Doniczki szkółkarskie, czyli jak rośliny przygotowują się do drogi

Wydarzenia

Doniczki szkółkarskie, czyli jak rośliny przygotowują się do drogi

13.03.2019
autor: Red.
Szkółka roślin, na przykład ozdobnych, to bardzo dobry pomysł na prosperujący biznes. Piękne okazy roślin to obecnie bardzo pożądane dobra: wiele osób poszukuje takich zielonych, naturalnych ozdób, które swoją obecnością podnoszą walory estetyczne przestrzeni, w których zostaną umieszczone. Interesujące, zadbane okazy z powodzeniem upiększą wiele wnętrz, zarówno te prywatne, jak i te o charakterze miejsc użytku publicznego.
 

Ładne rośliny ogrodowe chętnie posadzą w swoich ogródkach osoby prywatne, jak też właściciele różnego rodzaju lokali usługowych, które dysponują też zielenią wokół budynku. Ale żeby do tych wszystkich potencjalnych klientów mogły dotrzeć wybrane przez nich okazy, potrzebne są pewne kluczowe akcesoria.

Doniczki szkółkarskie, czyli jak dotrzeć do klienta

Rośliny hodowane w szkółkach są z definicji przeznaczone do sprzedaży. Zdarza się, że już na wczesnym etapie rozwoju są umieszczane w doniczkach, które staną się dla nich przestrzenią rozwoju. Trafiając do takiej osłonki, okaz jest nie tylko wyszczególniany jako towar dedykowany potencjalnemu nabywcy, ale też staje się już mobilny, gotowy do podróży w dowolne miejsce – choćby do kolejnego punktu dystrybucji.

Doniczki szkółkarskie występują w bardzo wielu formach – i jest to oczywiście bezpośrednio związane z różnorodnością świata roślin. Poszczególne okazy potrzebują mniejszej lub większej przestrzeni dla swojej bryły korzeniowej. Oczywiście te większe, masywniejsze doniczki można spotkać w szkółce roślin ogrodowych: okazy krzewów czy drzewek potrzebują dość dużych doniczek, często takich wyposażonych w uchwyty, by roślinę było łatwiej transportować.

Gdy zaś mowa o roślinach ozdobnych, doniczki stają się nieco mniejsze, a także bardziej zróżnicowane:

  • ich podstawy mogą mieć kształt koła lub dowolnego prostokąta
  • ich ścianki mogą być wysokie lub niskie

Specjalne, wąskie i wysokie rodzaje doniczek produkowane są dla róż, dla roślin pnących także są przygotowywane specjalne osłonki, które można zawiesić pod sufitem.

Choć świat tych akcesoriów jest bardzo bogaty, jedno jest pewne: doniczka szkółkarska trafi w ręce każdego, kto będzie odbierał swoje zamówienie, pochodzące ze szkółki roślin. Może się zresztą okazać, że niektóre okazy będą wciąż rozwijać się właśnie w takiej osłonce.

Konsultacja merytoryczna artykułu: FORMPLAST

Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość