Dziś szalona zabawa, a za 100 dni… (foto)

Wydarzenia

Dziś szalona zabawa, a za 100 dni… (foto)

15.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
I znów zabrzmiały takty jednego z najsłynniejszych polonezów, autorstwa Wojciecha Kilara. Tym dostojnym tańcem w sobotę 14 stycznia swój bal studniówkowy w domu weselnym „Sylwia” rozpoczęli maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”: ponad 180 uczniów Technikum nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego.
Studniówką, a wkrótce maturą uczniowie zakończą ważny etap swojego życia. - Przeszliśmy przez te lata, nie szczędząc wysiłków. Dziś jednak chcemy odłożyć pracę i zmartwienia na bok, by naszym udziałem stała się zabawa – w imieniu młodzieży przyznali prowadzący uroczystość Katarzyna Stępień, Adrian Chodyna i Daniel Rakowski
Ze studniówką wiąże się jednak nie tylko beztroska zabawa, uczniowie czują na plecach oddech dorosłości. - Bal studniówkowy to bardzo piękna tradycja, przypominająca, że za symboliczne 100 dni nasi absolwenci przystąpią do egzaminu maturalnego – przypomniała dyrektor szkoły Grażyna Kalinowska. - Gratuluję rodzicom, którzy przygotowali ten bal, nauczycielom i wychowawcom – ogromnego sukcesu wychowawczego i dydaktycznego, młodzieży – wyników w nauce. Chciałabym również podziękować samorządowi powiatowemu za to, że dba o naszą placówkę. Cały czas podnosimy jakość kształcenia, co przekłada się na wyniki maturalne. W ubiegłym roku nasi absolwenci mieli bardzo wysoką zdawalność. Tegorocznym absolwentom życzę, by osiągnęli jeszcze lepsze wyniki. A dziś - pięknej, radosnej zabawy.
Rozwijania kariery czy to naukowej na studiach, czy już zawodowej w pracy życzył młodzieży wicestarosta Adam Mróz: - By życie, pełne wyzwań i poświęceń ułożyło się wam jak najlepiej. Byście też jak najlepiej wspominali tę szkołę. By po prostu was w tej szkole brakowało. A dziś – szalonej zabawy do białego rana.
W dostojnym polonezie wraz z uczniami kroczyli dyrektor i wicedyrektorki szkoły, zaproszeni goście, a także wychowawcy klas maturalnych: Grażyna Bluszko, Katarzyna Buźniak, Anna Gładkowska, Sylwia Kulesza, Jadwiga Ludwiniak, Przemysław Ochmański, Rafał Salwin, Jarosław Zalewski. - Drodzy nauczyciele, zawsze nam towarzyszyliście. Doceniamy wasz trud, wyrozumiałość i cierpliwość. Szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia i kłopoty – do pedagogów zwrócili się maturzyści.
Jedną z najpiękniejszych muzycznych podziękowań – piosenkę Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam” - uczniowie dedykowali swoim rodzicom. – Żadne słowa nie wyrażą tego, co do was czujemy – podkreślili.
Za trud włożony w organizację studniówki rodzicom podziękowała przewodnicząca komitetu studniówkowego Lidia Czestkowska. W imieniu uczniów i rodziców przekazała też szkole upominek.
fot. Sylwia Bardyszewska, Bogusław Babis
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan