Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

Wydarzenia

Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

03.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Wesoły i pełen atrakcji był dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4. Przyszłych uczniów i rodziców szkoła zaprosiła w piątkowe popołudnie, 2 marca. Na najmłodszych i już starszych uczniów czekało wiele niespodzianek.
Na kolejny rok szkolny Czwórka prowadzi nabór do klas I, IV i VII. Jest też możliwość przeniesienia dziecka do klasy V i klasy VIII (obecnie istniejących w Czwórce klas IV i VII). Jeśli będzie wola co najmniej 24 rodziców, gmina deklaruje także możliwość utworzenia klasy VI. Z tej możliwości mogą skorzystać rodzice uczniów SP1 i SP2.
Na dzień otwarty przyszły dzieci w różnym wieku. Przyszłe pierwszaki z zainteresowaniem oglądały sale dla najmłodszych uczniów i świetlicę. Bardzo ciekawą grę, połączoną ze zwiedzaniem szkoły, przygotowano dla starszych. W salach czekały na nich różne ciekawe zadania, np. pisanie piórem i atramentem, nauka języka migowego, zadania w pracowniach biologicznej, chemicznej i językowej. Było wiele stoisk z zagadkami, doświadczeniami i… słodkościami.
- Chcemy, żebyście poznali nie tylko budynek, ale też atmosferę, jaka tu panuje; jak tu jest miło i bezpiecznie – zapraszała uczniów dyrektor SP4 Ewa Runo. Zwróciła się również do rodziców: - Mam nadzieję, że wyjdziecie z myślą, że warto posłać dziecko do tej szkoły.
Rodzice mogli porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami. Wśród atutów wymieniają klasy IV z innowacją matematyczno – informatyczną i językową, jednozmianowość, dobrze wyposażone pracownie, bibliotekę z czytelnią, salę gimnastyczną, boisko orlik, stołówkę, zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań, opiekę specjalistów, bogate życie pozalekcyjne.
Szczegóły można poznać odwiedzając szkołę i szkolną stronę internetową www.gimn2wysz.pl.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.27% (167 głosów)
29.94% (206 głosów)
7.56% (52 głosów)
6.83% (47 głosów)
31.40% (216 głosów)
manhattan
manhattan