Czekaliśmy wiele lat (foto)

Wydarzenia

Czekaliśmy wiele lat (foto)

21.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej mają do dyspozycji nowy samochód dostosowany do przewozu niepełnosprawnych. Ponad 60 tys. zł wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym uzbierało samo.
- To bardzo ważna uroczystość dla nas. Na samochód czekaliśmy wiele lat. Przypomnę, że nasz poprzedni samochód został zakupiony w 2004 r. - podczas uroczystego przekazania auta marki volkswagen, w środę 21 listopada, podkreśliła przewodnicząca PSOUU Urszula Mikołajczyk.
Starostwo złożyło do PFRON wnioski o dofinansowanie zakupu trzech samochodów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych: dla PSOUU oraz DPS-ów w Brańszczyku i Niegowie. - PSOUU zadziałało bardzo energicznie i otrzymało samochód jako pierwsze - pochwalił starosta Bogdan Pągowski.
- Napisaliśmy wniosek, dostaliśmy 80 tys. zł. Samochód kosztował 140.800 zł, a doliczając ubezpieczenie - prawie 150 tys. zł. Ponad 60 tys. dołożyło stowarzyszenie. Od lat zbieraliśmy pieniądze. W tym roku przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną na terenie głównie naszych parafii - przypomniała Urszula Mikołajczyk.
Samochód w trasę ma wyruszyć w poniedziałek. Może przewozić 8 osób (+ kierowca). Po wystawieniu środkowego rzędu siedzeń, można przewozić dwa wózki inwalidzkie. 
- Bardzo się cieszę, że doszło do sfinalizowania tego zakupu. Samochody są bardzo potrzebne, podopieczni zwożeni są z całego powiatu. Gratuluję, że zdobyliście wkład własny, bo też nie było łatwo - dodał starosta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Powrót w cudowny szkolny czas (foto)

Powrót w cudowny szkolny czas (foto)

Dzień 23 lutego 2019 r., dzień I Zjazdu Absolwentów, zapisze jedną z piękniejszych kart historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole- Nowinach. – Cieszymy się bardzo, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie i przybyliście na ten niecodzienny zjazd, na którym mają okazję spotkać się wszyscy absolwenci, i ci młodsi, i ci trochę starsi – zwrócili się do obecnych prowadzący spotkanie. – Nasze zaproszenie przyjęli też nauczyciele, którzy w różnym okresie uczyli w tej szkole.
zobacz więcej
Na Polach Nadziei zebrano ponad 22 tys. zł

Na Polach Nadziei zebrano ponad 22 tys. zł

Dokładnie 22.026, 55 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej w Wyszkowie już po raz ósmy. Środki zostaną przekazane na działalność Hospicjum Domowego Caritas, którego siedziba mieści się w kościele pw. św. Wojciecha.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Uderz w stół, a nożyce się odezwą?

LIST DO REDAKCJI: Uderz w stół, a nożyce się odezwą?

Marszałek Józef Piłsudski, którypotrafił wypowiadać się bardzo stanowczo w sprawach dotyczących naszej ojczyzny na pytanie o program naprawczy dla Polski powiedział wobec panoszącej się sprzedajnosci i prywaty krótko i nieparlamentarnie – "Bić ku… i złodziei". Środowisko Gazety Polskiej, które jest zdania, że maksyma Józefa Piłsudskiego jest dziś aktualna postanowiło hasło to użyć w reklamie swojej gazety, która ukazuje się od 1 marca w odnowionej pod względem formy i treści wersji. Reklama ta ukazała się również w Wyszkowie. Ku naszemu zdumieniu w minionym tygodniu w naszych lokalnych gazetach ukazało się oświadczenie wyszkowskiej PlatformyObywatelskiej, której działacze prawdopodobnie nie rozumieją kontekstu tych słów.
zobacz więcej
Plac Miejski za prawie 6,5 mln złotych

Plac Miejski za prawie 6,5 mln złotych

6,4 mln zł ma kosztować zagospodarowanie placu Miejskiego między ulicami Sowińskiego i 11 Listopada. Na nadzwyczajnej sesji radni miejscy przeznaczyli na ten cel kolejne pół miliona złotych.
- Komu na tym placu tak bardzo zależy? – pytał radny Piotr Turek, głosując przeciw.
- Będzie służył wszystkim mieszkańcom, będą się uspołeczniali, będzie cieszył przejeżdżających samochodami, będzie centrum miasta, którego brak wiele osób nam zarzuca – argumentował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku