Cóż tam, panie, w polityce? (foto)

Wydarzenia

Cóż tam, panie, w polityce? (foto)

02.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
- to pierwsze słowa dramatu „Wesele” - najsłynniejszego dzieła Stanisława Wyspiańskiego. I tymi słowami rozpoczęto, w sobotę 2 września przy fontannie przy ul. Sowińskiego, Narodowe Czytanie w Wyszkowie.
Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji do szóstej już edycji Narodowego Czytania. Konkurował z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego.
W sobotę pogoda nie sprzyjała plenerowym spotkaniom. – Dziś chyba łatwiej siedzieć z książką pod kocykiem w domu – przyznała zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. – Zachęcamy do czytania, nie tylko narodowego, ale też rodzinnego, czytania dzieciom.
Do udziału w wyszkowskim Narodowym Czytaniu zaprosiła Gmina Wyszków i biblioteka miejska. Czytania fragmentów „Wesela” z podziałem na role podjęła się najstarsza grupa teatralna szkoły artystycznej „Tomitofa”: Oliwier Ciskowski, Jagoda Ciskowska i Zuzia Deluga oraz ich opiekun aktor Piotr Kamiński.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom