Dzisiaj wszystko dzieje się przez internet. Nawet kupno OC

Wydarzenia

Dzisiaj wszystko dzieje się przez internet. Nawet kupno OC

24.08.2018
autor: Red.
Można narzekać na negatywne aspekty rozwoju technologii, ale jedno jest pewne: od czasu wynalezienia i powszechnego rozpowszechnienia Internetu świat już nigdy nie będzie taki sam. Dziś tak wiele rzeczy odbywa się za pośrednictwem Sieci… Również kupno obowiązkowego dla kierowców OC. Dowiedz się więcej i nie przepłacaj za ubezpieczenie!

Wybór OC – ważna decyzja każdego kierowcy

Skoro jesteś właścicielem zarejestrowanego w Polsce pojazdu, prawo zobowiązuje Cię do posiadania ważnej polisy OC. Nawet kilkudniowe opóźnienie wiąże się z karą dochodzącą do kilku tysięcy złotych, a aby zostać złapanym, wcale nie trzeba jeździć po drogach, ponieważ kary nakładane są automatyczne. Wszystko jest przecież rejestrowane w ramach systemu, czemu również sprzyja rozwój Internetu. Sama polisę warto natomiast sprawdzić nie tyle podczas wizyty w siedzibie ubezpieczyciela, ile w kalkulatorze OC.

Każdy kierowca płaci składkę na podstawie indywidualnych wyliczeń opierających się o szereg czynników. OC zawsze działa w identycznym zakresie, więc firmy mogą konkurować jedynie cenami. Dzięki temu istnieje spora konkurencja, na której zyskują świadomi klienci. Jeżeli wybierzesz ubezpieczyciela przypadkowo lub na skutek określonych przyzwyczajeń, na pewno stracisz pieniądze, nawet kilkaset złotych. Ale gdy usiądziesz przed ekranem komputera lub urządzenia mobilnego, wykorzystasz siłę Internetu. W Sieci można zarówno znaleźć, jak i wykupić najtańsze OC.

Standard, czyli wszystko z OC przez Internet

Bez problemu znajdziesz tanie OC na najtaniejuagenta.pl. Po wejściu na stronę wypełniasz formularz, w którym podajesz istotne informacje, niezbędne do obliczenia składki – nie w jednym, a w wielu towarzystwach naraz. Skoro liczy się wyłącznie cena, po co przepłacać?

Ubezpieczycieli interesuje wiele kwestii, na przykład sam pojazd. Z którego rocznika pochodzi? Jaka to wersja wyposażeniowa? Gdzie go parkujesz? Jak pojemny jest silnik? Oczywisty wpływ ma także doświadczenie w roli kierowcy oraz wiek, a nawet stan cywilny. Na wysokość OC wpływa też miejsce zamieszkania czy planowany przebieg. Najwięcej oszczędzają kierowcy, którzy bezpiecznie poruszają się na drogach, a poprzez kilka lat bezszkodowej jazdy wypracowali nawet do 60% zniżek. W efekcie przy wsparciu internetowego kalkulatora dowiadujesz się, kto oferuje Ci najlepsze warunki OC. Na korzyść finansową może przełożyć się również wzięcie ubezpieczenia w pakiecie z AC, assistance czy NNW.

Co ciekawe, przez Internet nie tylko wybierzesz najtańsze OC, ale również bez problemu załatwisz wszystkie formalności. Wystarczy wejść na stronę konkretnego ubezpieczyciela i przejść opisaną procedurę krok po kroku. Zapewne powtórnie wykonasz obliczenie składki i prześlesz niezbędne dane do sporządzenia umowy. Szybko, łatwo i przyjemnie!

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom