Czy gmina powinna budować mieszkania komunalne?

Wydarzenia

Czy gmina powinna budować mieszkania komunalne?

22.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
- to pytanie stawiamy w nowej sondzie internetowej. Jakie jest twoje zdanie?
Jak informujemy w najnowszym papierowym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, burmistrz zatwierdził właśnie listę mieszkaniową osób oczekujących na lokale socjalne i komunalne. W sumie znajduje się na niej 91 rodzin. To osoby o niskich dochodach, na stałe zameldowane na terenie gminy Wyszków: 24 osoby samotne, 16 osób samotnie wychowujących dzieci, 21 rodzin, 23 rodziny z zasądzonym prawem do lokalu socjalnego, 7 rodzin – z wyrokiem sądu, oczekujące na pomieszczenia zastępcze. Otrzymają mieszkanie, jeśli w ciągu roku jakieś się zwolni.
Czy gmina powinna inwestować w rozbudowę komunalnego zasobu mieszkaniowego? Oddaj głos w naszej sondzie (w prawej kolumnie na stronie głównej).
Więcej na ten temat w najnowszym, świątecznym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

Spore zainteresowanie obroną terytorialną (foto)

Około 40 osób pojawiło się na spotkaniu organizacyjnym 11. Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej. Formacja na razie działa w formule stowarzyszenia, ale liczy, że od nowego roku wejdą w życie uregulowania prawne i drużyna znajdzie się w strukturach Ministerstwa Obrony Narodowej.
zobacz więcej
W lepszej sytuacji niż inne szkoły

W lepszej sytuacji niż inne szkoły

Spotkanie z zastępcą burmistrza Anetą Kowalewską i naczelnikiem wydziału edukacji Sławomirem Cieślakiem, które odbyło się 26 października w Zespole Skół na Polonezie, nie  przyciągnęło wielu osób. Oprócz dyrekcji i reprezentacji pedagogów obecna była niewielka grupa rodziców. Reforma oświaty, jeden z tematów spotkania, wzbudza wszędzie emocje.  – U państwa, widzę, na razie nieco mniejsze – zauważyła zastępca burmistrza. – Pewnie dlatego, że zespołów szkół dotyczy w mniejszym stopniu.
zobacz więcej
Jedna czy dwie podstawówki?

Jedna czy dwie podstawówki?

- to pytanie zadają sobie rodzice z centrum miasta. Kolejne wątpliwości i pytania dotyczące przyszłości uczniów szkół podstawowych rodzice z „jedynki” zgłosili we wtorek, 27 września na spotkaniu z zastępczynią burmistrza. Aneta Kowalewska przedstawiła dwie propozycje, a rodzice kolejną: utworzenie w obecnym Gimnazjum nr 2 trzeciej w centrum miasta podstawówki, ale do czasu jej „wypełnienia” przeniesienie także starszych uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2.
zobacz więcej
Okazała szopka na skwerze Jana Pawła II (foto)

Okazała szopka na skwerze Jana Pawła II (foto)

Na skwerze Jana Pawła II, przed sanktuarium św. Idziego gmina Wyszków postawiła okazałą bożonarodzeniową szopkę. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło