Deska do Surfingu Pompowana - Czy Warto Kupić?

Wydarzenia

Deska do Surfingu Pompowana - Czy Warto Kupić?

24.09.2019
autor: materiał zewnętrzny
Deska do Surfingu Pompowana powoli zyskuje popularność na polskich wodach. Supboarding można uprawiać na spokojnych, a nawet stojących wodach. Wszystko czego potrzebujemy to odpowiednia deska i wiosło.
 

To nie pomyłka, do uprawiania supboardingu użyjemy także wiosła. Właśnie ono uwolni nas od zależności od fal. Jednak konstrukcja samej deski do surfingu także spore znaczenie. W Polsce najłatwiej o deskę pneumatyczną, pytanie tylko, czy warta jest swojej ceny?
 

Deska do surfingu – plastikowa, czy dmuchana?

Zarówno deska sztywna, jak i pneumatyczna pozwolą nam cieszyć się surfingiem i supboardingiem. Oczywiście, używając różnych desek, nasze doświadczenia także będą nieco odmienne. Jednak jeśli chodzi o pływanie, te różnice nie będą wcale takie duże.

By deska do surfingu pompowana była równie sztywna i pewna w użytku, co plastikowa, wystarczy zwrócić uwagę na jej maksymalne ciśnienie. Przyjmuje się, że wartości powyżej 15 psi zapewnią nam optymalną twardość.

Deski dmuchane mają też jedną znaczącą zaletę w stosunku do innych rodzajów – łatwiej je transportować i przechowywać. Po sezonie możemy je bez problemu schować w szafie, a jeśli chodzi o wyjazd nad wodę, to z odrobiną chęci nawet rowerem zabierzemy się z całym ekwipunkiem.

Jak widać, pneumatyki mają sporo zalet. Ale jakie mają wady? Na pewną są nieco mniej zwrotne i wolniejsze od sztywnych. Nie jest to jednak duża różnica, znaczenie może mieć tylko dla sportowców, pragnących pracować nad swymi osiągami. W przypadku amatora, dobrze dobrana deska pneumatyczna powinna w pełni sprostać naszym oczekiwaniom.
 

Gdzie znajdziemy deski do supboardingu?

Jako że SUP-y dopiero wkraczają na polski rynek, znalezienie ich w okolicznych sklepach może sprawić nieco problemu. Dlatego też, łatwiej je po prostu zamówić przez internet. W sklepie internetowym gosup.pl znajdziemy nie tylko deski, ale i wiosła, kamizelki, jak również wiele różnych gadżetów. Dzięki wirtualnym zakupom oszczędzimy czas, który zmarnowalibyśmy na szukanie i kolekcjonowanie sprzętu z okolicznych sklepów.

Deska do surfingu to z pewnością ciekawy sposób na wypoczynek nad wodą. Nie tylko pozwoli na poznanie okolicy z nowej perspektywy, ale i zapewni zdrową dawkę aktywności fizycznej. Niezależnie czy interesuje nas spokój i ładne widoki, czy walka z żywiołem i ujeżdżanie fal, powinniśmy bliżej przyjrzeć się supboardingowi.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom