Dożynki czas zacząć

Wydarzenia

Dożynki czas zacząć

16.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Borzymek
W najbliższą niedzielę rozpocznie się sezon uroczystości dożynkowych. Wystąpią m.in. Sławomir i zespół Weekend.
 
Długosiodło, 19 sierpnia
Uroczystość o godz. 12 rozpocznie, tradycyjnie, Msza św. w intencji rolników odprawiona w kościele w Długosiodle. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje na plac targowy przy ul. Kościuszki, gdzie o godz. 14 przewidziany jest początek części oficjalnej: powitanie gości, okolicznościowe wystąpienia, wręczenia dyplomów i nagród.
Występy artystyczne rozpoczną się o godz. 16. Wystąpią: Kapela z Targówka, stowarzyszenie „Teraz My”, grupa „Nasza Struga”, Artyści Scen Poznańskich – „Z arią i piosenką przez świat”, Dawid Bedecki, a o godz. 21 - gwiazda wieczoru zespół JOKER.
 
Brańszczyk, 19 sierpnia
Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza św. o godz. 12. Korowód dożynkowy przejdzie do Skansenu imienia Marii Żwyirskiej. Po podzieleniu się chlebem, ok. 14.00 obrzęd „Przepiórka” przedstawią Klub Seniora z Brańszczyka i Młodzieżowa Orkiestra „Darmanista”. Wystąpią zespoły: cygański Patrycja Runo & Gipsy Stars, Werblue,  ludowy Rokiczanka, od 20.00 – zabawa taneczna z zespołem Bez przerwy.
A także: degustacja regionalnych potraw przy sołeckich stołach biesiadnych, dla dzieci – plac zabaw i animacje oraz atrakcje pszczelarskie w domu bartnym.
 
Somianka, 26 sierpnia
W tym roku gmina Somianka jest gospodarzem dożynek powiatowych. Odbędą się w Popowie Kościelnym. O godz. 11 Msza św. w tamtejszym kościele, o 12.15 – ceremonia dzielenia się chlebem. O 12.30 wystąpi Ludowy Zespół Artystyczny „Promni”, o 13.30 rozpoczną się okolicznościowe wystąpienia, rozstrzygnięcie konkursów na wieniec dożynkowy, tradycyjne nalewki i ciasta, wręczenie nagród i wyróżnień przez firmę „Mleks”.
O godz. 16 rozpoczną się występy artystyczne: Justyna i Piotr (covery włoskie), gwiazda dożynek zespół Weekend (godz. 17), następnie Jagoda Band i Alt.
 
Wyszków, 2 września
Dożynki Gminy Wyszków odbędą się na stadionie miejskim. Wcześniej, o godz. 12.30, w kościele parafii św. Wojciecha odprawiona zostanie Msza św. O godz. 14 ceremoniał dożynkowy, o godz. 15 – Zespoły Pieśni i Tańca „Wyszków”, „Oberek”, „Nadbużanie” i Wyszkowiacy, godz. 17 – PowerBond, 18.30 – Patrycja Runo & Gipsy Stars. O godz. 20 wystąpi gwiazda wieczoru – Sławomir.
 
Rząśnik, 2 września
Uroczystość rozpocznie o godz. 13 Msza św. polowa na forum spotkań w Rząśniku. 
Po tradycyjnym połamaniu się chlebem włodarzy gminy z mieszkańcami i oficjalnym otwarciu dożynek, rozpocznie się część rozrywkowa. Na scenie najpierw wystąpią zespoły rodzime: dobrze znane mieszkańcom gminy Białe Kurpie oraz... kapela ludowa z Dąbrowy. Potem na scenie wystąpią: kapela country Droga na Ostrołękę, śpiewający włoskie przeboje Andrea Lattari, girlsband Top Girls, wieczorem jeden z pierwszych zespołów disco polo Fanatic. 
Zostaną też nagrodzeni, jak co roku, najlepsi producenci mleka.
Impreza będzie współ finansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku