Wydarzenia

1 / 6

Determinacja i praca się opłaca

17.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Miłosz Grzybowski, Dawid Głowacki, Aleksandra Żebrowska i Mateusz Tryc – to tegoroczni sportowi stypendyści gminy Wyszków. Czterech kolejnych zawodników dzięki ubiegłorocznym wynikom zasłużyło na wyróżnienia, które burmistrz wręczył w piątek 13 stycznia.
W 2017 r. stypendium w wys. 1.300 zł będzie otrzymywało czterech sportowców.
Pływak Miłosz Grzybowski (rocznik 2006) jest brązowym medalistą Letnich Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 lat (100 m, styl grzbietowy). Medal jest ukoronowaniem kariery pływackiej Miłosza Grzybowskiego w UKS Polonez pod okiem trenerów Arkadiusza Kowalskiego i Małgorzaty Karłowicz.
Kolejnym pływakiem w gronie stypendystów jest Dawid Głowacki (rocznik 1993), klub UKS Laski. W minionym roku Dawid uzyskał doskonałe wyniki na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych: I miejsca - 50 i 100 m stylem klasyczny, II – 50 m stylem dowolnym i III – 100 m stylem dowolnym; ostatecznie w swojej klasie zajął II miejsce.
Dawid od kilku lat otrzymuje stypendium. Nowa w tym gronie jest Aleksandra Żebrowska (rocznik 1998), zawodniczka UKS SMS Łódź, dyscyplina - piłka siatkowa plażowa. W 2016 r. w parze z Martyną Kłodą wywalczyła wicemistrzostwo Polski w siatkówce plażowej juniorek. Aleksandra jest wychowanką UKS Polonez, obecnie reprezentantką Polski. Wzięła również udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.
Najbardziej utytułowanym stypendystą jest pięściarz Mateusz Tryc (rocznik 1991). Niestety, nie udało mu się uzyskać awansu do IO w Rio de Janeiro, w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym zajął 4. miejsce, ale niepowodzenie powetował sobie na mistrzostwach Polski, gdzie zdobył srebrny medal. To zresztą największy, ale nie jedyny ubiegłoroczny sukces naszego zawodnika.
Kolejnych czterech sportowców (wpłynęło siedem wniosków) otrzymało nagrody za osiągnięcia we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, w tym trzech zawodników MKS Gimnazjon Apin. Marcin Rojek (rocznik 1993) zajął II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski Kadetów w formule K1. Marcel Mróz (rocznik 2004) - III miejsce w Otwartym Pucharze Polski Kadetów w Kickboxingu. Piotr Trześniewski-Tryc - II miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w kickboxingu, dwa pojedynki na Mistrzostwa Polski Mazowsza, I miejsca na DSF Kickboxing Challenge w K1, Dragon Fight Night w K1, gali na Łotwie w K1.
Sam burmistrz był wnioskodawcą czwartej nagrody – dla Kacpra Terlikowskiego, kierowcy w rajdach samochodowych. Dwa najlepsze wyniki w tym roku to: II runda AutomobilKlub Polski Puchar Wiosny – I. miejsce w klasie III (VII. w klas.general.), Rajd św. Krzysztofa AK Polski – II miejsce w III klasie (III. w klas. general.).
Podczas uroczystości wręczenia nagród wszyscy zawodnicy zgodnie zapewnili, że w tym roku zrobią wszystko, by poprawić swoje wyniki, rozwijać się, sięgnąć po kolejne medale. Tego właśnie życzył im burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Chcę wam również podziękować za promocję Wyszkowa – dodał. – Chylę czoła przed waszą determinacją i pracą.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Maskotka na szydełku – co będzie nam potrzebne

Maskotka na szydełku – co będzie nam potrzebne

Własnoręczne zabawki mają większą wartość niż te kupione w sklepie. Potrafią być również znacznie tańsze i posiadać wyjątkowe walory estetyczne. Jeśli jesteśmy fanami bądź fankami szydełkowania, to koniecznie spróbujmy stworzyć niebanalną maskotkę, którą obdarujemy najbliższego nam malucha. Zanim jednak się zabierzemy do pracy, musimy wiedzieć, co nam będzie potrzebne do stworzenia takiej zabawki. Zaciekawieni? Zapraszamy do lektury.
zobacz więcej
Jerzy Różycki ma symboliczny grób. Wyszkowianie na oficjalnej uroczystości (foto)

Jerzy Różycki ma symboliczny grób. Wyszkowianie na oficjalnej uroczystości (foto)

W uroczystości upamiętnienia polskich kryptologów – Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego – która odbyła się 6 wrześnie w Krakowie, brała udział kilkudziesięcioosobowa grupa z Wyszkowa. W Krypcie Panteonu Narodowego, w podziemiach kościoła świętych Piotra i Pawła, złożono w sarkofagu urny z ziemią z miejsc związanych ze śmiercią lub pochówkiem polskich kryptologów. Dla Jerzego Różyckiego (absolwenta wyszkowskiego gimnazjum z 1926 roku), który utonął w Morzu Śródziemnym 9 stycznia 1942 roku podczas katastrofy statku pasażerskiego „Lamoriciere”, to grób symboliczny. 
zobacz więcej
To nas różni od innych komitetów

To nas różni od innych komitetów

- Obietnice, które składamy, są możliwe do spełnienia, oparte o możliwości finansowe gminy Wyszków, budżetu i pozyskania środków zewnętrznych. Być może na tle innych obietnic wyborczych wyglądały nieco skromnie, ale walor racjonalności jest o wiele ważniejszy – mówił kandydat na burmistrza Grzegorz Nowosielski podczas konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą trzech komitetów: Wspólnoty Samorządowej, Razem dla Ziemi Wyszkowskiej i Wyszkowskich Demokratów.
zobacz więcej
Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Dwie osoby zostały zatrzymane przez wyszkowskich policjantów pod zarzutem posiadania środków odurzających i innych substancji psychoaktywnych. Oprócz marihuany podczas przeszukania ich mieszkań kryminalni znaleźli także inne substancje, najprawdopodobniej dopalacze.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom