Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

Wydarzenia

Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

03.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Wesoły i pełen atrakcji był dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4. Przyszłych uczniów i rodziców szkoła zaprosiła w piątkowe popołudnie, 2 marca. Na najmłodszych i już starszych uczniów czekało wiele niespodzianek.
Na kolejny rok szkolny Czwórka prowadzi nabór do klas I, IV i VII. Jest też możliwość przeniesienia dziecka do klasy V i klasy VIII (obecnie istniejących w Czwórce klas IV i VII). Jeśli będzie wola co najmniej 24 rodziców, gmina deklaruje także możliwość utworzenia klasy VI. Z tej możliwości mogą skorzystać rodzice uczniów SP1 i SP2.
Na dzień otwarty przyszły dzieci w różnym wieku. Przyszłe pierwszaki z zainteresowaniem oglądały sale dla najmłodszych uczniów i świetlicę. Bardzo ciekawą grę, połączoną ze zwiedzaniem szkoły, przygotowano dla starszych. W salach czekały na nich różne ciekawe zadania, np. pisanie piórem i atramentem, nauka języka migowego, zadania w pracowniach biologicznej, chemicznej i językowej. Było wiele stoisk z zagadkami, doświadczeniami i… słodkościami.
- Chcemy, żebyście poznali nie tylko budynek, ale też atmosferę, jaka tu panuje; jak tu jest miło i bezpiecznie – zapraszała uczniów dyrektor SP4 Ewa Runo. Zwróciła się również do rodziców: - Mam nadzieję, że wyjdziecie z myślą, że warto posłać dziecko do tej szkoły.
Rodzice mogli porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami. Wśród atutów wymieniają klasy IV z innowacją matematyczno – informatyczną i językową, jednozmianowość, dobrze wyposażone pracownie, bibliotekę z czytelnią, salę gimnastyczną, boisko orlik, stołówkę, zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań, opiekę specjalistów, bogate życie pozalekcyjne.
Szczegóły można poznać odwiedzając szkołę i szkolną stronę internetową www.gimn2wysz.pl.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom