Dzieci na uniwersytecie. Pobierz formularz zgłoszeniowy

Wydarzenia

Dzieci na uniwersytecie. Pobierz formularz zgłoszeniowy

30.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W Wyszkowie powstaje Uniwersytet Dziecięcy. Rekrutacja rozpocznie się 1 lutego i potrwa dwa tygodnie.
Uniwersytet powstaje z inicjatywy burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i doradcy metodycznego Agnieszki Deptuły, pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci i przy współpracy z wyszkowską filią Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica.
Udział w pilotażowym programie jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Rekrutacja odbywać się będzie w dniach 1 - 14 lutego drogą mejlową (adres: udw@wyszkow.eu). Wszelkie informacje i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej gminy www.wyszkow.pl w zakładce: oświata -> Uniwersytet dziecięcy. Formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.
Propozycja skierowana jest dzieci w wieku 6 - 9 lat. Jak na każdym uniwersytecie, będą wykłady i warsztaty, które pomogą dzieciom odkryć i zrozumieć świat. Na przykładzie wielu doświadczeń i eksperymentów dzieci odkryją prawa fizyczne i chemiczne, zdobędą wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ale też z zakresu kultury, sztuki, techniki czy nowych technologii. Uniwersytet Dzieci uczy również kompetencji społecznych, rozpoznawania własnych i cudzych emocji, empatii, umiejętności słuchania, kreatywności, umiejętności autoprezentacji, współpracy, prowadzenia projektu. Po co nam mózg?, Kto decyduje, o czym piszą w gazetach?, Jak powstają wieżowce?, Jak dobrze podzielić swoje kieszonkowe? - to przykładowe pytania, na które studenci będą szukali odpowiedzi w czasie zajęć w ramach pięciu spotkań w roku akademickim.
Zajęcia – na terenie szkoły wyższej i Szkoły Podstawowej nr 4 - poprowadzą naukowcy, specjaliści z różnych dziedzin i artyści. Będą odbywały się w soboty, jeden raz w miesiącu, w czterech blokach tematycznych: przyrodniczy, humanistyczny, społeczny i techniczny.
W ramach pilotażu programu, planowane są również bezpłatne zajęcia metodyczne dla rodziców, dotyczące różnych aspektów wychowania i edukacji dzieci. Zajęcia dla rodziców będą się odbywały w czasie trwania wykładów dla dzieci. 
Organizatorzy zaproszenie kierują również do wolontariuszy. Dla młodych osób wolontariat jest początkiem zawodowej ścieżki, dorosłym daje możliwość wykorzystania własnych doświadczeń i umiejętności, a także ogromną satysfakcję. W tym programie wolontariusze mogą: zaopiekować się dziećmi przed i w trakcie zajęć, wpływać na ich sprawny przebieg, pomagać w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych.

Do pobrania:
Formularz_zgłoszeniowy
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.05% (187 głosów)
29.13% (247 głosów)
6.96% (59 głosów)
6.96% (59 głosów)
34.91% (296 głosów)
manhattan