Czekaliśmy wiele lat (foto)

Wydarzenia

Czekaliśmy wiele lat (foto)

21.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej mają do dyspozycji nowy samochód dostosowany do przewozu niepełnosprawnych. Ponad 60 tys. zł wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym uzbierało samo.
- To bardzo ważna uroczystość dla nas. Na samochód czekaliśmy wiele lat. Przypomnę, że nasz poprzedni samochód został zakupiony w 2004 r. - podczas uroczystego przekazania auta marki volkswagen, w środę 21 listopada, podkreśliła przewodnicząca PSOUU Urszula Mikołajczyk.
Starostwo złożyło do PFRON wnioski o dofinansowanie zakupu trzech samochodów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych: dla PSOUU oraz DPS-ów w Brańszczyku i Niegowie. - PSOUU zadziałało bardzo energicznie i otrzymało samochód jako pierwsze - pochwalił starosta Bogdan Pągowski.
- Napisaliśmy wniosek, dostaliśmy 80 tys. zł. Samochód kosztował 140.800 zł, a doliczając ubezpieczenie - prawie 150 tys. zł. Ponad 60 tys. dołożyło stowarzyszenie. Od lat zbieraliśmy pieniądze. W tym roku przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną na terenie głównie naszych parafii - przypomniała Urszula Mikołajczyk.
Samochód w trasę ma wyruszyć w poniedziałek. Może przewozić 8 osób (+ kierowca). Po wystawieniu środkowego rzędu siedzeń, można przewozić dwa wózki inwalidzkie. 
- Bardzo się cieszę, że doszło do sfinalizowania tego zakupu. Samochody są bardzo potrzebne, podopieczni zwożeni są z całego powiatu. Gratuluję, że zdobyliście wkład własny, bo też nie było łatwo - dodał starosta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Syndrom gotującej się żaby

ŻYCIE W PEŁNI: Syndrom gotującej się żaby

Wyobraź sobie taką sytuację: żaba zostaje wrzucona do garnka z gotującą się wodą. Żaba ta  szybko dopasowuje swoją temperaturę ciała do temperatury wody, żeby przystosować się do nowej sytuacji i idzie jej to nieźle. Jednak gdy woda jest bliska wrzenia, żaba już nie może kontynuować swojej regulacji, bo straciła całą swoją energię i zasoby... W konsekwencji traci życie.
zobacz więcej
Oaza zieleni

Oaza zieleni

Naprawę podjazdu dla osób niepełnosprawnych i aranżację kącika zieleni przy wejściu do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu z Fundacji Tesco oraz klientom sieci, którzy zagłosowali na wyszkowski projekt.
zobacz więcej
Dwukierunkowa Wąska?

Dwukierunkowa Wąska?

Jak bumerang wraca kwestia wprowadzenia na ul. Wąskiej ruchu dwukierunkowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która przebudowuje właśnie prostopadłą ul. Kościuszki, nie widzi przeciwwskazań. 24 maja, na spotkaniu z przedstawicielami dyrekcji, starostwa i urzędu miejskiego pojawili się mieszkańcy i przedsiębiorcy – zwolennicy, ale i przeciwnicy takiego rozwiązania.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche