Długi weekend w Wyszkowie

Wydarzenia

Długi weekend w Wyszkowie

19.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Planujecie długi weekend na przełomie kwietnia i maja? W Wyszkowie sporo się będzie działo, m.in. rowerowa majówka, turniej e-sportowy, przemarsze ulicami miasta, koncert patriotyczny i widowisko historyczne – z pewnością efektowne, bo pokazujące potyczkę rycerstwa polskiego i szwedzkiego. Na placu Miejskim grupy rekonstrukcyjne z różnych stron Polski ustawią obozowisko, w którym będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie XVII-wiecznych rycerzy.
 
29-30 kwietnia
Your destiny is in Wyszków - to hasło promujące czwarty już turniej e-sportowy. Miłośników gier komputerowych ponownie będzie gościła hala sportowa WOSiR. Tym razem jednak zaproszenie kierowane jest głównie do graczy z gminy Wyszków i powiatu wyszkowskiego. Zmierzą się w popularnych grach League of Legends i Counter Strike: Global Offensive.
Turniej odbędzie się w salach korekcyjnej i lustrzanej, ponieważ główne boisko być może zajmą siatkarze. Camper wystąpił o organizację turnieju finałowego play off mazowieckiej IV ligi siatkówki.
 
30 kwietnia
W sanktuarium św. Idziego ok. godz. 13.15, po sumie, rozpocznie się IV Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Jeśli pogoda pozwoli, odbędzie się przy grocie Matki Bożej.
 
1 maja
Rowerowa Majówka. Miłośnicy jazdy rowerem mają do wyboru cztery trasy: 45 km – start ze skweru Jana Pawla II o godz. 9, prowadzą Jacek Szymanik i Mirosław Powierza, 35 km – start o godz. 10, prowadzi stowarzyszenie „Pepisko”, 25 km, terenowa – start o godz. 9.30, prowadzą Jurek Sitek, Marek Siekierski i Andrzej Grajczyk, 20 km, dla rodzin i seniorów – start o godz. 10.30, prowadzą Maciej Sarnacki i Bogusława Tomaszewska. Ok. godz. 15 uczestnicy wszystkich tras spotkają się w parku miejskim.
 
2 maja
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po południu na placu Miejskim zaczną zbierać się grupy rekonstrukcyjne. Udział zapowiedzieli miłośnicy rycerstwa z Warszawy, Bydgoszczy, Pomorza, Krakowa, ziemi lubelskiej, a nawet Czech. 
O godz. 17.00 z placu Miejskiego wyruszy orszak z biało-czerwonymi flagami, który przejdzie ulicami miasta. Ok. godz. 18 na placu Miejskim odbędzie się prezentacja poszczególnych grup, zakończona wspólnym ogniskiem.
 
3 maja
Główne obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie rozpocznie je Msza św. w intencji Ojczyzny przy grocie Matki Bożej (jeśli pogoda będzie brzydka – w sanktuarium św. Idziego). Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują na plac Miejski, gdzie o godz. 13.30 rozpocznie się widowisko historyczne pt. „Karol Ferdynand Waza”, poświęcone patronowi naszego parku (w 362. rocznicę jego śmierci, zmarł 10 maja 1655 r. na dworze biskupim w Wyszkowie). Zapowiada się efektowne widowisko, choćby ze względu na potyczkę rycerstwa polskiego i szwedzkiego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star