Debiutancki kryminał wyszkowianki

Wydarzenia

Debiutancki kryminał wyszkowianki

18.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na rynku księgarskim dostępny jest debiutancki kryminał historyczny pochodzącej z Wyszkowa Marty Giziewicz. „Kareta” jest pierwszą częścią „Mrocznej Serii”, wydaną przez wydawnictwo W.A.B. 
Marta Giziewicz urodziła się (w 1988 r.) i wychowała w Wyszkowie. Z wykształcenia jest archeologiem, obecnie pracuje jako redaktor naczelna czasopisma popularnonaukowego. Historia jest dla niej „inspiracją i niekończącym się źródłem informacji i pomysłów”. - Ona także tworzy ten niepowtarzalny klimat, którego moim zdaniem brak w powieściach o tle współczesnym – uważa autorka „Karety”. 
Akcja powieści osadzona jest w XIX-wiecznej Warszawie. Bohaterem jest Konrad Masternowicz, policjant prowadzący śledztwo w sprawie śmierci arystokratki i filantropki pomagającej młodym Polakom – Agnieszki Mosińskiej, która zginęła pod kołami tytułowej karety. Niedługo po pogrzebie ciało zostaje zbezczeszczone – dokonano na nim rytuału pochówku wampirycznego. Kilka dni później w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jedna z członkiń ruchu młodzieży patriotycznej. Również podczas tego morderstwa pojawia się kareta.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 23 sierpnia.

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrowka kwiecien 2017 - gif
Akademia Humanistyczna
mrowka kwiecien 2017 - gif

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.56% (194 głosów)
43.44% (149 głosów)
fotobudka star
fotobudka star