miejsce zajęli uczniowie SP w Trzciance: Natalia Błońska, Maja Kania, Agnieszka Kurowska, Zuzanna Marszał, Oliwia Nasiadka, Patrycja Oleksiak, Klaudia Pujer, Karolina Pułaska, Zofia Zalewska i Zuzanna Zdziarstek, III – SP w Brańszczyku: Julia Bajor i Paweł Ponichtera.
W kategorii gimnazjów jury przyznało I miejsce gimnazjalistom z Brańszczyka: Filipowi Bolickiemu, Karolinie Piórkowskiej, Monice Piórkowskiej, Agacie Biedrzyckiej i Michałowi Laskowskiemu.
II miejsce zajęli przedstawiciele – Gimnazjum w Porębie: Klaudia Przybyłowska, Natalia Filipowicz, Anita Bobowska, Martyna Gałązka, Julia Iwańska i Kamil Hartman.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Śmieci do Warszawy nie zawiozą

Śmieci do Warszawy nie zawiozą

Jak bumerang powraca kwestia odbioru odpadów od licznych w okolicy Wyszkowa działkowiczów. Mieszkańcy Kamieńczyka skarżą się, że co weekend kosze uliczne są zapełnione. – Jak pytam, gdzie wywozisz śmieci, to odpowiada: płacę w Warszawie i tam wywożę śmieci – relacjonował sołtys.
zobacz więcej
Ty się nie zmieniaj i spełniaj marzenia (foto)

Ty się nie zmieniaj i spełniaj marzenia (foto)

- to motto koncertu dla rodziców najlepszych uczniów, na który Gimnazjum nr 2 zaprosiło 8 lutego do WOK „Hutnik”. - I to właśnie dziś spełniają się marzenia uczniów, którzy wytrwale i solidnie pracowali w pierwszym semestrze. Pragniemy więc nagrodzić najlepszych gimnazjalistów i złożyć gratulacje ich rodzicom – powitali prowadzący uroczystość Weronika Chodkowska i Szymon Andrzejewski.
zobacz więcej
Z ZUS-em częściej osobiście niż przez Internet

Z ZUS-em częściej osobiście niż przez Internet

Płocki oddział ZUS wraz z podległymi jednostkami obsłużył w III kwartale ponad 162 tys. klientów. W samym wyszkowskim oddziale – ponad 13,5 tys. ZUS zachęca do korzystania z bezpłatnej Platformy Usług Elektronicznych.
zobacz więcej
Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Już po raz 20. wyszkowianie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Ponad tysiąc osób z Wyszkowa pod przewodnictwem kapłanów, ks. Łukasza z parafii św. Wojciecha i ks. Karola z parafii św. Idziego, wędrowało przez 4 godziny piękną trasą, ale w ogromnym upale do Loretto.  Szli radośnie, w  duchu modlitwy.
zobacz więcej
Mrówka lipiec 2017
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna