Długi weekend w Wyszkowie

Wydarzenia

Długi weekend w Wyszkowie

19.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Planujecie długi weekend na przełomie kwietnia i maja? W Wyszkowie sporo się będzie działo, m.in. rowerowa majówka, turniej e-sportowy, przemarsze ulicami miasta, koncert patriotyczny i widowisko historyczne – z pewnością efektowne, bo pokazujące potyczkę rycerstwa polskiego i szwedzkiego. Na placu Miejskim grupy rekonstrukcyjne z różnych stron Polski ustawią obozowisko, w którym będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie XVII-wiecznych rycerzy.
 
29-30 kwietnia
Your destiny is in Wyszków - to hasło promujące czwarty już turniej e-sportowy. Miłośników gier komputerowych ponownie będzie gościła hala sportowa WOSiR. Tym razem jednak zaproszenie kierowane jest głównie do graczy z gminy Wyszków i powiatu wyszkowskiego. Zmierzą się w popularnych grach League of Legends i Counter Strike: Global Offensive.
Turniej odbędzie się w salach korekcyjnej i lustrzanej, ponieważ główne boisko być może zajmą siatkarze. Camper wystąpił o organizację turnieju finałowego play off mazowieckiej IV ligi siatkówki.
 
30 kwietnia
W sanktuarium św. Idziego ok. godz. 13.15, po sumie, rozpocznie się IV Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Jeśli pogoda pozwoli, odbędzie się przy grocie Matki Bożej.
 
1 maja
Rowerowa Majówka. Miłośnicy jazdy rowerem mają do wyboru cztery trasy: 45 km – start ze skweru Jana Pawla II o godz. 9, prowadzą Jacek Szymanik i Mirosław Powierza, 35 km – start o godz. 10, prowadzi stowarzyszenie „Pepisko”, 25 km, terenowa – start o godz. 9.30, prowadzą Jurek Sitek, Marek Siekierski i Andrzej Grajczyk, 20 km, dla rodzin i seniorów – start o godz. 10.30, prowadzą Maciej Sarnacki i Bogusława Tomaszewska. Ok. godz. 15 uczestnicy wszystkich tras spotkają się w parku miejskim.
 
2 maja
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po południu na placu Miejskim zaczną zbierać się grupy rekonstrukcyjne. Udział zapowiedzieli miłośnicy rycerstwa z Warszawy, Bydgoszczy, Pomorza, Krakowa, ziemi lubelskiej, a nawet Czech. 
O godz. 17.00 z placu Miejskiego wyruszy orszak z biało-czerwonymi flagami, który przejdzie ulicami miasta. Ok. godz. 18 na placu Miejskim odbędzie się prezentacja poszczególnych grup, zakończona wspólnym ogniskiem.
 
3 maja
Główne obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie rozpocznie je Msza św. w intencji Ojczyzny przy grocie Matki Bożej (jeśli pogoda będzie brzydka – w sanktuarium św. Idziego). Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują na plac Miejski, gdzie o godz. 13.30 rozpocznie się widowisko historyczne pt. „Karol Ferdynand Waza”, poświęcone patronowi naszego parku (w 362. rocznicę jego śmierci, zmarł 10 maja 1655 r. na dworze biskupim w Wyszkowie). Zapowiada się efektowne widowisko, choćby ze względu na potyczkę rycerstwa polskiego i szwedzkiego.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom