Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

Wydarzenia

Czwórka zaprosiła na dzień otwarty (foto)

03.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Wesoły i pełen atrakcji był dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4. Przyszłych uczniów i rodziców szkoła zaprosiła w piątkowe popołudnie, 2 marca. Na najmłodszych i już starszych uczniów czekało wiele niespodzianek.
Na kolejny rok szkolny Czwórka prowadzi nabór do klas I, IV i VII. Jest też możliwość przeniesienia dziecka do klasy V i klasy VIII (obecnie istniejących w Czwórce klas IV i VII). Jeśli będzie wola co najmniej 24 rodziców, gmina deklaruje także możliwość utworzenia klasy VI. Z tej możliwości mogą skorzystać rodzice uczniów SP1 i SP2.
Na dzień otwarty przyszły dzieci w różnym wieku. Przyszłe pierwszaki z zainteresowaniem oglądały sale dla najmłodszych uczniów i świetlicę. Bardzo ciekawą grę, połączoną ze zwiedzaniem szkoły, przygotowano dla starszych. W salach czekały na nich różne ciekawe zadania, np. pisanie piórem i atramentem, nauka języka migowego, zadania w pracowniach biologicznej, chemicznej i językowej. Było wiele stoisk z zagadkami, doświadczeniami i… słodkościami.
- Chcemy, żebyście poznali nie tylko budynek, ale też atmosferę, jaka tu panuje; jak tu jest miło i bezpiecznie – zapraszała uczniów dyrektor SP4 Ewa Runo. Zwróciła się również do rodziców: - Mam nadzieję, że wyjdziecie z myślą, że warto posłać dziecko do tej szkoły.
Rodzice mogli porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami. Wśród atutów wymieniają klasy IV z innowacją matematyczno – informatyczną i językową, jednozmianowość, dobrze wyposażone pracownie, bibliotekę z czytelnią, salę gimnastyczną, boisko orlik, stołówkę, zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań, opiekę specjalistów, bogate życie pozalekcyjne.
Szczegóły można poznać odwiedzając szkołę i szkolną stronę internetową www.gimn2wysz.pl.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Co to za miejsce i z czym Ci się kojarzy?

Co to za miejsce i z czym Ci się kojarzy?

- to nowy konkurs, do którego co miesiąc będziemy zapraszać internautów, którzy lubią nas na Facebooku. Do wygrania voucher wartości 100 zł w Manhattanie.
zobacz więcej
Szykuje się remont przejazdu kolejowego na ul. 3 Maja

Szykuje się remont przejazdu kolejowego na ul. 3 Maja

W drugiej połowie września na 2 tygodnie planowane jest zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. 3 Maja w Wyszkowie. Warunkiem przeprowadzenia wtedy modernizacji przejazdu jest jednak wcześniejsze oddanie do ruchu budowanego wiaduktu nad torami kolejowymi na ul. Serockiej.
zobacz więcej
Retinopatia cukrzycowa – co to za choroba?

Retinopatia cukrzycowa – co to za choroba?

Retinopatia cukrzycowa to groźna choroba oczu, będąca powikłaniem cukrzycy. Jeśli nie wdroży się odpowiedniego leczenia, schorzenie może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Cukrzycy powinni więc mieć się na baczności i regularnie kontrolować stan swoich oczu. Jak rozpoznać tę chorobę? Na czym polega leczenie retinopatii cukrzycowej? Odpowiadamy w poniższym artykule.
zobacz więcej
O programie Czyste Powietrze (foto)

O programie Czyste Powietrze (foto)

Od środy 19 września można składać wnioski w rządowym programie Czyste Powietrze, który dotyczy wymiany starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych. Dla osób, które nie mają własnych środków, przewidziane są niskooprocentowane pożyczki, wypłacane na konto wykonawcy. Tego programu dotyczyło spotkania szkoleniowe, które odbyły się 18 września w Wyszkowie w Miejskiej Bibliotece oraz w Somiance w remizie OSP. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku