Debiutancki kryminał wyszkowianki

Wydarzenia

Debiutancki kryminał wyszkowianki

18.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na rynku księgarskim dostępny jest debiutancki kryminał historyczny pochodzącej z Wyszkowa Marty Giziewicz. „Kareta” jest pierwszą częścią „Mrocznej Serii”, wydaną przez wydawnictwo W.A.B. 
Marta Giziewicz urodziła się (w 1988 r.) i wychowała w Wyszkowie. Z wykształcenia jest archeologiem, obecnie pracuje jako redaktor naczelna czasopisma popularnonaukowego. Historia jest dla niej „inspiracją i niekończącym się źródłem informacji i pomysłów”. - Ona także tworzy ten niepowtarzalny klimat, którego moim zdaniem brak w powieściach o tle współczesnym – uważa autorka „Karety”. 
Akcja powieści osadzona jest w XIX-wiecznej Warszawie. Bohaterem jest Konrad Masternowicz, policjant prowadzący śledztwo w sprawie śmierci arystokratki i filantropki pomagającej młodym Polakom – Agnieszki Mosińskiej, która zginęła pod kołami tytułowej karety. Niedługo po pogrzebie ciało zostaje zbezczeszczone – dokonano na nim rytuału pochówku wampirycznego. Kilka dni później w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jedna z członkiń ruchu młodzieży patriotycznej. Również podczas tego morderstwa pojawia się kareta.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 23 sierpnia.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star