COVID-19: Od początku epidemii ponad 200 zarażeń

Wydarzenia

COVID-19: Od początku epidemii ponad 200 zarażeń

18.10.2020
autor:
Trzy nowe zachorowania na COVID-19, śmierć jednej osoby zakażonej koronawirusem, 523 osoby w kwarantannie i 7 kolejnych ozdrowieńców - to niedzielny komunikat wyszkowskiego sanepidu. Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się ponad 200 mieszkańców naszego powiatu. 
 
78-letni mężczyzna jest czwartą zmarłą osobą z powiatu wyszkowskiego, u której stwierdzono COVID-19. Znajdował się w izolacji domowej. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o śmierci 89-letniej kobiety. We wrześniu zmarł 84-latek, a w kwietniu 60-latek.
W niedzielnym (18 września) komunikacie wyszkowskiego sanepidu znalazła się również informacja o trzech kolejnych potwierdzonych przypadkach zachorowania na COVID-19. Tym razem to trzej mężczyźni. Dwaj, w wieku 25+ i 65+ znajdują się w izolacji domowej, trzeci, w wieku 70+ jest hospitalizowany. 
 
Komunikat sanepidu z 18 października, stan danych w powiecie na godz. 13:  
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową: 523 
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową: 66 
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym: 49 
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 7 
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 202 
  • liczba zgonów związanych z COVID-19: 4 
  • liczba ozdrowieńców: 121  
W ciągu ostatniej doby grono ozdrowieńców powiększyło się o siedem osób: trzech mężczyzn w wieku 60 lat, 58 lat i 30 lat oraz cztery kobiety w wieku 72 lata, 58 lat, 36 lat i 50 lat. Wszyscy przebywali w izolacji domowej. 
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Szpital zaleca ograniczenie odwiedzin

Szpital zaleca ograniczenie odwiedzin

Czy w związku wystąpieniem koronawirusa w Polsce powinniśmy stosować dodatkowe środki ostrożności? Niektóre szkoły odwołują wycieczki, inne podchodzą z większym spokojem. Uczniowie zużywają kilka razy więcej mydła niż do tej pory.
Wyszkowski szpital zaleca ograniczenie odwiedzin na wszystkich oddziałach.
zobacz więcej
Niepewna przyszłość szpitala

Niepewna przyszłość szpitala

Ponad 50 mln zł kosztował w ubiegłym roku wyszkowski szpital. To ogromny budżet i mnóstwo problemów, zwłaszcza że do zbilansowania się zakładowi zabrakło 1,2 mln zł. Podczas podsumowania roku 2016 na sesji rady powiatu padło wiele pytań o przyszłość szpitala: niepewną kondycję finansową, sytuację pracowników i braki kadrowe.
zobacz więcej
To wielka chwila (foto)

To wielka chwila (foto)

59 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 uroczyście złożyło uczniowskie ślubowanie. - Niech ten dzień będzie dla was wielkim przeżyciem i radosną chwilą – życzyła wicedyrektor Agnieszka Zacharska.
zobacz więcej
Są pieniądze na alternatywną drogę do Ostrołęki (foto)

Są pieniądze na alternatywną drogę do Ostrołęki (foto)

Powiat Wyszkowski uzyskał dofinansowanie 7,4 mln zł (to 60% kosztów kwalifikowanych) z Europejskiego Funduszu Regionalnego na podniesienie stanu technicznego drogi powiatowej 4403W odcinkowo na terenie gmin Brańszczyk i Długosiodło. Starał się o to ponad 3 lata. 27 lipca 2017 r. Urząd Marszałkowski umieścił projekt Powiatu Wyszkowskiego na 12 miejscu listy rankingowej projektów przyjętych do dofinansowania.
zobacz więcej