Dofinansowanie dla szkół zawodowych

Wydarzenia

Dofinansowanie dla szkół zawodowych

10.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. mazovia.pl
Cztery szkoły zawodowe w powiecie wyszkowskim otrzymają w sumie 1,5 mln zł na staże i praktyki zawodowe, kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe.
Dofinansowanie zostało przyznane w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W sumie do szkół z subregionu ostrołęckiego trafi ponad 5,9 mln zł. 
– W ostatnich latach szkoły zawodowe przeżywają prawdziwy renesans. Młodzi ludzie coraz chętniej decydują się na edukację w murach takich placówek. Bo mają świadomość, że te dadzą im konkretną wiedzę i umiejętności, a to zaprocentuje dobrą pracą. Dlatego cieszę się, że na Mazowszu realizujemy tak duży program skierowany właśnie do szkół zawodowych. W subregionie ostrołęckim wsparcie trafi do 17 placówek. Z dodatkowych szkoleń i zajęć skorzysta ponad 800 młodych osób – 9 kwietnia podczas podpisania umów z przedstawicielami poszczególnych powiatów podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.
Uczniowie będą mogli liczyć na staże i praktyki zawodowe dla 14 tys. osób, ale także kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe. Dla każdej ze szkół zostanie opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej. Uatrakcyjni on zajęcia i wzbogaci obecne procesy nauczania o nowe, nieszablonowe działania, dzięki którym uczestnicy poszerzą wiedzę i umiejętności. Z kolei działania te przełożą się na zwiększenie szans absolwentów tych szkół na rynku pracy. 
W ramach wdrażania innowacji pedagogicznych, szkoły będą oferować nowe kierunki kształcenia. Planowana jest również modernizacja już istniejących kierunków. W pracowniach zawodowych pojawi się nowy sprzęt. 
Projekt zakłada ponad pięcioletni okres realizacji, do 31 marca 2023 r. 
Dofinansowanie w wysokości 1.585.627 zł trafi do szkół w powiecie wyszkowskim: Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik oraz Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół w Długosiodle.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku