Wydarzenia

12.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Rodzinnym piknikiem w sobotę 10 czerwca pracownicy Quad/Graphics uczcili Dzień Drukarza. Spotkania integracyjne są już wieloletnią tradycją największego wyszkowskiego zakładu pracy.
Piknik rozpoczął się po południu, ale już od rana trwały rywalizacje sportowe. O godz. 9 na orliku przy Zespole Szkół nr 1 rozpoczął się turniej piłkarski Q/G Cup, w którym zmierzyło się pięć drużyn składających się z pracowników firmy. Puchar za I miejsce odebrali, już podczas pikniku, zawodnicy drużyny Warriors, czyli Michał Majkowski, Sylwester Tomaszewski, Karol Tomaszewski, Mariusz Filipowicz, Mateusz Filipowicz, Łukasz Jaskuła, Arkadiusz Wyszyński i Wojciech Runo.
II miejsce wywalczyli piłkarze drużyny Squad: Bartłomiej Bryk, Mateusz Pogorzelski, Przemysław Skoczeń, Piotr Jeliński, Maksymilian Uzdowski, Kamil Zawadzki, Tomek Smyk, Łukasz Koczara i Daniel Piątek.
III miejsce zdobyli Związkowcy: Paweł Peter, Bogdan Adamski, Łukasz Piórkowski, Adrian Wawryła, Damian Kozak, Władek Szpont, Artur Karamuz, Piotr Wójcik, Marcin Andryszczyk i Mateusz Oleksiak.
Królem strzelców został Przemysław Skoczeń (9 bramek), najlepszym bramkarzem – Bogdan Adamski., najlepszym zawodnikiem – Przemysław Pawlik (WMR Team).
W tym samym czasie na stawach w Nowej Wsi k. Długosiodła trwały zawody Wędkarskie Talenty Q/G. W kategorii amatorów zwyciężył Marcin Chodyna (łączna waga złowionych ryb – 2.670 g), II miejsce zajął Marek Ziółkowski (2.585 g), III – Paweł Bieniawski (2.015 g). Profesjonaliści: I miejsce – Jacek Rudzki (5.930 g), II – Arkadiusz Pierścieniak (3.435 g), III – Jarosław Pachulski (3.165 g). Nagrodę specjalną za największą rybę – szczupaka 1.630 g – zdobył Jacek Rudzki.
Podsumowanie zmagań sportowych było okazją do wyróżnienia miłośników biegania, których wśród pracowników Quad/Graphics nie brakuje. Za udział w Ekiden 2017 wyróżniono: Agnieszkę Gołębiowską, Elę Marcinkowską, Monikę Pilch-Zielonkę, Bartłomieja Bryka i Dariusza Tomczaka.
Spora grupa pracowników wystartowała tydzień temu w biegu ulicznym Wyszkowska Dycha. Spośród pracowników najlepszy na dystansie 2,5 km był Mateusz Filipowicz (3. miejsce na 33 startujących), na 5 km – Sławomir Borzdyński (13. na 78 zawodników), na 10 km – Grzegorz Stortz (28. na 108 zawodników). Dla wszystkich pracowników biorących udział w biegu przygotowano pamiątkowe medale.
Rodzinny piknik w Quad/Graphics jest prawdziwym świętem dla dzieci, na które, jak co roku, czekał ogromny plac zabaw. A i dorośli nie mogli narzekać, stoiska gastronomiczne uginały się od jedzenia i picia. Przykrej niespodzianki nie sprawiła pogoda, choć momentami chmury wyglądały groźnie.