Ekstremalna Droga Krzyżowa (foto)

Wydarzenia

Ekstremalna Droga Krzyżowa (foto)

24.03.2018
autor: Elżbieta Borzymek
W piątek 23 marca, po Mszy św. o godz. 20 w Sanktuarium Świętej Rodziny, kilkadziesiąt osób wyruszyło do Osuchowej na trasę, jedną z 35 na terenie Mazowsza, Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Podjęli się trudnego wyzwania, by nocą, samotnie, w milczeniu, w skupieniu modląc się, przejść 44 kilometry.
Jak powiedział w homilii ks. Adam Hryc, EDK to wymyślona przez ks. Jacka Stryczka ze Stowarzyszenia Wiosna idea, która obejmuje także inne kraje. Uczestnicy EDK idą wieloma trasami (wszystkie można znaleźć na stronie internetowej EDK). – Idą, by być bliżej Chrystusa, którego chcą odkrywać, którego chcą spotkać – mówił o tych, którzy zdecydowali się na tę samotną nocną wędrówkę. Bo każdy idzie w milczeniu, w skupieniu i modlitwie, sam lub w grupie liczącej najwyżej 10 osób.
„Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, nie ma innego celu. (…) celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem” – podkreślają organizatorzy.
Tegorocznej EKD przyświeca hasło „Droga Pięknego Życia”. Ks. Kazimierz Wądołowski, zwracając się do jej uczestników, zauważył: -  Jak będziecie szli tą drogą, na pewno będziecie myśleli o swoim życiu. Zobaczcie, jak bardzo ta droga dzisiejsza będzie podobna do życia wielu z nas. Ciemność i samotność, gdzieś ludzie są, ale tak naprawdę jestem sam. Ale przede wszystkim mam przed sobą cel.
Trasę „Zieloną” ze Świętej Rodziny, które wiedzie z Wyszkowa, przez: Leszczydół-Pustki, Ochudno, Dąbrowę, Porządzie, Sieczychy, Jaszczułty, Białebłoto, do Nowej Osuchowej, opracował Krzysztof Głowacki. Przed wyruszeniem uczestnicy odebrali od niego pakiety startowe, a w nich rozważania Drogi Krzyżowej, opaski odblaskowe, szczegółowy opis i mapę trasy.
Ci, którzy dotarli do celu, mówią, że było warto, mimo że nogi odmawiały posłuszeństwa, mimo że błądzili, a niesiony drewniany krzyż z każdym kilometrem wydawał się cięższy. Był to niezwykły czas dla siebie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Apelujemy o rozsądek (foto)

Apelujemy o rozsądek (foto)

Środowiska prawicowe przerwały toczące się od kilku miesięcy rozmowy na temat wspólnego startu w wyborach samorządowych. Nie wszyscy zaakceptowali odgórną decyzję Prawa i Sprawiedliwości, że struktury terenowe do wyborów mogą iść tylko pod szyldem partii. Kulisy rozmów władze lokalnych struktur odsłoniły 4 maja podczas konferencji prasowej.
zobacz więcej
What’s up Quad? (foto)

What’s up Quad? (foto)

Podsumowanie konkursu What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 15 lutego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jowisz”.  W konkursie uczestniczyło 19 zespołów z 9 szkół z Wyszkowa, Zabrodzia i Pułtuska. W pierwszej edycji zespoły konkursowe zmierzyły się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku. Zrobiły to w różnej formie, m.in. filmu animowanego, prezentacji multimedialnej, gry planszowej. I miejsce jurorzy przyznali ZS nr 3 im. J. Kochanowskiego.  II miejsce zajęło I LO im. C.K. Norwida, III – Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Zabrodziu. 
zobacz więcej
Prowokacje w Wyszkowie

Prowokacje w Wyszkowie

W czwartek 28 lipca na ulicach Wyszkowa pojawiła się ekipa telewizyjnego programu „Betlejewski. Prowokacje”.
zobacz więcej
Wnioski o 300 i 500 zł złożysz osobiście

Wnioski o 300 i 500 zł złożysz osobiście

Od 1 sierpnia w Centrum dla Rodziny będzie można składać papierowe wnioski o 300 zł na wyprawki szkolne i świadczenie 500 plus. W obsłudze ma pomóc kolejkomat, który w centrum działa od 26 lipca.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan