Debata na temat przyszłości Gimnazjum nr 2

Wydarzenia

Debata na temat przyszłości Gimnazjum nr 2

11.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Nauczyciele Gimnazjum nr 2 zapraszają na debatę na temat przekształcenia gimnazjum w Szkołę Podstawową nr 4. Spotkanie odbędzie się w piątek 20 stycznia o godz. 18 w szkole.
Jak czytamy w zaproszeniu, celem debaty jest „prezentacja mocnych i słabych stron wariantów powołania Szkoły Podstawowej nr 4, tj. tylko z klasami 0-I i VII, jak chce Burmistrz Grzegorz Nowosielski lub pełnej szkoły podstawowej z klasami I-VIII, jak chcą nauczyciele przekształcanego Gimnazjum nr 2.
W programie m.in. przedstawienie planów władz miasta co do dalszych losów gimnazjum, prezentacja argumentów i dyskusja.
Ustawy o reformie oświaty zostały w dniu 9.01. 2017 r. podpisane przez Pana Prezydenta. Dalsze zasłanianie się przez władze Wyszkowa brakiem podstawy prawnej i wzywanie do wyciszenia dyskusji nie mają żadnego uzasadnienia” – uważają nauczyciele Gimnazjum nr 2. – „Najdalej do połowy lutego Rada Miejska musi przygotować projekt uchwały w sprawie wdrażania reformy w Wyszkowie. Debata jest skierowana nie tylko do rodziców uczniów wyszkowskich szkół podstawowych. Ze względu na wieloletnie konsekwencje związane z wyborem jednego z tych wariantów, debata z pewnością zainteresuje wszystkich mieszkańców. Chodzi o warunki, w jakich uczyć się będą uczniowie pozostałych szkół podstawowych oraz o optymalne wykorzystanie ogromnego majątku gminnego.
MajsterPlus728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020