Duże zainteresowanie kolektorami

Wydarzenia

Duże zainteresowanie kolektorami

29.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Ponad 300 osób skorzystało z dyżuru eksperckiego w sprawie budowy kolektorów słonecznych w prywatnych gospodarstwach. Już następnego dnia urzędnicy przyjęli prawie 300 wniosków. – Wszyscy mieli mieć równe szanse – na sesji rady miejskiej wątpliwości zgłosiła sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska.
Wniosek „Czyste powietrze – odnawialne źródła energii (OZE) w Wyszkowie” gmina zamierza złożyć do unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Zadanie obejmować będzie zakup i instalację kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej dla istniejących budynków jednorodzinnych, co ma na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji. Samorząd wystąpi o dofinansowanie, pokryje też koszty dokumentacji, nadzoru inwestorskiego, mieszkańcy będą musieli wyłożyć wkład własny – ok. 20% kosztów instalacji (ok. 3 tys. zł) i przerobić instalację wewnętrzną. Przez 5 lat to samorząd byłby właścicielem urządzeń, a mieszkańcy – użytkownikami. 
W sprawie kolektorów w niedzielę 19 czerwca prowadzony był dyżur ekspercki. Zainteresowanie jest bardzo duże. – Mieszkańcy pytają, bo mają  mieć wszyscy równe szanse. Czy to prawda, że tylko 500 pierwszych osób się zakwalifikuje? – pytała sołtys Leszczydołu Starego. 
Gmina wnioski przyjmuje do 5 lipca. – Na spotkaniu było ponad 300 osób, wczoraj (ubiegły poniedziałek, dzień po spotkaniu – red.) blisko 300. Przyjmujemy wszystkie wnioski. Nie wierzę, że wszyscy podpiszą umowy, bo złożyć wniosek jest łatwiej. To jest umowa na 7 lat. Zawsze ktoś się wykrusza – uspokajała Marta Ciuraj-Makarewicz.
- Nie możemy zapewnić, że wszyscy w pierwszej kolejności dostaną – dodał burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Przyjmujemy wszystkie wnioski, żeby też wiedzieć, jakie jest zainteresowanie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.22% (196 głosów)
29.02% (256 głosów)
7.03% (62 głosów)
7.37% (65 głosów)
34.35% (303 głosów)
manhattan