Duży pożar w Olszance (foto)

Wydarzenia

Duży pożar w Olszance (foto)

14.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło duży pożar zabudowań gospodarczych w Olszance, który wybuchł w sobotę 14 kwietnia po południu.
Kłęby dymu unosiły się nad Wyszkowem, budząc spore zainteresowanie. Wyszkowscy strażacy przyznają, że tak duże pożary w naszym powiecie zdarzają rzadko, średnio dwa razy w roku. Do gaszenia zabudowań gospodarczych w Olszance pojechały wszystkie jednostki gaśnicze (wraz z cysterną) państwowej straży oraz ochotnicze straże z Kamieńczyka, Rybna, Gulczewa i Lucynowa. Ogień, który ogarnął zabudowania gospodarcze był realnym zagrożeniem dla pobliskiego domu. Na szczęście, w pożarze nikt nie został poszkodowany. Nie ucierpiały też zwierzęta gospodarskie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pensja burmistrza w dół o 1.700 zł

Pensja burmistrza w dół o 1.700 zł

Wyszków jest kolejnym samorządem, który wprowadził w życie rozporządzenie Rady Ministrów obniżające średnio o 20% wynagrodzenia wójtów i burmistrzów. O 1.700 zł rada miejska, 28 czerwca, zmniejszyła wynagrodzenie burmistrza. Zmniejszyła, choć „za” zagłosowało tylko 4 radnych. - Nie zgadzamy się, nie podoba nam się wprowadzenie takiego przepisu – argumentowała przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
Ukazał się numer 39 Nowego Wyszkowiaka (wideo)

Ukazał się numer 39 Nowego Wyszkowiaka (wideo)

Jak co wtorek, 26 września ukazał się nowy numer Nowego Wyszkowiaka.
zobacz więcej
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
Strażacy gasili… (foto)

Strażacy gasili… (foto)

Aż 35 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Wólce Przekory w gminie Rząśnik. Dwa dni później strażacy otrzymali wezwanie do pożaru zakładu produkcyjnego w Somiance.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny