Dzieci na uniwersytecie. Pobierz formularz zgłoszeniowy

Wydarzenia

Dzieci na uniwersytecie. Pobierz formularz zgłoszeniowy

30.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W Wyszkowie powstaje Uniwersytet Dziecięcy. Rekrutacja rozpocznie się 1 lutego i potrwa dwa tygodnie.
Uniwersytet powstaje z inicjatywy burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i doradcy metodycznego Agnieszki Deptuły, pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci i przy współpracy z wyszkowską filią Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica.
Udział w pilotażowym programie jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Rekrutacja odbywać się będzie w dniach 1 - 14 lutego drogą mejlową (adres: udw@wyszkow.eu). Wszelkie informacje i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej gminy www.wyszkow.pl w zakładce: oświata -> Uniwersytet dziecięcy. Formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.
Propozycja skierowana jest dzieci w wieku 6 - 9 lat. Jak na każdym uniwersytecie, będą wykłady i warsztaty, które pomogą dzieciom odkryć i zrozumieć świat. Na przykładzie wielu doświadczeń i eksperymentów dzieci odkryją prawa fizyczne i chemiczne, zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ale też z zakresu kultury, sztuki, techniki czy nowych technologii. Uniwersytet Dzieci uczy również kompetencji społecznych, rozpoznawania własnych i cudzych emocji, empatii, umiejętności słuchania, kreatywności, umiejętności autoprezentacji, współpracy, prowadzenia projektu. Po co nam mózg?, Kto decyduje, o czym piszą w gazetach?, Jak powstają wieżowce?, Jak dobrze podzielić swoje kieszonkowe? - to przykładowe pytania, na które studenci będą szukali odpowiedzi w czasie zajęć w ramach pięciu spotkań w roku akademickim.
Zajęcia – na terenie szkoły wyższej i Szkoły Podstawowej nr 4 - poprowadzą naukowcy, specjaliści z różnych dziedzin i artyści. Będą odbywały się w soboty, jeden raz w miesiącu, w czterech blokach tematycznych: przyrodniczy, humanistyczny, społeczny i techniczny.
W ramach pilotażu programu, planowane są również bezpłatne zajęcia metodyczne dla rodziców, dotyczące różnych aspektów wychowania i edukacji dzieci. Zajęcia dla rodziców będą się odbywały w czasie trwania wykładów dla dzieci. 
Organizatorzy zaproszenie kierują również do wolontariuszy. Dla młodych osób wolontariat jest początkiem zawodowej ścieżki, dorosłym daje możliwość wykorzystania własnych doświadczeń i umiejętności, a także ogromną satysfakcję. W tym programie wolontariusze mogą: zaopiekować się dziećmi przed i w trakcie zajęć, wpływać na ich sprawny przebieg, pomagać w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych.

Do pobrania:
Formularz_zgłoszeniowy
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)