Dobre uczynki nie tylko od święta (foto)

Wydarzenia

Dobre uczynki nie tylko od święta (foto)

22.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Przed Bożym Narodzeniem, jak co roku, na jasełkach spotkała się cała Szkoła Podstawowa nr 3 w Rybienku Leśnym. Jasełkach przygotowanych wspólnie przez najmłodszych i najstarszych uczniów, oczywiście pod kierunkiem nauczycieli.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się przed okazałą szopką, do której zmierzali nie tylko trzej królowie, ale też młodzi współcześni pasterze. Zastanawiali się, jak w dzisiejszym świecie realizować dobre uczynki? Czy np. trzeba być bogatym, by dać komuś ubranie? Czy trzeba odwiedzić więzienie, by pocieszać więźniów, jeśli więzieniem może być też np. uzależnienie bliskiego kolegi od komputera? Przypomnieli, że uczynki miłosierdzia względem ciała to: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, więźniów pocieszać, chorych nawiedzać, umarłych pogrzebać.
Z kolei Trzej Królowie zanieśli do żłóbka dary, w których dzieci złożyły uczynki miłosierdzia względem duszy. Fajnym pomysłem okazały się scenki pantomimy, które pomogły zrozumieć, co współcześnie oznacza: grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom