Doniczki szkółkarskie, czyli jak rośliny przygotowują się do drogi

Wydarzenia

Doniczki szkółkarskie, czyli jak rośliny przygotowują się do drogi

13.03.2019
autor: Red.
Szkółka roślin, na przykład ozdobnych, to bardzo dobry pomysł na prosperujący biznes. Piękne okazy roślin to obecnie bardzo pożądane dobra: wiele osób poszukuje takich zielonych, naturalnych ozdób, które swoją obecnością podnoszą walory estetyczne przestrzeni, w których zostaną umieszczone. Interesujące, zadbane okazy z powodzeniem upiększą wiele wnętrz, zarówno te prywatne, jak i te o charakterze miejsc użytku publicznego.
 

Ładne rośliny ogrodowe chętnie posadzą w swoich ogródkach osoby prywatne, jak też właściciele różnego rodzaju lokali usługowych, które dysponują też zielenią wokół budynku. Ale żeby do tych wszystkich potencjalnych klientów mogły dotrzeć wybrane przez nich okazy, potrzebne są pewne kluczowe akcesoria.

Doniczki szkółkarskie, czyli jak dotrzeć do klienta

Rośliny hodowane w szkółkach są z definicji przeznaczone do sprzedaży. Zdarza się, że już na wczesnym etapie rozwoju są umieszczane w doniczkach, które staną się dla nich przestrzenią rozwoju. Trafiając do takiej osłonki, okaz jest nie tylko wyszczególniany jako towar dedykowany potencjalnemu nabywcy, ale też staje się już mobilny, gotowy do podróży w dowolne miejsce – choćby do kolejnego punktu dystrybucji.

Doniczki szkółkarskie występują w bardzo wielu formach – i jest to oczywiście bezpośrednio związane z różnorodnością świata roślin. Poszczególne okazy potrzebują mniejszej lub większej przestrzeni dla swojej bryły korzeniowej. Oczywiście te większe, masywniejsze doniczki można spotkać w szkółce roślin ogrodowych: okazy krzewów czy drzewek potrzebują dość dużych doniczek, często takich wyposażonych w uchwyty, by roślinę było łatwiej transportować.

Gdy zaś mowa o roślinach ozdobnych, doniczki stają się nieco mniejsze, a także bardziej zróżnicowane:

  • ich podstawy mogą mieć kształt koła lub dowolnego prostokąta
  • ich ścianki mogą być wysokie lub niskie

Specjalne, wąskie i wysokie rodzaje doniczek produkowane są dla róż, dla roślin pnących także są przygotowywane specjalne osłonki, które można zawiesić pod sufitem.

Choć świat tych akcesoriów jest bardzo bogaty, jedno jest pewne: doniczka szkółkarska trafi w ręce każdego, kto będzie odbierał swoje zamówienie, pochodzące ze szkółki roślin. Może się zresztą okazać, że niektóre okazy będą wciąż rozwijać się właśnie w takiej osłonce.

Konsultacja merytoryczna artykułu: FORMPLAST

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zmiana sygnalizacji na skrzyżowaniu

Zmiana sygnalizacji na skrzyżowaniu

Gmina, na wniosek pieszych, 30 listopada zmieniła program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Prostej i Sowińskiego. Zmieniła na próbę, która potrwa tydzień.
zobacz więcej
Nauczyciele zgłaszają wątpliwości. Burmistrz odpowiada

Nauczyciele zgłaszają wątpliwości. Burmistrz odpowiada

Pragniemy uzyskać informację od Pana Burmistrza, czy podejmowane przez Panią Dyrektor Agnieszkę Deptułę próby zaniechania działań nauczycieli mających na celu reaktywowanie Szkoły Podstawowej nr 4 są realizacją wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie?” – w liście do otwartym do burmistrza piszą nauczyciele Gimnazjum nr 2.
Jestem zwolennikiem bezpośredniej rozmowy, współpracy i rozwiązywania problemów, ale skoro Państwo wolą debatę medialną, Waszą wolę szanuję” –  rozpoczyna się odpowiedź Grzegorza Nowosielskiego.
zobacz więcej
Z sercem i życzeniami pogody ducha dla Frania (foto)

Z sercem i życzeniami pogody ducha dla Frania (foto)

Z myślą o walczącym z rakiem 3-letni Franiu Banachu zbierano środki podczas pikniku rodzinnego, który odbył się 14 maja przy Szkole Podstawowej nr 1. Niestety, plany organizatorów popsuła brzydka pogoda. Mimo to, można było liczyć na małych sportowców z Legia Soccer Schools i tych bardzo dużych z Rhinos Wyszków. Niestrudzeni byli również miłośnicy zumby.
zobacz więcej
Nowy kandydat na burmistrza Wyszkowa! (foto)

Nowy kandydat na burmistrza Wyszkowa! (foto)

Wiemy, że ta scena od 16 lat jest niezmieniona. Myślę, że powiew świeżości się przyda – orzekł Dariusz Andrzejewski, przedstawiony w sobotę 30 lipca jako kandydat na burmistrza Wyszkowa. Nazwa komitetu, z którego będzie startował, jest na razie opracowywana.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche