Dziś szalona zabawa, a za 100 dni… (foto)

Wydarzenia

Dziś szalona zabawa, a za 100 dni… (foto)

15.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
I znów zabrzmiały takty jednego z najsłynniejszych polonezów, autorstwa Wojciecha Kilara. Tym dostojnym tańcem w sobotę 14 stycznia swój bal studniówkowy w domu weselnym „Sylwia” rozpoczęli maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”: ponad 180 uczniów Technikum nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego.
Studniówką, a wkrótce maturą uczniowie zakończą ważny etap swojego życia. - Przeszliśmy przez te lata, nie szczędząc wysiłków. Dziś jednak chcemy odłożyć pracę i zmartwienia na bok, by naszym udziałem stała się zabawa – w imieniu młodzieży przyznali prowadzący uroczystość Katarzyna Stępień, Adrian Chodyna i Daniel Rakowski
Ze studniówką wiąże się jednak nie tylko beztroska zabawa, uczniowie czują na plecach oddech dorosłości. - Bal studniówkowy to bardzo piękna tradycja, przypominająca, że za symboliczne 100 dni nasi absolwenci przystąpią do egzaminu maturalnego – przypomniała dyrektor szkoły Grażyna Kalinowska. - Gratuluję rodzicom, którzy przygotowali ten bal, nauczycielom i wychowawcom – ogromnego sukcesu wychowawczego i dydaktycznego, młodzieży – wyników w nauce. Chciałabym również podziękować samorządowi powiatowemu za to, że dba o naszą placówkę. Cały czas podnosimy jakość kształcenia, co przekłada się na wyniki maturalne. W ubiegłym roku nasi absolwenci mieli bardzo wysoką zdawalność. Tegorocznym absolwentom życzę, by osiągnęli jeszcze lepsze wyniki. A dziś - pięknej, radosnej zabawy.
Rozwijania kariery czy to naukowej na studiach, czy już zawodowej w pracy życzył młodzieży wicestarosta Adam Mróz: - By życie, pełne wyzwań i poświęceń ułożyło się wam jak najlepiej. Byście też jak najlepiej wspominali tę szkołę. By po prostu was w tej szkole brakowało. A dziś – szalonej zabawy do białego rana.
W dostojnym polonezie wraz z uczniami kroczyli dyrektor i wicedyrektorki szkoły, zaproszeni goście, a także wychowawcy klas maturalnych: Grażyna Bluszko, Katarzyna Buźniak, Anna Gładkowska, Sylwia Kulesza, Jadwiga Ludwiniak, Przemysław Ochmański, Rafał Salwin, Jarosław Zalewski. - Drodzy nauczyciele, zawsze nam towarzyszyliście. Doceniamy wasz trud, wyrozumiałość i cierpliwość. Szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia i kłopoty – do pedagogów zwrócili się maturzyści.
Jedną z najpiękniejszych muzycznych podziękowań – piosenkę Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam” - uczniowie dedykowali swoim rodzicom. – Żadne słowa nie wyrażą tego, co do was czujemy – podkreślili.
Za trud włożony w organizację studniówki rodzicom podziękowała przewodnicząca komitetu studniówkowego Lidia Czestkowska. W imieniu uczniów i rodziców przekazała też szkole upominek.
fot. Sylwia Bardyszewska, Bogusław Babis
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku