Debata na temat przyszłości Gimnazjum nr 2

Wydarzenia

Debata na temat przyszłości Gimnazjum nr 2

11.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Nauczyciele Gimnazjum nr 2 zapraszają na debatę na temat przekształcenia gimnazjum w Szkołę Podstawową nr 4. Spotkanie odbędzie się w piątek 20 stycznia o godz. 18 w szkole.
Jak czytamy w zaproszeniu, celem debaty jest „prezentacja mocnych i słabych stron wariantów powołania Szkoły Podstawowej nr 4, tj. tylko z klasami 0-I i VII, jak chce Burmistrz Grzegorz Nowosielski lub pełnej szkoły podstawowej z klasami I-VIII, jak chcą nauczyciele przekształcanego Gimnazjum nr 2.
W programie m.in. przedstawienie planów władz miasta co do dalszych losów gimnazjum, prezentacja argumentów i dyskusja.
Ustawy o reformie oświaty zostały w dniu 9.01. 2017 r. podpisane przez Pana Prezydenta. Dalsze zasłanianie się przez władze Wyszkowa brakiem podstawy prawnej i wzywanie do wyciszenia dyskusji nie mają żadnego uzasadnienia” – uważają nauczyciele Gimnazjum nr 2. – „Najdalej do połowy lutego Rada Miejska musi przygotować projekt uchwały w sprawie wdrażania reformy w Wyszkowie. Debata jest skierowana nie tylko do rodziców uczniów wyszkowskich szkół podstawowych. Ze względu na wieloletnie konsekwencje związane z wyborem jednego z tych wariantów, debata z pewnością zainteresuje wszystkich mieszkańców. Chodzi o warunki, w jakich uczyć się będą uczniowie pozostałych szkół podstawowych oraz o optymalne wykorzystanie ogromnego majątku gminnego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mamy stan epidemii. Lekcje wstrzymane do Wielkanocy

Mamy stan epidemii. Lekcje wstrzymane do Wielkanocy

W piątek 20 marca rząd ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. Lekcji w szkołach nie będzie do świąt wielkanocnych. 
zobacz więcej
Nawałnice przeszły przez Wyszków (foto)

Nawałnice przeszły przez Wyszków (foto)

W poniedziałek potężna wichura, we wtorek wielka ulewa – przez Wyszków przetoczyły się nawałnice, które przewracały drzewa na domy i samochody, zalały mnóstwo garaży i piwnic, a nawet auta stojące na ulicach. Usuwanie skutków trwało do piątku. Strażacy przeprowadzili w sumie 135 interwencji. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.
zobacz więcej
Jednoosobowo ciągnął ten wózek

Jednoosobowo ciągnął ten wózek

Ku końcowi zmierza proces byłego prezesa MKS Bug Wyszków Dariusza Andrzejewskiego. Proces, który jest efektem zawiadomienia złożonego w prokuraturze przez jego następcę. Marcin Chodkowski stawił się w sądzie w czwartek 16 stycznia. Mówił nie tylko, jak doszło do wykrycia nieprawidłowości, ale też o zarządzaniu klubem. Podkreślił, że Dariusz Andrzejewski był jedyną osobą, która faktycznie zarządzała finansami i brała na siebie odpowiedzialność: - Pan prezes rzeczywiście w klubie pracował i to nie mało, to trzeba mu przyznać. Jednoosobowo ciągnął ten wózek.
zobacz więcej
Cztery wypadki, pięcioro rannych (foto)

Cztery wypadki, pięcioro rannych (foto)

W ostatni weekend wakacji na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do 4 wypadków i 9 kolizji drogowych. Rannych zostało 5 osób, w tym 2-letnie dziecko. Policjanci zatrzymali też 2 kierujących pod wpływem alkoholu.
zobacz więcej