Dożynki czas zacząć

Wydarzenia

Dożynki czas zacząć

16.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Borzymek
W najbliższą niedzielę rozpocznie się sezon uroczystości dożynkowych. Wystąpią m.in. Sławomir i zespół Weekend.
 
Długosiodło, 19 sierpnia
Uroczystość o godz. 12 rozpocznie, tradycyjnie, Msza św. w intencji rolników odprawiona w kościele w Długosiodle. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje na plac targowy przy ul. Kościuszki, gdzie o godz. 14 przewidziany jest początek części oficjalnej: powitanie gości, okolicznościowe wystąpienia, wręczenia dyplomów i nagród.
Występy artystyczne rozpoczną się o godz. 16. Wystąpią: Kapela z Targówka, stowarzyszenie „Teraz My”, grupa „Nasza Struga”, Artyści Scen Poznańskich – „Z arią i piosenką przez świat”, Dawid Bedecki, a o godz. 21 - gwiazda wieczoru zespół JOKER.
 
Brańszczyk, 19 sierpnia
Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza św. o godz. 12. Korowód dożynkowy przejdzie do Skansenu imienia Marii Żwyirskiej. Po podzieleniu się chlebem, ok. 14.00 obrzęd „Przepiórka” przedstawią Klub Seniora z Brańszczyka i Młodzieżowa Orkiestra „Darmanista”. Wystąpią zespoły: cygański Patrycja Runo & Gipsy Stars, Werblue,  ludowy Rokiczanka, od 20.00 – zabawa taneczna z zespołem Bez przerwy.
A także: degustacja regionalnych potraw przy sołeckich stołach biesiadnych, dla dzieci – plac zabaw i animacje oraz atrakcje pszczelarskie w domu bartnym.
 
Somianka, 26 sierpnia
W tym roku gmina Somianka jest gospodarzem dożynek powiatowych. Odbędą się w Popowie Kościelnym. O godz. 11 Msza św. w tamtejszym kościele, o 12.15 – ceremonia dzielenia się chlebem. O 12.30 wystąpi Ludowy Zespół Artystyczny „Promni”, o 13.30 rozpoczną się okolicznościowe wystąpienia, rozstrzygnięcie konkursów na wieniec dożynkowy, tradycyjne nalewki i ciasta, wręczenie nagród i wyróżnień przez firmę „Mleks”.
O godz. 16 rozpoczną się występy artystyczne: Justyna i Piotr (covery włoskie), gwiazda dożynek zespół Weekend (godz. 17), następnie Jagoda Band i Alt.
 
Wyszków, 2 września
Dożynki Gminy Wyszków odbędą się na stadionie miejskim. Wcześniej, o godz. 12.30, w kościele parafii św. Wojciecha odprawiona zostanie Msza św. O godz. 14 ceremoniał dożynkowy, o godz. 15 – Zespoły Pieśni i Tańca „Wyszków”, „Oberek”, „Nadbużanie” i Wyszkowiacy, godz. 17 – PowerBond, 18.30 – Patrycja Runo & Gipsy Stars. O godz. 20 wystąpi gwiazda wieczoru – Sławomir.
 
Rząśnik, 2 września
Uroczystość rozpocznie o godz. 13 Msza św. polowa na forum spotkań w Rząśniku. 
Po tradycyjnym połamaniu się chlebem włodarzy gminy z mieszkańcami i oficjalnym otwarciu dożynek, rozpocznie się część rozrywkowa. Na scenie najpierw wystąpią zespoły rodzime: dobrze znane mieszkańcom gminy Białe Kurpie oraz... kapela ludowa z Dąbrowy. Potem na scenie wystąpią: kapela country Droga na Ostrołękę, śpiewający włoskie przeboje Andrea Lattari, girlsband Top Girls, wieczorem jeden z pierwszych zespołów disco polo Fanatic. 
Zostaną też nagrodzeni, jak co roku, najlepsi producenci mleka.
Impreza będzie współ finansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan