„Czwórka” prezentuje się i zaprasza (foto)

Wydarzenia

„Czwórka” prezentuje się i zaprasza (foto)

18.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 4 w piątek 17 marca zaprosiła na dzień otwarty. Starała się zachęcić nie tylko rodziców, ale też ewentualnych przyszłych uczniów. Program skonstruowano więc tak, by rodzice uzyskali jak najwięcej informacji, a dzieci starsze i młodsze jak najlepiej poznały szkołę, dobrze się w niej poczuły i po prostu świetnie bawiły.
Nowa szkoła zakłada, że od września będą funkcjonowały: zerówka, trzy klasy I oraz klasy IV i VII – w zależności od wniosków złożonych przez rodziców. W „czwórce” będą też uczniowie wygaszanego gimnazjum. O to, jak będzie wyglądała koegzystencja maluchów ze starszymi uczniami najbardziej obawiają się rodzice, o czym mówią na spotkaniach, które dyr. Deptuła prowadzi w przedszkolach. – W SP1 i SP2 też zostaną starsze klasy. Poza tym od 10 lat wynajmujemy sale dla zerówki Przedszkola nr 1. Przedszkolaki i uczniowie nigdy sobie w drogę nie wchodzą – uspokajała.
Szkoła przygotowuje się na przyjęcie małych uczniów, w salach trwają remonty. Dla uczniów klas I – III wydzielony zostanie oddzielny korytarz. Będą też miały oddzielne wejście, przy pomniku. Będą musiały zejść pół piętra do wydzielonej szatani, potem wrócić na parter, gdzie przy sekretariacie powstają cztery sale lekcyjne.
Dyr. Deptuła przedstawiła wszystkich nauczycieli, ale nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie rodziców, kto będzie uczył w klasach I. Decyzje zapadną dopiero w sierpniu.
Rodzice pytali również o możliwość wykupienia obiadów. Podobnie jak do innych wyszkowskich szkół, posiłki dostarcza firma „Mleks”. – Wystarczy dzień wcześniej zasygnalizować taką potrzebę – dodała dyrektor. Zapewniła, że uczniowie będą mieli dostęp, tak sam jak inni, do bazy sportowej: orlika sali i salki gimnastycznej.
Dzieci będą zaczynały naukę o godz. 8 lub 9. Od oczekiwań rodziców, wyrażonych we wnioskach o przyjęcie dziecka do szkoły, będzie zależało funkcjonowanie świetlicy szkolnej.
Rodzice pytali również o plac zabaw, którego gimnazjum nie posiada. – Na razie będziemy chcieli korzystać z placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 – zapowiedziała Agnieszka Deptuła. - Wykonanie furtki nie będzie dużym problemem.
Podczas gdy rodzice wysłuchiwali informacji o szkole i jej planach, gimnazjaliści zaprosili starsze dzieci na „Rejs po szkole”, czyli zwiedzanie metodą gry miejskiej. Maluchy zostały na sali gimnastycznej, gdzie przygotowano dla nich wiele zabaw i konkurencji. 
Przypomnijmy, że rekrutacja do klas I rozpoczęła się 16 marca i potrwa do końca miesiąca. W tym samym terminie wnioski o zmianę szkoły będą mogli składać rodzice obecnych uczniów klas III i VI Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, zdecydowani na przeniesienie dziecka do reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4. Wnioski są dostępne w sekretariatach wspomnianych szkół oraz wydziale edukacji urzędu miejskiego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dobra zmiana trwa (foto)

Dobra zmiana trwa (foto)

Pytania o obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku, gaz łupkowy i plan Morawieckiego padły podczas spotkania z wiceministrem skarbu Markiem Zagórskim, na które zarząd powiatowy Prawa i Sprawiedliwości zaprosił 2 czerwca.
zobacz więcej
Jubileusz klas integracyjnych (foto)

Jubileusz klas integracyjnych (foto)

Podczas porannego apelu 5 grudnia Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczęła Tydzień Integracji i świętowanie jubileuszu 15-lecia klas integracyjnych. Obchody zakończą się w czerwcu. – Apelem zaczynamy, a kończymy wspaniałym świętem – zapowiedział dyrektor Zbigniew Szczerba. Nauczyciel angielskiego, reżyser Nenko Genov już napisał po angielsku scenariusz, w spektaklu wystąpią uczniowie i nauczyciele. W międzyczasie odbędzie się wiele imprez i uroczystości propagujących integrację.
zobacz więcej
Z tej historii wielkiej, dumnej (foto)

Z tej historii wielkiej, dumnej (foto)

Ciekawy przebieg miały niedzielne, 14 sierpnia, uroczystości z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wielu mieszkańców zgromadziło się nad Bugiem, by zobaczyć, jak w 1920 r. Polacy odbijali miasto z rąk bolszewików. Uwaga uczestników uroczystości skierowana była jednak nie tylko na patriotyzm narodowych bohaterów, obrońców niepodległości Polski, ale też ten codzienny, współczesny.
zobacz więcej
Chcesz pomóc w organizacji WOŚP? Przyjdź na spotkanie!

Chcesz pomóc w organizacji WOŚP? Przyjdź na spotkanie!

Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy w przyszłym roku zagra już po raz 25. Osoby zainteresowane pomocą przy organizacji jubileuszowego finału gmina Wyszków oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zapraszają na spotkanie organizacyjne: w czwartek 10 listopada o godz. 18 do sali konferencyjnej urzędu miejskiego.
zobacz więcej

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
57.89% (132 głosów)
42.11% (96 głosów)