Czas na dobrą zmianę (foto)

Wydarzenia

Czas na dobrą zmianę (foto)

10.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
- mówią kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza i wójtów ościennych gmin: Ewa Runo, Wiesław Przybylski, Mariusz Bryk, Marek Machnowski, Marek Leszczyński i Elżbieta Oleksiak. O zatwierdzeniu kandydatów w piątek 7 września poinformował Sylwester Dąbrowski, wicewojewoda i sekretarz zarządu okręgowego partii.

Wyszków
Kandydatkę na burmistrza Wyszkowa PiS ogłosił już dawno. Jest nią Ewa Runo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, z wykształcenia magister zarządzania finansami i doktor nauk leśnych. Mężatka, ma 23-letniego syna.
- Mieszkańcom Wyszkowa należy się zmiana na lepsze. Moje hasło wyborcze brzmi: samorząd silny, otwarty na ludzi, służący ludziom – poinformowała. Swój program buduje na trzech założeniach: 1. Poprawa działania administracji lokalnej; 2. Zbudowanie Wyszkowa obywatelskiego; 3. Gmina stanie się miejscem, w którym będzie się mieszkać tanio, przyjemnie i bezpiecznie.
- Ludzie muszą poczuć, że mają realny wpływ na decyzje podejmowane przez władze, zwłaszcza decyzje mające bezpośredni wpływ na ich życie – uzupełniła Ewa Runo. – Tylko synchronizacja działań w kilku obszarach zapewni równomierny rozwój Wyszkowa, żeby silniejsi nie byli faworyzowani.

Brańszczyk
Kandydatem na wójta gminy Brańszczyk jest Wiesław Przybylski, mieszkaniec gminy od 25 lat, żonaty, ojciec 6 dzieci, profesor zwyczajny w SGGW, kierownik katedry gastronomicznej i higieny żywności. Przez 10 lat był dyrektorem szkoły w Brańszczyku.
Na wójta kandyduje po raz trzeci. - Czas na dobrą zmianę w gminie Brańszczyk, żeby mieszkańcy czuli się u siebie gospodarzami – podkreśla. - Znam dobrze gminę, mieszkańców, mam bogate doświadczenie zawodowe. Chciałbym być bliżej człowieka. Bardzo podoba mi się to, co teraz dzieje się w kraju, identyfikuję się z tym. Chciałbym, żeby i nasza gmina zaczęła się rozwijać, żeby mieszkańcy czuli się gospodarzami.
- Budowa żłobków, przedszkoli, miejsc dla młodzieży, ochrona zdrowia - wyliczał. – W naszej gminie jest dużo osób starszych, chciałbym zatroszczyć się o nie, żeby czuły się zaopiekowane. Wiele jest do zrobienia w kwestii dróg, sieci kanalizacyjnych. 

Somianka
Mariusz Bryk jest kandydatem na wójta gminy Somianka, gdzie mieszka od urodzenia. Z wykształcenia jest magistrem administracji, przez od 13 lat prowadził działalność gospodarczą, od 2 lat jest zastępcą kierownika biura powiatowego ARiMR. Ma żonę i 2 dzieci. - Podróże rodzinne to moja pasja i radość - podkreślił.
– Jestem zaangażowany społecznie w organizację uroczystości patriotycznych w gminie Somianka – dodał. – Chciałbym zmienić atmosferę pracy w gminie. W oczy rzuca się nierównomierny rozwój, w niektórych miejscach panuje wręcz stagnacja. Jednostki organizacyjne powinny mieć samodzielnych kierowników. Zawsze będę miał czas dla mieszkańców gminy. Zadbam, żeby wykonawcy inwestycji byli fachowcami. Zaproponuje udział w uroczystościach patriotycznych, żeby te wartości przenieść na młode pokolenie.
 
Długosiodło
36-letni Marek Machnowski jest kandydatem na wójta gminy Długosiodło. Od 12 lat jest pracownikiem ARiMR, od 2 kadencji radnym w gminie Długosiodło. Jest absolwentem SGGW, ma magistra z zarządzania marketingiem. Jest mężem i ojcem trzech córek.
- Doświadczenie zdobyte w administracji i przez 8 lat w samorządzie pozwoliło mi zobaczyć, jak wygląda nasz samorząd od strony samorządowca i mieszkańca. Swoją przyszłość nadal wiążę z gminą Długosiodło. Zależy mi, żeby moja mała ojczyzna się rozwijała. Chciałabym, żeby mieszkańcy mieli większy udział w stanowieniu i tworzeniu prawa. Teraz radni mają niewiele do powiedzenia, są to rządy jednej osoby. Sytuacja jest bardzo trudna. Czuję wsparcie społeczności i obywatelski obowiązek.
 
Rząśnik
Marek Leszczyński – to kandydat na wójta gminy Rząśnik. Ma 39 lat. Urodził się, wychował i mieszka w gminie Rząśnik. Ukończył studia na kierunku zarządzania zasobami pracy. Od 8 lat jest żonaty, ma 3 dzieci. Interesuje się ogrodnictwem i nowinkami budowlanymi. Przez 19 lat pracował w dużych, warszawskich firmach w branży FMCG.
„Zarządzenie gminą bliżej ludzi i ich potrzeb” – to jego hasło wyborcze. - Chciałbym, żeby miejsce, w którym żyję, rozwijało się w oparciu o inwestycje, których ostatnio brakowało – mówił, kładąc nacisk m.in. na pozyskiwanie środków unijnych.

Zabrodzie
W konferencji prasowej nie wzięła udziału kandydatka na wójta gminy Zabrodzie Elżbieta Oleksiak, dyrektor Gimnazjum w Zabrodziu. Nie było także Joanny Bali, która będzie kandydowała do sejmiku.
 
(Nie)politycznie
Spośród przedstawionych podczas konferencji kandydatów, tylko Ewa Runo i Mariusz Bryk są członkami PiS. - PiS nie patrzy na kandydatów, na gospodarzy miast i wiosek przez pryzmat tego, czy są członkami PiS czy nie. Patrzy na ludzi, którzy maja zbliżone poglądy – skomentował wicewojewoda.
- Programy kandydatów są zbieżne z naszym programem przedstawionym przez premiera Mateusza Morawieckiego: bliżej ludzi, mieszkańców, dla mieszkańców – podsumował Sylwester Dąbrowski. - Będą środki z budżetu państwa na inicjatywy lokalne, społeczne, żeby to ludzie decydowali o tzw. budżetach partycypacyjnych. Nasi kandydaci, mówiąc o wyjściu do mieszkańców, mówią, że gmina może mieć więcej pieniędzy. Gminy, poza Wyszkowem, które tutaj widzę, rzadko występują o środki z budżetu państwa (nie mówię o unijnych). Ci mieszkańcy w jakiś sposób są pokrzywdzeni. Jak można komuś politycznie zbudować wodociąg czy drogę? Nie do pomyślenia jest, żeby gdzieś nie budować, bo mieszkańcy mają inne poglądy.
Programy zostaną zaprezentowane podczas konwencji wyborczej PiS: w poniedziałek 24 września o godz. 18 w WOK „Hutnik”. Konwencja będzie połączona z koncertem Lecha Makowieckiego.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Do szpitala w Wyszkowie wkroczył mężczyzna. Był agresywny, miał broń, groził, że spali budynek. Do akcji wkroczyły służby ratunkowe. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń służb, które mają sprawdzić gotowość, koordynację i współpracę w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych, a pracownicy szpitala praktyczną znajomość procedur w sytuacji kryzysowej.
zobacz więcej
Rower czeka na właściciela

Rower czeka na właściciela

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie szukają właściciela roweru, który został odnaleziony na terenie Wyszkowa.
zobacz więcej
Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to warto wiedzieć

Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to warto wiedzieć

Rozmowa kwalifikacyjna to kluczowy moment w procesie rekrutacji, w którym pracodawca ma szansę lepiej poznać kandydata i ocenić, czy jest odpowiednią osobą do danej roli.
zobacz więcej
Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważając zmianę systemu grzewczego w swoim domu, warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale również pozwalają na oszczędności i są przyjazne dla środowiska. Jednym z takich rozwiązań jest pompa ciepła, technologia, która zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej efektywności i wielu korzyściom, jakie oferuje użytkownikom. Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z otoczenia – ziemi, wody lub powietrza – do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni, co czyni je niezwykle efektywnym i ekologicznym wyborem. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, dlaczego warto rozważyć instalację pompy ciepła i jakie korzyści niesie to rozwiązanie.
zobacz więcej