Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Wydarzenia

Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

27.10.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Lucynowie 26 października oficjalnie zostali włączeni do szkolnej rodziny. Złożyli ślubowanie na sztandar i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. – Pokazaliście wszystkim gościom, rodzicom, całej społeczności szkolnej, że już, przez tak krótki czas, niecałe dwa miesiące, tak wiele się nauczyliście – chwaliła ich dyr. Urszula Gałecka. – Pięknie recytujecie, śpiewacie, potraficie się bardzo ładnie zachować i to jest bardzo duży wasz sukces. Sukces waszych pań i waszych rodziców. 
Dwie klasy pierwsze, 32 uczniów, pod kierunkiem wychowawczyń Moniki Skołożyńskiej i Agaty Wachowskiej, przedstawiły wspólny program, złożony z wierszy i piosenek. Na pewno czuły się pewniej, gdy usłyszały od starszych uczniów: - W szkole nigdy nikt nie jest sam. Gdyby się kłopot zdarzył czasem, zaraz odwiedźcie VII klasę. Znajdziemy kłopot na zmartwienia. Czołem pierwszaki – powodzenia! 
Występowały z ogromnym zaangażowaniem, chwilami walcząc z tremą, a nawet łzami, udowodniły, że wiele się nauczyły i to z różnych dziedzin. Recytowały m.in.: „wiemy, że Bałtyk to polskie morze, a Polska to nasza ojczyzna, piękna i wszystkim bliska. Jej godłem jest orzeł biały w czerwonym tle błyszczy cały”, a także: „Umiem liczyć, jeden dwa i litery dobrze znam”. Nieobce są im też zasady właściwego zachowania: „Nigdy nie przezywaj innych, kolego, bo to czyni wiele złego”, „Nigdy nie skarż, uczniu mały, bo to nie przynosi chwały”.
- Jestem pewna po tym, co tutaj zobaczyłam, że wy jesteście już gotowi do wypełniania szkolnych obowiązków – oceniła pani dyrektor.
- Cieszę się, że wszyscy tak tłumnie przybyli – przedstawiciel pierwszaków zwrócił się do publiczności – by być razem z nami w tak radosnej chwili. Proszę o uwagę, panowie i panie, dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie.
Ceremonie ślubowania i pasowania na uczniów odbyły się w obecności szkolnego sztandaru. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy, szkolne legitymacje oraz  podarunki od rodziców i firmy ubezpieczeniowej.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Retinopatia cukrzycowa – co to za choroba?

Retinopatia cukrzycowa – co to za choroba?

Retinopatia cukrzycowa to groźna choroba oczu, będąca powikłaniem cukrzycy. Jeśli nie wdroży się odpowiedniego leczenia, schorzenie może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Cukrzycy powinni więc mieć się na baczności i regularnie kontrolować stan swoich oczu. Jak rozpoznać tę chorobę? Na czym polega leczenie retinopatii cukrzycowej? Odpowiadamy w poniższym artykule.
zobacz więcej
1% dla wyszkowskich organizacji

1% dla wyszkowskich organizacji

Rozliczając się z fiskusem, podatnicy mogą wskazać organizację pożytku publicznego, na rzecz której zostanie przekazany 1 procent ich podatku. W wykazie ministerstwa znajdują się również wyszkowskie organizacje:
zobacz więcej
Chcą budować nową obwodnicę (foto)

Chcą budować nową obwodnicę (foto)

Budowa aglomeracyjnej obwodnicy Warszawy z mostem między Wyszkowem a Serockiem, oświetlenie (w końcu!) drogi ekspresowej wraz z węzłem w Lucynowie i zmiany na rondzie przy tzw. starym moście - to plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, o których zastępca dyrektora warszawskiego oddziału GDDKiA Leszek Sekulski mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Wyszkowie przez wicemarszałek senatu Marię Koc.
zobacz więcej
Przepiliśmy 46 milionów złotych

Przepiliśmy 46 milionów złotych

46.181.585 zł wydaliśmy w ubiegłym roku na alkohol w sklepach znajdujących się na terenie Gminy Wyszków, o prawie 2 mln zł (!) więcej niż rok wcześniej. Dla porównania - z programu 500 plus mieszkańcy gminy otrzymają w tym roku 42 mln zł.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane