„Czwórka” prezentuje się i zaprasza (foto)

Wydarzenia

„Czwórka” prezentuje się i zaprasza (foto)

18.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 4 w piątek 17 marca zaprosiła na dzień otwarty. Starała się zachęcić nie tylko rodziców, ale też ewentualnych przyszłych uczniów. Program skonstruowano więc tak, by rodzice uzyskali jak najwięcej informacji, a dzieci starsze i młodsze jak najlepiej poznały szkołę, dobrze się w niej poczuły i po prostu świetnie bawiły.
Nowa szkoła zakłada, że od września będą funkcjonowały: zerówka, trzy klasy I oraz klasy IV i VII – w zależności od wniosków złożonych przez rodziców. W „czwórce” będą też uczniowie wygaszanego gimnazjum. O to, jak będzie wyglądała koegzystencja maluchów ze starszymi uczniami najbardziej obawiają się rodzice, o czym mówią na spotkaniach, które dyr. Deptuła prowadzi w przedszkolach. – W SP1 i SP2 też zostaną starsze klasy. Poza tym od 10 lat wynajmujemy sale dla zerówki Przedszkola nr 1. Przedszkolaki i uczniowie nigdy sobie w drogę nie wchodzą – uspokajała.
Szkoła przygotowuje się na przyjęcie małych uczniów, w salach trwają remonty. Dla uczniów klas I – III wydzielony zostanie oddzielny korytarz. Będą też miały oddzielne wejście, przy pomniku. Będą musiały zejść pół piętra do wydzielonej szatani, potem wrócić na parter, gdzie przy sekretariacie powstają cztery sale lekcyjne.
Dyr. Deptuła przedstawiła wszystkich nauczycieli, ale nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie rodziców, kto będzie uczył w klasach I. Decyzje zapadną dopiero w sierpniu.
Rodzice pytali również o możliwość wykupienia obiadów. Podobnie jak do innych wyszkowskich szkół, posiłki dostarcza firma „Mleks”. – Wystarczy dzień wcześniej zasygnalizować taką potrzebę – dodała dyrektor. Zapewniła, że uczniowie będą mieli dostęp, tak sam jak inni, do bazy sportowej: orlika sali i salki gimnastycznej.
Dzieci będą zaczynały naukę o godz. 8 lub 9. Od oczekiwań rodziców, wyrażonych we wnioskach o przyjęcie dziecka do szkoły, będzie zależało funkcjonowanie świetlicy szkolnej.
Rodzice pytali również o plac zabaw, którego gimnazjum nie posiada. – Na razie będziemy chcieli korzystać z placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 – zapowiedziała Agnieszka Deptuła. - Wykonanie furtki nie będzie dużym problemem.
Podczas gdy rodzice wysłuchiwali informacji o szkole i jej planach, gimnazjaliści zaprosili starsze dzieci na „Rejs po szkole”, czyli zwiedzanie metodą gry miejskiej. Maluchy zostały na sali gimnastycznej, gdzie przygotowano dla nich wiele zabaw i konkurencji. 
Przypomnijmy, że rekrutacja do klas I rozpoczęła się 16 marca i potrwa do końca miesiąca. W tym samym terminie wnioski o zmianę szkoły będą mogli składać rodzice obecnych uczniów klas III i VI Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, zdecydowani na przeniesienie dziecka do reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4. Wnioski są dostępne w sekretariatach wspomnianych szkół oraz wydziale edukacji urzędu miejskiego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Co robić, by uniknąć raka (foto)

Co robić, by uniknąć raka (foto)

Prof. dr hab. nauk med. Cezary Szczylik, wybitny onkolog, który wraz z prof. Wiesławem Jędrzejczakiem dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu szpiku kostnego, w środę 26 września 2018 r. spotkał się z wyszkowianami w Miejskiej Bibliotece. Mówił o profilaktyce nowotworów, o tym, co robić, by uniknąć raka.
zobacz więcej
Wieczór ciepły, choć grudniowy (foto)

Wieczór ciepły, choć grudniowy (foto)

Członkinie Klubu Amazonek wieczerzę wigilijną, 16 grudnia w Gościńcu pod Jesionem, spędziły w gronie przyjaciół. Świąteczny klimat podkreślały dekoracje sali i stołu, ale też kolędy i wiersze, z którymi wystąpili młodzi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4. „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” – zaśpiewali na początek i tak było przez całe spotkanie. W życzeniach najczęściej powtarzało się słowo zdrowie.
zobacz więcej
Sukces samorządów – są pieniądze na drogi i termomodernizację budynków (foto)

Sukces samorządów – są pieniądze na drogi i termomodernizację budynków (foto)

12,6 mln zł środków unijnych – decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego - pozyskał Powiat Wyszkowski na realizację dwóch projektów: przebudowę 18,9 km odcinka drogi powiatowej nr 4403W prowadzącej przez gminy Brańszczyk i Długosiodło (7,7 mln zł) oraz termomodernizację pięciu budynków użyteczności publicznej (5,2 mln zł). Uroczyste podpisanie umów dotyczących realizacji tych projektów odbyło się 13 września w Wyszkowie. 
zobacz więcej
Kto ma opiniować nagrody starosty?

Kto ma opiniować nagrody starosty?

Radna powiatu Justyna Garbarczyk na sesji w dniu 25 października wnioskowała, aby nagrody starosty były opiniowane przez odpowiednie komisje Rady Powiatu Wyszkowskiego.
zobacz więcej
Zitcom