Debata na temat rewitalizacji

Wydarzenia

Debata na temat rewitalizacji

23.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina zaprasza do udziału w debacie na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wyszków na lata 2016 - 2023. Według autorów takim obszarem jest m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej.
Zdaniem autorów opracowania za pierwszy teren podlegający rewitalizacji można uznać obszar miasta wyznaczony rzeką, ulicami Szlachecką, 3 Maja, Szpitalną, Serocką, linią kolejową, na północ od stadionu, ulicami 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną. W mieście to także obszary: między linią kolejową, ulicami Prostą, Matejki i Dworcową (a więc z dworcem PKP/PKS) oraz między ulicami Pułtuską i Włościańską, granicą miasta, ul. Leśną i bocznicą kolejową (część dzielnicy przemysłowej). Obszary rewitalizacji to także miejscowości Lucynów i Tumanek.
W obszarze rewitalizacji na czerwono świecą się wskaźniki dotyczące bezrobocia, korzystania z pomocy społecznej, przestępczości, niebieskich kart oraz korzystania z pomocy społecznej z uwagi na alkoholizm i narkomanię, sprawdzianu szóstoklasistów, liczby organizacji pozarządowych, frekwencji w wyborach parlamentarnych, przedsiębiorczości, chodników i oświetlenia.
Teren objęty rewitalizacją może liczyć na dofinansowanie zgłoszonych pomysłów i zadań. Unia Europejska dofinansowuje m.in. rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne.
Z programem można zapoznać się na stronie internetowej gminy www.wyszkow.pl. Debata na ten temat odbędzie się 10 stycznia o godz. 17 sali konferencyjnej urzędu miejskiego. Uwagi można zgłaszać również do 10 stycznia. drogą elektroniczną na adres:pozyskiwaniefunduszy@wyszkow.pl (w tytule wiadomości należy wpisać „Konsultacje”), korespondencyjnie na adres: Urząd Miejski w Wyszkowie, Aleja Róż 2, 07-200 Wyszków, Referat ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych z dopiskiem „Konsultacje”, lub bezpośrednio w referacie: I piętro, pok. 104.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Próbował staranować policjantów. Padły strzały

Próbował staranować policjantów. Padły strzały

Do wydarzeń niczym z kryminalnego filmu doszło w środę 22 maja na terenie gmin Długosiodło i Brańszczyk. Policjanci chcieli zatrzymać mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Ten próbował ich staranować. Funkcjonariusze oddali strzały…
zobacz więcej
Marzenia podróżnych - koszmar mieszkańców. Weź udział w konkursie, wyjedź do Brukseli

Marzenia podróżnych - koszmar mieszkańców. Weź udział w konkursie, wyjedź do Brukseli

Mieszkańcy Pieczysk, dzielnicy Jaworzna, od dwóch lat mają prawie cztery kilometry do sklepów, szkoły i przystanku autobusowego odległych od ich domów o kilkaset metrów. Wszystko przez modernizację linii kolejowej E30 Kraków – Katowice.

zobacz więcej
Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

Pozostawił nas z tym, czym żył i czego nauczał (foto)

Powiatowe uroczystości kolejnych rocznic odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II odbywają się 2 kwietnia w Brańszczyku. Tak było i w tym roku. Mimo że trzynasta rocznica wypadła w drugi dzień Wielkanocy, na wieczorną Mszę św. w kościele pw. Jana Chrzciciela przyszło wielu wiernych. Tradycyjnie złożono kwiaty i zapalno znicze przed pomnikiem Jana Pawła II. 
zobacz więcej
Ogromny pożar. Spłonęły budynki, zwierzęta, maszyny, samochody (foto)

Ogromny pożar. Spłonęły budynki, zwierzęta, maszyny, samochody (foto)

Ogromny pożar wybuchł w środę po południu w Starej Pecynie, w gminie Długosiodło. Spłonęły budynki gospodarskie w czterech siedliskach, a wraz z nimi zwierzęta, maszyny rolnicze, samochody. Na szczęście, nie ma ofiar w ludziach i udało się uratować domy. Ogień gasiło ponad stu strażaków.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom