Festiwal latawcowy (foto)

Wydarzenia

Festiwal latawcowy (foto)

24.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Ponad 100 latawców wzbiło się w niebo podczas Wyszkowskiego Festiwalu Latawcowego, w sobotę 22 września. Tegoroczna impreza, zorganizowana już po raz piąty na skwerze Jana Pawła II, cieszyła się rekordową frekwencją.
Choć kalendarzowa jesień przyszła dopiero w niedzielę 23 września, sobotnia aura nie pozostawiła wątpliwości, że to już koniec lata. Uczestnicy festiwalu nie mogli jednak narzekać, bo warunki pogodowe sprzyjały puszczaniu latawców. A przy restauracji „Wyszkowianka” panowała prawdziwie piknikowa atmosfera.
- Naszym marzeniem było przekroczyć setkę – przyznał prowadzący festiwal Jan Hryniewicz. I marzenie udało się spełnić, bo zgłosiło się 105 uczestników. Najwięcej – 64 - w kategorii latawców płaskich. I miejsce zajął Mateusz Krasoń z SP5, II – Blanka Dziubłowska z SP2, III – Nikola Baranowska z SP2, IV – Lena Zalewska z SP2, V – Szymon Dąbkowski z SP w Lucynowie.
W kategorii latawców skrzynkowych było 6 uczestników. Najwięcej punktów zdobyła Ania Konarska z SP4, II miejsce zajęła Agata Łada z SP1, III – Weronika Jechna z SP w Rybnie.
Do festiwalu zgłoszono też 33 latawce fabryczne. W tej kategorii zwyciężył Igor Kur z SP w Lucynowie, II był Igor Wyszyński z SP3, III – Przemek Wielątek z SP1.
Do udziału zgłosiło się też dwoje dorosłych. I miejsce przypadło Agacie Zalewskiej, II – Sylwii Wilczyńskiej.
Jury oceniało też wymyślone przez twórców latawców hasła reklamujące głównego organizatora festiwalu, wyszkowską PSS „Społem”. Najbardziej spodobało się hasło wymyślone przez Olgę Zdrojewską: „Po pieczywo czy wędlinę? Idź do Społem, to ci zajmie tylko chwilę. Zawsze milo, blisko domu.” II miejsce zajęła Ania Konarska, III - Agata Łada, IV – Antoni Dzierżanowski, V – Szymon Dąbkowski.
Nagrody wręczyli prezes PSS „Społem” Jadwiga Tofel i burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan