Dla Niego śpiewamy, tańczymy, klaszczemy, gramy (foto)

Wydarzenia

Dla Niego śpiewamy, tańczymy, klaszczemy, gramy (foto)

16.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Wieczorem w Boże Ciało przed Sanktuarium Świętej Rodziny odbył się niezwykle wzruszający Koncert Uwielbienia. Pieśni śpiewała ponad sześćdziesięcioosobowa grupa pod kierunkiem Jany Dąbkowskiej. Rozmyślania między kolejnymi pieśniami poprowadził ks. Łukasz Dawidowicz.
Uczestników tego modlitewnego spotkania powitał ksiądz proboszcz Kazimierz Wądołowski: - To już po raz drugi w Boże Ciało gromadzimy się na koncercie, by uwielbiać Pana Jezusa. By dziękować Jemu za Jego obecność pośród nas, za to, że jest z nami w Eucharystii, za to, że tyle dobra od Niego otrzymujemy. Cieszymy się waszą obecnością - zwrócił się do obecnych. - Otwórzmy nasze serca, aby to nasze uwielbienie płynęło prosto do Nieba. Na tym koncercie nie możemy zapomnieć o Panu Jezusie, bo to On jest dzisiaj najważniejszy, to dla Niego śpiewamy, tańczymy, klaszczemy, gramy. To dla Niego.
Nazwał występujących aniołami, a ks. Łukasza i dyrygentkę dobrymi duchami. Koncert miał wielu odbiorców, którzy stopniowo z każdą pieśnią coraz bardziej otwierali się na radosny nastrój modlitwy i uwielbienia aż na koniec trudno było się rozstać. 
Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem koncertu: śpiewającym, zespołowi muzycznemu, zapewniającym obsługę techniczną, siedzącemu za konsolą ks. Adamowi, a szczególnie dyrektorowi Radia Nadzieja ks. Tomaszowi Trzasce: - Dzięki niemu nasz koncert będzie transmitowany na cały świat. Będzie go można oglądać przez Internet na naszej stronie na żywo.
fot. Elżbieta Borzymek, Elżbieta Szczuka
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nabór do szkół zakończy się 14 lipca

Nabór do szkół zakończy się 14 lipca

Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. 5 lipca zostały ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych klas. Do 14 lipca kandydaci mają czas, by potwierdzić wolę przyjęcia i dostarczyć oryginały świadectw do wybranych szkół. 
zobacz więcej
SLD w Wyszkowie zlikwidowany

SLD w Wyszkowie zlikwidowany

Rada Mazowiecka Sojuszu Lewicy Demokratycznej zlikwidowała strukturę swojej partii w powiecie wyszkowskim, skarżąc się na brak współpracy z jej władzami. Dotychczasowy przewodniczący takie same zarzuty kieruje w stronę centralnych władz partii.
Do końca stycznia przyszłego roku ma odbyć się zjazd, podczas którego zostanie wybrany nowy zarząd powiatowy.
zobacz więcej
Sporo kandydatur do „Za czynu”

Sporo kandydatur do „Za czynu”

20 wniosków wpłynęło do tegorocznej edycji nagrody starosty „Za czyn”. Kapituła, pod przewodnictwem wicestarosty Adama Mroza, otworzy je na początku przyszłego tygodnia. Uroczystość wręczenia nagród zaplanowana jest na poniedziałek, 6 lutego.
zobacz więcej
Na straży tradycji (foto)

Na straży tradycji (foto)

Gościem Klubu Obywatelskiego 11 lipca był gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, członek Zarządu Głównego ZOSP RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito”, doktor honoris causa (za osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz twórczej współpracy międzynarodowej na rzecz nowatorskich rozwiązań w ratownictwie i ochronie ludności) Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Na spotkaniu mówił o straży pożarnej, ochotniczej i zawodowej, o jej tradycjach, ale też o współczesności i wprowadzanych obecnie zmianach.
zobacz więcej
Levert
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star